P-47 D thunderbolt 1:72 revell

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo ovo je moja sledeca maketa.hteo sam da napravim JRV letilicu i hteo sam da se malo odmorim i leraksiram od krsh makete pa zato sam poceo da radim 1:72 revell p-47 D.ovo bice maskirni p-47...




mutayu


dragan_mig31

ovo sam danas uradio za 20 minuta :) fen za kosu je zakon za susenje boje :)

tripko

Koliko ja znam kabina bih trebala da bude zelene a ne zute boje ???
tj green zinc chromate 

PELE

Pozz

Opa! ;D

Lepo si poceo, samo nastavi! Mislim da kokpit nije zut, vec zelen...

dragan_mig31

koliko sam dosad saznao(ovo nije moje podrucje) tanderbolti su imali ili zut(yellow zinc chormate) ili zeleni(green zinc chormate).nakon nekoliko dana diskusije sa papa_bear ustanovili smo da je najbolje da tako ofarbam kokpit....

tripko

Ja do sada nisam video ni jednu kabinu ofarbanu u yellow zinc chormate pogotovu ne na p47ci.

cherny

Ne postoji P-47 sa zinc chromate yellow kabinom, to je sigurno. Imas celu raspravu o bojenju unutrasnjosti P-47 na ovom topicu: http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5735.0.html
QuoteSurviving P-47s and contemporary photos show a dark green shade in the cockpit, similar or possibly equal to Dull Dark Green.


Sandman

mislim da je ipak Cherny ovde u pravu...

slike sa ovog sajta imaju losh kolorit - suvishe vuku na crvenu i zutu boju - kad se provuku kroz filtere u Photoshopu vidi se da je Zinc Green Chromate...  ;)


Dada

OK, izvinjavam se na konfuziji onda, nije bilo namere :) ... Idem da se samokaznjavam :)

Zoki969

Da se nadovezem na raspravu iako je dosta raspravljano ranije ... Kabine u Thunderboltima NIKADA nisu isle u Zync chromate - ni zelenu ni zutu ! Ili Bronze Green ili US Interior Green.
Slike muzejskih aviona i walkaroundi istih ne mogu sa sigurnoscu (cak nasuprot) biti pokazatelji bojenja kako unutrasnjosti kabina, tako i osatlih "unutrasnjosti" - kutije stajnog trapa i sl.
I, naravno, vazi pravilo da nista nije 100 % sigurno. Upravo takvo iskustvo sam imao sa P-40 L koji sam hteo da uradim. Po pravilu, svi P-40 su imali interior green kokpite (Curtiss-ova nijansa koja se malo razlikovala od standardne-vukla lagano na braonkasto), a avion koji sam ja hteo da radim izvukli iz mora na obalama Italije kad ono - siva unutrasnjost kokpita, kutija stajnog trapa itd, itd ... Toliko o tome, da ne odem previse u off-topic ...

dragan_mig31

ok ok :) hvala svima.ipak ovo nije moje podrucje,onda cu da prefarbam kokpit nije problem :)

dragan_mig31

na kraju sam odlucio i ispravio boju.evo isto ko pre samo u zeleno :)


tripko