F4U5 Corsair Koreja 1953. godina

Previous topic - Next topic

Dada

Pozdrav drustvo... Odavno nisam nista okacio na forum, pa da ne bude da samo trabunjam okolo... Pored obaveza preko glave, izvukao sam ovog nesrecnika iz muskula :D
Malo se radilo (citaj SEKLO) :D Da, da, znam, mazohista sam, sta ja tu mogu  :cry :cry :cry
Na cudnu stroku po plastici se ne obazirite, to je samo ostatak aluminijum farbe od proslog puta (testirana tehnika sa solju i koncicima)

Dosta zezancije...
Maketa poznata Revell/Italeri, sve tu i tamo ok, sem kraceg nosa oko 4.3-4.7mm po raznim crtezima (ovaj ce biti za 4.5 produzen) i plitkih kutija stajnog trapa (krenula ispravka).

Krila iseckana, bice postavljena u podignut (skupljeni polozaj), zakrilca i sve ostale upravljacke povrsine secnute da se odradi kako treba. Jos jedna ispravka na maketi je na horzontalcima. Naime proizvodjac je dao horiz. sa okruglim deklama po njemu, a verzije nakon F4U4 nisu to imale. (Nisam slikao, ko ima maketu, shvatice...). Posto ne radim verziju N (nocni lovac), moracu da oturpejisem i skrivace plamena, koji su izliveni na trupu, iznad gornjih izduvnih grana.
Par fotkica gore navedenih operacija:



Farbanje ce biti kako je Revell rekao, posto imam manjka dekala za posleratne Gusare, a imam i reference za ovog...
Znaci:

Squadron-Signal] - [Detail & Scale n°056] - F4U Corsair Part 02 F4U-4 through F4U-7
Ili profilce:

"Voina v vozduhe 109"
Na profilu ima greska, avion nije imao crni antiglare ispred kabine, bar koliko mi se cini sa fotke.
Toliko za sada... Sledi sredjivanje secnutih spojeva i dosta samogradnje... Nadam se apdejtu u skorije vreme (koliko mi poslovi dozvole)
Ajd' caos ;)
:cheers

Sandman

Doktor hirurg se vraca u velikom stilu.... :D

jel bi radio "Gusara" iskljuchivo sa americhkim oznakama? Moram da proverim da li mi ostaje josh oznaka za Honduras nakon odvajanja za onaj jedan iz "Fudbalskog rata".... pa ako moze da se kompletira neki takav javicu.....

oddball

lepo si ga rastavio, sad jos samo da ga sastavis ;) na fotki se vidi da nema crnu boju odozgo ispred kabine tako da je ol-blu.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

@Sandman Hvala na podrsci. Cuvaj dekale, ovog hocu bas da uradim kao Amera iz Koreje...
@oddball Nadamo se da ce se sve sastaviti i da nece biti viska delova :D

oddball

Marfijev zakon na necijiu konstataciju kako se posle svakog sastavljanja/rastavljanja pojavi jos neki deo viska: Ako jednu stvar sastavite i rastavite dovoljan broj puta na kraju cete imati dva!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

uu dalibore svaka cast.ja sam ovu maektu radio jos odavno i mogu da kazem da je stvarno lepa maketa :) ali ovo sto ti radis je za svaku pohvalu..jedva cekam da vidim nastavak...