2 x TATRAPAN, scratchbuild 1/30 & 1/48

Previous topic - Next topic

MBT - Slovakia

Pozdrav svim,
  sad ja stavil moje nove radovi - naše Slovačke oklpne vozilo TATRAPAN. Razvoj vozila počao kad bio je Čechoslovačka, završeno bio je posle podelenja Čechoslovački, kad nastanao Slovačka republika. Ovo vozilo proizvodim u Slovakii, kako kaže naziv, koristi podvozak TATRA. Izraduje se nekoliko modifikaciji, na primer ambulancija, komandirski (commandant post), ili oklopni transporter. Vozila TARAPAN koristili naši vojniki i u inostranskih misii - u Iraku i Eritrei (Etiopia).

nekaki slike - vozilo Slovačkoj armii v sjajnej scheme nekakoj vojnej vežbe:


...i vozila, kad sa vratio iz Iraku - verzija ambulancija:


Makete, kako svi moji samogradnji, su odlivci iz epoksidnoj smoli. Mnogo posla, no šta raditi. I ovo je rezultat:

      

nekaki detalji - oklopna kabina i 7,62 mm mitraljez PKT, zadnije vrata, kako ima i BMP-1 i 2, glavni ulaz:

   

ovo je TATRAPAN u razmeru 1/48 i ove makete zajedno - TATRAPAN 1/30 i 1/48:

 

Moji stariji makete - TATRAPAN AMBULANCE v scheme UN iz Eritrei i prototip TATRAPAN iz 1995 godine - onda imao i 12,7 mm protivavionski mitraljez NSV:

 

Messerschmitt

Vau,fina vozila i odlične makete... ;D :o
Jako mi se svidjaju tvoji radovi,pravi rarireti!A ovo vozilo me malo podseća na vozilo Lazar! :D
Mislim da si ih trebao malo više isprljati... sve ostalo je lako dobro!

Aki

Ovo fenomenalno izgleda!
svaka ti cast!

MBT - Slovakia

Hvala vam, prijatelja, na komentare.
To Messer: Da, mogao bi ja još više isprljati, no ja moji makekte ne radim mnogo isprljani. I ova maketa u 1/48 uopšte ne isprljana, kad je ne uradil teren. I skaži mnje, šta je vozilo LAZAR? Ja ovo neznam.

Trutek

Ti si lud...eto to je sve sto imam za reci...naravno u pozitivnom smislu... ;D ;D ;D

milanco

Stvarno su ti odlicni radovi  :o :o :o samo nastavi da nas odusevljavas  ;)

Lazar je nase oklopno vozilo osmotockas  evo linka http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5871.0.html
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

drazen

Fenomenalan rad ...jako mi se sviđa :o
Samogradnje ti stvarno idu od ruke :)

Hawkeye

Odlicno uradjeno,prosto neverovatno kako si napravio ovo cudo  :o :o :o !

'Уживај младићу за младости своје!'

MBT - Slovakia

Puno hvala vam svim, priatelja,
i sad znam, šta je ovo vaše oklpne vozilo LAZAR. Waw, ovo bi bila sjajna maketa... Da, ovo je podseća na naš TATRAPAN, i podvozak mnje je podseća na podvozaki TATRA. Pogledate ovo:  http://foto.triablo.net/fotky/muzeum-vyskov/13-OT64-SKOT.jpg
Ovo je naš stariji oklopni transporter OT-64, koristi podvozak TATRA.

I još nekaki slike iz radenja vozila TATRAPAN:
završeni deovi po airbrushu, kabina i zadni deo, završeni podvozak i kabina:
   

Boki

Prelepo, kao i uvek. Ovakve samogradnje su zaista melem za oči.
Bravo, MBT.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

MBT - Slovakia

Quote from: Boki on 01-03-2009, 23:02:36
Prelepo, kao i uvek. Ovakve samogradnje su zaista melem za oči.
Bravo, MBT.

Hvala. I šta raditi, kad hoću imati maketu koju niko ne izradi, mnje trebati uradit samogradnji.

Trutek

Kako to da si se odlucio za mjerilo 1:30, a ne recimo za 1:35 koje je standardno...

MBT - Slovakia

Quote from: Trutek on 01-03-2009, 23:58:55
Kako to da si se odlucio za mjerilo 1:30, a ne recimo za 1:35 koje je standardno...

Odgovorim Ti. Ja ovi stvari radim i na porudžbinu za firmi. I tako si ja prepoznam moji makete.

Suhoj


La

У Мартине свака Ти част!
Сјајна су возила а макете су још боље.