"Who Let The Dogs Out"

Previous topic - Next topic

Momcha

Ovaj naziv mi pade na pamet ;D.Kao i svaki maketar,imam vise projekata u izradi :)
Malo sam se smorio od one pustinje i Sdkfza 251 b,pa predjoh na ovo novo cudo.
S`obzirom da su oznake iste,da ne kazem slicne,ovi tenkovi mogu da se nalaze
kako u Italiji tako i u Francuskoj.Treba da ubacim jos koju figuru kako bih obogatio
scenu.Za sada toliko.Evo par fotki.





Messerschmitt

Јел то у 1/35?Баш супер изгледа ;)како си радио ту калдрму?много добро изгледа!!!
једино мала замерка на великој количини крви по путу,и мало тај шут унаоколо да офарбаш,изгаравиш... D:)
јако занимљива диорама,свака част,веома ми се свиђа!!! ;D

Momcha

Da 1/35 je razmera i kao sto rekoh,ovo je pocetak rada na diorami.Krvi nema na kaldrmi vec kaldrma ceka
mesanje boja kako bi dala sto realniji izgled.Suta isto ima malo jer je tek pocetak  :D
Uskoro cu napraciti jos veci "lom" :headbang pa ce izgledati drugacije

Messerschmitt

#3
Хи,извињавам се :'(мислио сам да су оне флеке на путу крв... :)А кaко си радио калдрму,јел куповна или...?

Trutek

Zasad odlicno...samo jedan prijedlog/sugestija, na cosku zgrade napravi puno vise rusevina, jer po tipu zgrade cini mi se da je bila katnica, a i fali je jedan kompletan cosak, a vjeruj mi (prosao i gradilista i rusilista), kad cosak kuce otpadne, imas sto cisititi sam ckoro cijeli dan...

meloras

Izgleda bas super.Koje su figure u pitanju ako smem da znam?Interesuje me tenkista i ova dvojca sto setaju pored istog.

Momcha

I ja sam malo bio stur na pisanju.Evo ovako,sto se tice kaldrme,u pitanju je
naliveni gips kome sam kasnije ureziovao kocke.Makete su Tamiya i Italeri.
Figure pesadinaca su Dragonov set U.S. inf. 2nd armor div. sto se tice druge dve,
malo sam prepravljao set rusa iz Avganistana,jednom sam zamenio glavu rezinskom.
Ostali tenkisti su tamiya kao i jedan pas.Drugi je takodje iz ruskog Avgan.seta.Planiram da dodam i koju
figuru iz Dragonovog seta U.S tank crew.
Rusevina je neka stara Madjarska firma koja je mogla 90-ih da se kupi u Bg-u

Momcha

Evo malog updejta same diorame.Daleko je od zavrsene ali tu je negde.
Sto se same diorame tice,podloga je kao sto se sa strane primecuje stiropor.Ivicnjake trotoara sam pravio od stiropora preko kog je naliven gips.Isto vazi i za samu kaldrmu.Nalije se tanak sloj gipsa (skoro u tecnom stanju) a zatim nekim ostrim predmetom "urezuje"kaldrma po zelji,s`tim sto se vodi racuna da se ne probije tanak sloj gipsa i dodje ponovo do stiropora.Rusevina zgrade je od neke Madjarske firme (neznam joj ime) ali je 90-tih bila u velikoj kolicini da se kupi kod nas.Patos kuce od klasicnih drvenih gredica,samo su mi priflile malo ove tanke tako da cu morati u skorije vreme da posetim Costa Cafe,gde ih ima u izobilju za mesanje kafe  ;D
Bice tu jos suta,maltera i odvaljenih delova zgrade ali otom potom.
Za sada ovoliko







Messerschmitt

Вау,право је задовољство гледати како овај,тако и све твоје радове!Одлична фора за калдрму и тротоар!!!Стварно лепо изгледа,још кад додаш још шута...         Заборавио си неку изолацију да ставиш у роштиљ пода рушевине ;D ;D
Свака част,веома поучно... ;)

Momcha

Evo nastavka.Nakon sredjivanja prostorije sedoh ponovo da radim.Malo se prasina nakupila po
vozilima tako da cete i nju da vidite  :( Figure su 90% gotove,Sa psima malo kuburim jer ih do sada nikad
nisam farbao.Desni serman ceka jos rada (pigmenti,malo farbanja i jos malo zastarivanja) kao i gusenice.
I kada nadjem jos drvca,da zavrsim i rusevinu iza.






Trutek

Odlicno...sve 5, samo ja bi jos ove sute i kamenja/cigla nabacao oko kuce jer ovako mi izgelda pusto, pola kuce unisteno/sruseno a ima samo par kamencica/cigla, i malo drva nekakvih od stropa nabacaj, i izgledat ce ko bomboncic...

Messerschmitt

о лепо то напредује...               биће то супер диорама :cheers
Само напред и извештавај нас о раду ;)

Kerber

Lepo zamisljeno i zapoceto.
Interesantna ideja...simbolika...