Panther G 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

drazen

Više informacija ovde http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6396.0.html
Znači, uz određene korekcije, tenkić je priveden kraju :)
Nažalost, fotke nisu nekog kvaliteta.Ovo je sve što sam uspio s mojim skromnim foto aparatom :-[ :)
Molim, iznesite komentare i kritike








Pozdrav

Hawkeye

#1
Drazene,super ti je ispao ovaj Panter,pogotovu mi se dopada farbanje i one resetkice na motoru,jedino si trebao da zamenis MG-34 i onu cev na telu tenka jer su cevi predebele i sam mitraljez je lose uradjen u tom smislu.To su popravili kod Tigrova,pa sa njih mozes da iskoristis ili iz nekog seta svapskih vojnika.Uglavnom ako imas cime,zameni  od MG-ejca  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

SLAYER

Fantasticno odradjeno,covece! :o :o Ne brini,kvalitet rada je anulirao lose fotke!Odlicno!!! :)

drazen

MG sam izbacio (dok ne nađem odgovarajući), tako da će za sada ostati ovako "kusav". Ovu cijev na tijelu tenka vjerovatno neću dirati, ali u svakom slučaju hvala za komentar :)

Kerber

Meni se dopada.

To je ionako tenk, koji mi uvek, najvise od svih drugih tenkova, lici na tenk.
Sema mu je, bar za mene veoma dobra. Malo sam ovak'ih vidjao po forumima i galerijama maketa, pa je samim tim i to poen vise.
Mitraljeske cevi mozes da uvek zamenis medicinskom iglom, zagrejes kraj do usijanja i nabijes okruglu iglu u otvor, da se dobije levak....Na ovko malim maketama su uvek predimenzionirane...

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Andrej

Odličan je,svaka čast

Moja jedina primjedba je ta da na gornjem dijelu kupole fali chiping winterwasha

Bojan Ue

Odlican je, dopada mi se kamuflaza i lepo si ga uradio, samo tako nastavi ;D

T34

Predivno, pravo uživanje za oči !

Trutek

Meni se svida...morat cu si i ja nabaviti jednog tavkoga... ;D ;D ;D

Messerschmitt

Вау сјајан рад!Свака част за камуфлажу!!!И боље што си скинуо митраљез изгледао је као да је био 20мм :D

Aki

Meni se svidja kako je uradjen!
Ima tu i tamo nekih sitnica,ali nista strasno :P
Cini mi se da si prepravljao blendu topa(koju je revell uradio pogresno) ?

drazen

Slazem se, ima tu jos sitnica da se poprave, ali za sada ce ostati ovakav :P :-\
Blendu sam prepravio (izbusio novu rupu na mjestu koje sam po fotkama mogao procijeniti kao odgovarajuce :P)
Jos da pomenem - samogradnja su resetke na poklopcu motora, kuke na kupoli i rucka na otvoru na zadnjem dijelu kupole.
"Messerschimitt" Da, ali i ovaj na tijelu tenka izgleda kao 20mm :D
I njega moram zamijeniti (hawkeye i kerber su vec dali predloge kako :))
Pozdrav

lord sir giga

Ma izgleda da je Panter bio namenjen, osim za borbu protiv saveznickih tenkova,i za borbu protiv saveznickih teskih bombardera ;D.
Barem po Revelu.
Bas sad pogledah i uporedih Mitraljeze sa Pantera, sa onim  sa Tigra i Tigar II.
Pa razlika je u plastici, koje ima bar duplo vise.
Probacu da u Staklarskom Gitu napravim kalup pa da izlijem.
Ako uspem, buduci korisnici Pantera bice obavesteni da li sam uspeo ili ne.