Spitfire Mk VIII - 1/48 Eduard

Previous topic - Next topic

Wishmaster

Pozdrav drugari. Zavrsio sam jos jednu maketu i nadam se da ce vam se svidjeti. Maketa je perfektna i uzitak je raditi. Ali desio mi se neki peh sa clear flat od mr hobby - acrysion. Dao je maketi neki bjelkasti prasina sloj. Zaista ne znam da li je to nesto do mene, mada sve sam normalno razrjedio i nisam prije imao problema sa drugim clear slojevima. Malo sam ispolirao al to je to. Nisam htio dalje dirati. :)


























Pedja

Mnogo sam slab na ovu pticu. Tvoj rad mi se mnogo dopada,radi bolje prezentacije ja bih malo uslikao detalje, približio bih aparat. :caooo

flanker

Odlično izgleda, vrlo zanimljivo  i čini mi se da je urađen bez greške.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


Janjic

凸(¬‿¬)凸

guster


Dragan

Nisi jedini kome je mat lak pobeleo, ili pobrasnjavio kako ja to kazem. Sta je razlog - pojma nemam; mom drugaru koji je koristio Hambrolov i glac i mat akrilni lak mat lak je pobeleo! Ocito, nije u pitanju razlicita hemija odnosno proizvodjaci!
Trebao si ponovo maketu da tanko preprskas dobro razredjenim glanc lakom da se "povrati", pa da probas sa nekim drugim mat lakom.
U svakom slucaju, odlican rad!  :cheers

YU-DFY

Moze biti da je lak pobeleo jer je povukao vlagu iz vazduha.

Wishmaster

Hvala vam drugari na lijepim rijecima. Godi :D To sa gloss lakom sam bio isto dobio preporuku al nisam nista htio puno dirati! Uglavnom bilo je fino razredeno, plus sobna je temperatura bez oscilacija, a na kompresoru ima ono cudo kao za vlagu tu neku sta znam. Sto se tice blizih slika slazem se da trebaju al mi je objektiv 35ica pa prakticno ne mogu prici preblizu. Moram neki makro nabaviti. Hvala jos jednom svima :)