Sdkfz 251/10 ausf B w/3.8mm PAK 36

Previous topic - Next topic

Momcha

Ova maketa se trenutno radi "punom parom" koliko je to moguce (u zavisnosti od slobodnog vremena).
Jos uvek je projekat u radu i trebala bi da se nadje na nekoj manjoj dioramici.
   Ukratko opis makete:
  Osnova Sdkfz 251 ausf B je Zvezda.Na prvi pogled izgleda obecavajuce.Da me neki nebi razumeli pogresno
daleko je od ocajne ali isto tako i od "savrsenog" ako takva  maketa postoji  ;D
Pri sastavljanju donjeg trupa,nosaca osovina,morarte dobro da turpijate/smirglate,kako
bi se delovi dobro uklopili.Nosaci lenjivaca traze obradu kako bi tockici upali bez problema.
Gusenice,i ako na prvi pogled izgledaju kao Dragonove magic track,one to nisu.Clanci ne upadaju lagano
jedan u drugi.Ja sam resio problem tako sto sam seko "noseci" klin pa ih onda spajao
kao kod Tamiye.Stvar koja mi se svidja  ;D je sto imate dat sasvim solidan motor.Uz malo dorade
mozete dobiti kompletni unutrsanji motorni deo.
  Sto se topa tice i konverzionog dela,iskoristio sam top i unutrasnje delove za borbeno
odeljenje od Dragonovog Sdkfz 251,3 u 1 Wurfrahmen 40.Blenda topa je od escovanog
seta koji daje Dargon,kao i unutrasnji okvir za municiju.Cev topa je metalna i takodje se dobija u Dragonovoj
kutiji.
  Ceka me dorada gusenica,jer mi nisu ispale bas dobro,jos malo chipinga,gomila opreme koja treba
da se ubaci i nakaci na vozilo,i naravno dorada manjih sitnica.Neke slike su slikane blicem neke ne.
Nadam se da cu za par dana moci da okacim napredak.

Razmera je 1/35

Sandman

svidja mi se chiping kao i kako si uradio varijacije boje na bokovima!

jel se to krishom gledao Migenez dok nije bilo neta? ;) :D

oce da ovo bude "medjunarodna" maketa/diorama? :)

Momcha

Provali me Srki  ;D
nadam se da ce biti medjunarodna :)

Aki


Momcha

Mali update,stavio sam neku opremu,neka je obojena itrba da se dotera
neka ceka bojenje.Sve su svemu lagano privodim kraju vozilo.s`tim sto me
posle cekaju figure za njega.

Boki

Ovo odlično izgleda. Baš mi se sviđaju detalji.
Znajući tvoj dosadašnji rad, ne sumnjam sa će ovo biti vrhunska maketa.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

PELE


Momcha









Evo mali updejt sa pocetom dioramom.
Treba da predstavlja pescanu dinu stim sto treba da se jos detaljise sa peskom.

milanco

Odlicno izgleda :o
Ti se preseli i odmah si se bacio na posao ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

nesha

Od mene samo kratko:
Momcho-care! :) :o