P-47 D thunderbolt 1:72 revell

Previous topic - Next topic

Boki

Draganče, meni ovo super izgleda. Mnogo dobro odrađeno.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

siva je legla.boja je gunze neutral grey ali nesto mi se ne svidjaju akrile.ovo mi je prvi put da ih koristim i jos imam da puno naucim.razredio sam je sa ajax(ne pitajte zasto i kako) ali zapusio mi se airbrush u sred farbanja.2 puta sam ga temeljito cistio.neznam dali da narucim njihov razredjivac ili da pokusam sa alkohol?



tripko

Pa alkohol naravno, ne znam odakle ti ideja da koristis ajax, da si koristio rakiju ili neko drugo opijat pa da ti oprostimo ;D.
Sala na stranu ja koristim alkohol za sve aklile sem za valejo model colors gde ide destilovana voda.

Sandman

ako imash mogucnost da naruchish Gunze thinner, naruchi ga i to ono veliko pakovanje od 400ml - to je univerzalni thinner za sve Gunze proizvode (boje i Mr. Surfacer).... a boje zadrzavaju svoj kolorit uz njegovu upotrebu - alkohol moze da malo promeni nijansu boji... ali jako malo...

dragan_mig31

ma uzecu to uskoro ali hteo sam da probam akrile ali evo prvi pokusaj mi nije bas najsjajni :D sutra cu da pokusam sa alkohol.inace pokusao sam da razredim boju sa vodu i razredjuje se bez problem jedino sto je prbolem je spricanje kroz ab,to nekako nece da ide :S....

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 17-03-2009, 15:52:36
inace pokusao sam da razredim boju sa vodu i razredjuje se bez problem jedino sto je prbolem je spricanje kroz ab,to nekako nece da ide :S....

ako je Gunze boja na kojoj pishe "Aqueous" onda bi trebalo da moze da se razredi vodom...

ali imaj u vidu da akrili bolje rade ako se razrede u odnosu recimo 70% razredjivacha i 30% boje... ili tako nekako.. znachi JAKO razredjena boja i prskanje sa manjim pritiskom uz vishe vazduha nego boje..... pa onda iz vishe tankih slojeva....

Gunze su jedne od najboljih boja koje sam do sada probao ako ne i najbolje tako da .. navici cesh se vec ;)

medico

u poslednje vreme gotovo u potpunosti prelazim na Gunze program ! to su odlicne boje , neke su mi stare i vise od 10 godina a odlicno rade posao i dalje, ja koristim  industriski ili ti koncentrovani alkohol to je onaj od 96-98 % radi posao i medicinski 70% .... mozda je ipak najbolje resenje orignalni Gunze thinner
za vece povrsine razredjuj 50-50 a za finije radove trpe razredjivanje i do 70-80% alkohola ali tada moras ici sa niskim pritiskom 0.5-0.8 bar-a

dragan_mig31

koju boju treba da budu poklopce i kutije stajnoga trapa?zelenu ili zutu?jer vidim po netu da puno su sa zutu????

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 19-03-2009, 11:58:34
koju boju treba da budu poklopce i kutije stajnoga trapa?zelenu ili zutu?jer vidim po netu da puno su sa zutu????

yellow zinc chromate

dragan_mig31

danas sam ofarbao i zelenu.moram da kazem da nisam zadovoljan od ove akrilne boje,od sad pa nadalje drzacu se do uljane..


PELE

Pozz

Aaa, pa lepo ti to radis, samo napred. :)

djos & filip

#26
Ovo lepo izgleda, ali da ne tupim previse.....ja bih ga jos jednom izmaskirao i ponovo preprskao zelenu, cisto da bi izjednacio prelaze, negde su mnogo uglasti a negde zaobljeni.
Proci ce i ovako ali mislim da bi bilo lepse...jos jednom.
Mada kad ponovo bacim pogled , ovo se odnosi samo na desno krilo....mozda je bolje da ne diras...ne znam ???

U svakom slucaju, teraj dalje pa da uzivamo u krajnjem izgledu  :super

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

meni se zelena ne dopada.
ne kao nijansa ili gustina, nego u pogledu oblika same sare...nekako mi ne piju vodu.
nema tu one organske krivulje...vestacki deluje.
ja bi' to ponovo, pa malo prirodnije...

dragan_mig31

zalepio sam dekale i ispraljo maketu + sam je matirao....





Sneni

Dobro si ga odradio, prelaziš na propelere, a? ;D ;)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka