1:72 J-22 ORAO aeropoxy

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Quote from: airbamby on 24-02-2009, 21:37:10
Svaka cast Dragane...
Nego cime ti ovo gitujes?


revell putty.tesko s****e je.jako je mekan....

Boki

Lepo napreduje ovo. Izgleda da ima dosta posla oko nje, ali da se na kraju sav trud zaista isplati.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

nakon smirglanja urezao sam linije ali zeznuo sam na nekoliko mesta.sad sam kitirao opet i sutra cu da ispravim te greske...



Dada

E da, to je to... Sada je vec orlic... Cekamo na kraju orlushinu :D

dragan_mig31

danas sam uspeo da odlomim jedno krilo pa da ga opet zalepim i kitiram + smirglam i urezem panele...montirao sam i neke sitnice i sad ostaje jos da mu zalepim poklopac koji me najvise plasi jer nikad dosad nisam imao posla sa nesto slicno ovome.....

p.s. napravio sam i dispenzeri za IC mamci...




nebkv

#20
Zaista lepo napreduje,samo tako.Na nekim drugim forumima sam ti odgovorio kako nema fotke 25104.To donekle nije tacno.U VOC monografiji postoji fotografija tog aviona,ali samo verujuci tekstu zakljucujemo da je 104.S obzirom da je fotkan iz ovog ugla,a i u pitanju je druga polovina osamdesetih(standardna fabricka sema)slika ti ne moze pomoci kada je u pitanju sema iz perioda 1992-1999,ali moze se videti par specificnih detalja(posebno krajevi krila)koji su se nadam se zadrzali i u toku 1992-1999.Za semu farbanja mozemo imati dve pretpostavke.Prva nije prosao reviziju u Momi,zafarbani veliki beli ev.brojevi,zastava na repu i petokrake i preko njih "pepsi" i mala srj zastavica na repu,ili druga varijanta da je prosao reviziju u Momi nakon 1992 sto je moguce s obzirom da se radi o starijem primerku.U tom slucaju mislim da bi trebao biti ofarban poput poznatih Orlova koji su remontovani pre 1999,primer ti moze biti 25113

Pretrazicu arhivu,pa cu ti okaciti fotografiju ovih indikatora na krajevima krila u boljoj rezoluciji,kao i dva primera kako je mogao izgledati.
Pozdrav

nebkv

Iz bliza

Ako remont nije radjen,ili je radjen pre 1992,ili je radjen a nije farban mogao je ovako izgledati

Ili ako je pak remont radjen nakon 1992 i farban je,mozda ovako

dragan_mig31

aha hvala ti puno.na sastavnici pise da je remontiran nakon 1992.za ove indikatore krila nisam bas siguran...i pojma nemam kako da to izvedem na maketu :(

nebkv

Evo iz jos jednog ugla

Sam ovaj cilindricni oblik nije problem,trebalo bi odseci pazljivo vrhove krila koji bi se kasnije nalepili na ovu "cevku".Na zalost ne znam da li je to sa rezinom uopste izvodljivo,mislim da bi se vrh u secenju skrunio.I sa plastikom bi bio problem.Uvek ostaje samogradnja.Inace ako je prosao remont onda bi sema na sastavnici trebala biti ok,a taj remont postavlja jos jedno pitanje.Mozda su ovi indikatori za vreme remonta uklonjeni,i vraceni standardni,pa ih kasnije nije ni imao.Na primer 168 od kog su ove slike indikatore nije imao sve do revizije u Momi kada su mu ugradjeni.Sve je moguce

dragan_mig31

nakon 2-3 dana i nevidjene muke uspeo sam da namestim poklopac i maske.nazalost unistio sam i set od jos jednu maketu ali jbg to je maketarenje.ostaju jos da napravim topvo od igle i avion je manje vise spreman za farbanje.



Dada

Ma kakav je, dobro je da si ga i uklopio :)
Lepo ga privodis kraju...

PELE

Super je!  ;)

Cekam kamuflazu.....



Pozz

Nemsy_29

Odlicno...ja imam jednog orla uskoro cu da ga radim  ;D ;D ;D

Miljan

Uhhh koliko muke.Sreca pa imas vese komada pa si mogao da iskoristis delove iz drugog seta.Lepo izgleda cekamo farbanje.

medico

Quote from: dragan_mig31 on 28-02-2009, 17:48:07
nakon 2-3 dana i nevidjene muke uspeo sam da namestim poklopac i maske.nazalost unistio sam i set od jos jednu maketu ali jbg to je maketarenje.ostaju jos da napravim topvo od igle i avion je manje vise spreman za farbanje.

:D kako bilo kontaktiraj Mikluseva siguran sam da ce ti izliti jos par kabinica. Mogao si i da raseces pa da ga napravis sa otvorenom kabinom tako bi morao samo da namestas vetrobran  ;)