RV aircraft mirage 3 cj 1/72 izraelsko vazduhoplovstvo

Previous topic - Next topic

milan78

Hehhee kako znas da cu od kfira da radim fingera?????Cisto da se ogradim trup je siri u predelu motora i nije bas najidealniji ali viskovi od rv plus neki heller detalji i bice za policu jos jedan Argentinac.Naravno siv.@relja ne bih ja to nista gravirao ponovo detalji su sasvim ok,samo je pitanje sta ocekujes od makete,ja za policu hiper zadovoljan.Rezao sam i rivetirao izgubljeno pogotovu ledjni deo,ispod nosa i flapsove.Daleko od idealnog ali eto.
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Odavno ja pricam da je to logicno. Sve sto treba za Fingera je tu. Nemoj da zaboravis da uklonis one obloge za cevi u korenu krila. To sto Italerijev Kfir ima malo drugaciji oblik zadnjeg dela trupa, uklopice se.

milan78

Izduvni deo ide kao na mirage 3E,racunam ona izbocina ispod moze da se modelira,secnu se krila i ureze ono po sredini,malo neka antena,usisnici pomocni malo drugaciji...milina.Tako,bice...
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Ne znam koji izduvnik imas, AML daje slican za motor ATAR 9C koji su izraelci ugradili naknadno u M IIIC. Taj lici ali nije odgovarajuci zbog kucista padobrana. Treba ti bas taj za M IIIE koji se lepo suzava ka kraju. Onaj ventralni rezervoar mozes da odseces nesto malo pre zone kamere i dodas hellerov kraj ako imas. Mozes i da zalepis parce stirena uzduz, a sa strane profilises gitom.

milan78

Rv daje tri izduva E,i dva za cj.Imam a i ono odozdole par raznih.Videcu kad dodje red.
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Quote from: milan78 on 15-03-2018, 14:02:00
Jos jednom hvala vam.Ako zelis da imas mirage 3 onda je to to,nema drugo osim Aml i Hpm sto je i redje a i skuplje.Aml isto lose se sklapa....@Janjic ako neces da sklapas ja bih jedan u bojama JAR....hehehe!!

Ma biće jedan francuz za police, ali kad se nakanim  ;)
凸(¬‿¬)凸

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......