Me 109 komada 2

Previous topic - Next topic

1995

Posto je mladji clan tima postavio svoj rad evo i stariji postavlja svoje.
Me 109 E Tamiya 1:48

Kamuflaza je sa Wings Pallete i trebalo bi da je meser leteo iznad Balkana 1940
Dosta muke je bilo sa mat lakom.

Me 109 G 6 Academy 1:48

Kamuflaza je Hptm. Anton Hackl, Stab III./JG 11 Cutting Edge dekali.
Rezinska kabina kupljena preko oglasa u domacoj proizvodnji. Pojasevi Eduard eceraj.
Posto radim cetkicom posle dosta muke cini mi se da mali pomak u kvalitetu rada postoji.Jos uvek antene ne postavljam posto je vezba na neuspelim maketama u toku. Naravno ocekujem Vase komentare sa nestrpljenjem.
;) 8)
Pozdrav svima.


Profa

hmmmm.... zamerki ima, definitivno - položaj točkova i njihovih poklopaca, spoj polutki trupa na 109E, prešmirglani paneli, spoj polutki krila...  :-\
Sa druge strane, raditi 1/48 četkicom - svaka čast na hrabrosti, pogotovo što su ti veće površine i splinter ispali baš OK...  :)
Zamerio bih ti samo mottling, definitivno - trebalo je da ga radiš puno suvljom četkicom, pa makar i iz više slojeva - ovako izgleda pomalo zabrljano :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Bojan Ue

Pozdrav, slozio bih se sa Profom i samo da dodam, probaj motling da uradis drybrashem jako suvom cetkicom tapkanjem po povrsini moze da se postigne zadovoljavajuci efekat i da se omeksa prelaz a antena ne bi trebala da je problem samo razgrejes deo rama blizu plamena i lagano razvuces, naravno iz vise pokusaja ;D potrazi na forumu o kamuflazi cetkom bilo je dosta toga.

Dada

Meni se svidjaju :) Ako su i tebi ok, onda je merak jos veci :)

Hawkeye

Lepo uradjeni meseri,e kad bi moji bili taki   ;D ;D ;D !!!

'Уживај младићу за младости своје!'

1995

Hvala na primedbama.
Molim Profu ako moze malo detaljnije da objasni tockove i spojeve, bice od pomoci sigurno. Znam za motling i na novim maketama pokusavam sa drybrush tehnikom, a sto se tice antene razvlacim spru ali cini mi se da za ovu razmeru antena bude mnogo debela i imam dosta problema sa spajanjem. Dosta truda je ulozeno u ove radove tako da cu jos vezbati na starim i neuspelim maketama.
Inace da nema meraka ne bi bilo ni maketa.
Pozdrav
;) ;) ;) ;) ;)

Profa

Pazi 'vako, subjektivan osećaj na osnovu fotki i možda se varam...
Točkovi na G nisu paralelni a njihovi poklopci su svaki na svoju stranu... Deluje mi da je ista situacija i na E, ali nisam siguran...
Spoj polutki trupa na E bi trebalo da bude vidljiv, kao i kod G, pošto su tako stvarno sklapani. Taj spoj si na E prešmirglao, a time i vertikalne panele koje si trebao ponovo da produbiš.
Deluje mi i da nisi najbolje prešmirglao spoj polutki krila na G pa se vidi grub šav (opet, možda je do fotke)...

Što se bojenja tiče, veruj mi da je suva četkica (@Bojan Ue: jednako drybrush) najbolje rešenje, kad se već držiš dobre stare četke i ne prskaš naokolo ;) Ovako nešto, takođe četkica?

Nešto novije:
Bogu fala što sam Lala! :)

1995

Kakav faul sa tockovima. Hvala Profo posle tvog komentara i listanja literature potpuno mi je jasno kako treba da stoje tockovi i poklopci.Sto se spojeva tice mnogo truda da se ne vide a ono obrnuto.  Ko zna zna a mi ostali polako ucimo. Sto se motlinga tice hvala za slike, to primenjujem na meserima u izradi pa ce te imati prilike da date kritike.

;) ;) ;) ;) :D :D :D :D

Monthy Python

Profo, mi cetkari jos uvek ocekujemo tutorijal "kako do mekanih prelaza boje cetkicom", kao sto si onomad obecao.  BTW, Meseri nisu toliko losi. I mene u skorije vreme ceka jedan Bf 109 E-7, samo da zavrsim spita Italierijevog (dusu mi pojede, radim ga skoro 6 meseci.  Ceo vikend sam izgubio na wash i nikako da potrefim-ili obrisem sve ili ostane crna muzga ko da je iz rudnika uglja Kreka  >:( ).


airbamby

Meseri su fini sve pohvale za farbanje cetkom  0:)
Da ne ponavljam profu a sve ostalo je sasvim pristojno ;)

Samo napred momci,iscekujem nove radove

Quote from: Monthy Python on 08-03-2009, 23:58:52
Profo, mi cetkari jos uvek ocekujemo tutorijal "kako do mekanih prelaza boje cetkicom", kao sto si onomad obecao. 

Nije on kriv snimatelj zabusava...al bice uskoro,obecavam  ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

GBU-10

Bravo majstore,ako nesto volim od propeleraca
onda su to svakako i jedino meseri,inace posebno
me za nemacko vazduhoplovstvo vezuje
i moje poreklo koje je svapsko,pa ti jos jednom
kazem bravo majstore.

Kerber

#11
Samo opusteno ... 8)
Lepa tema za izbor i rad. Moji omiljeni tipovi aviona.
Hrabro si se upustio u '48 naoruzan cetkom...To ja vec ne bih smeo.
I lepo su ispali na kraju. Imam nesto opaski, ali drugi su vec rekli, pa da ne ponavljam.
Ovaj prvi, Messer 109E-4, je veoma verno nasaran, imam negde knjisku sa tom fotkom...iz JG.54, posle zavrsene faze u Kraljevini, povuceni su u Arad, Rumunija da sacekaju prenaoruzanje sa F-2 tipom. Fotka je odatle. Lepo si mu uradio ove mreze i tufnice.
On mi se i vise svidja no G-6.

Ovaj drugi te je malo vise zeznula kamuflaza...kad usvojis Profine tehnike, bice sasvim OK.
Ipak, za nemacke pipave kamuflaze, pokusaj da nabavis air brush, sto bolji i finiji, da ne kazem skuplji - to bolje, mada za '48 i Aztec moze da ti odlicno zavrsi posao.
Obrati paznju na sitne detalje (spoj vetrobrana i trupa, antene, sitnice jednom recju) jer to dize znacajno utisak cele makete...I kako ce boja da legne na kraju, za decalima i lakovima, je veoma bitno. To je jedan od kriticnih momenata, pa akd to prodjes, nema zime.
Samo napred !

Pozz !