Najzad gomila 262-ojki, ali deo

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Ne valja nista!!! >:D

Salim se... ODLICNO JE!!!! :o  :D  :D 
Covece, ludilo, nemam reci.... fenomenalno... mora i ja neki 262 da si nabacim... podenu me... mogu da kazem samo OCEMO JOS!!!

djos & filip

Majko mila, da ih je Hitler imao ovoliko sada bi svi govorili nemacki  :hica

Luda kolekcija, kada se ovo zavrsi otvori muzej  ;D

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Messerschmitt

#17
Човече,да ми је неко причао не бих му веровао!!! :fly
Јел их сањаш ноћу??? ;D ;D ;D :pilot

drakii

Neverovatno, ali ih ne sanjam nochu, radim nochu, ono, trecha smena, samo svaki dan, sekuritatea nostra, ali da se vratim na temu, ukapirao sam sta se desilo, pomenuo sam saveznike, ali istina izgleda smeta, opet se"rem, izvinjavam se, nisam imao nameru nikoga da povredim, obiman tekst sledi, naravno vezan vishe za moj rad, kao i varijante koje sam radio, a stize i josh poveca gomila fotki :admin

drakii

#19
Da nastavim zapocheto, elem , prvi red , slike od 1 do 4 predstavljaju dve varijacije Me 262 HG II, levo je na sve cetiri slike avion wr.nr.111538 ili V 538 koji je napravljen, dok je desno nerealizovani, ali zapocheti inache usvojen projekt HG II sa HeS 11 motorima, napravljen je i par krila za njega. Najpre je trebalo da prethodno pomenuti prototip bude modifikovan, osim motora i izmenjen rep u lastin rep, kakav je ispitivan na V 089, biche ga kasnije u sedamdesetdvojci, a odlucheno je da u bombardovanju oshteceni wr.nr.111494, koji je vech tri puta popravljan i modifikovan iz prvobitnog Me 262 A 1a u Me 262 B, zatim u Me 262 B 1 a/ u 1, pa onda u Me 262 A 1 Jabo.....,

Drugi red slika 5, 6 i 7, levo je Me 262 V9 HG 1, wr.nr.130004 u trchoj konfiguraciji, negde sam pronashao da su i V12 trebali da rade sa slicnim strejkovima, V 9 je ima radio kol ozn. VI+AD, V 12 je imao VI+AG, wr.nr.130007, a kasnije je oznachen kao Me 262 S 2, ostao mu je brzinski, nizi vetrobran i polopac kabine, a i testiran je sa JATO startnim raketama, par ispod trupa, kod izlazne ivice krila. O Me 262 V 538  nema podataka da je leteo, desno je Me 262.2 ili Schnellbomber II, odnosno u izvidjackoj konfiguraciji Schnellaufklaerer II,   prvom je u zatvorenom podnosnom delu bio bommbaluk za dve bombe od po max. 500 kg, a u drugoj konfiguraciji do chetiri kamere pod razlichitim uglovima. Nije proizveden ni jedan.

Slike 8 i 9  prikazuju, levo Me 262.4, verovatno napushteni projekt chetvoromotorca za odmazdu kao brzi bombarder vecheg doleta, mada postoji podatak da je u jednom Augsburshkom pogonu pronadjen nekompletni radni crtez, kao i delovi vishe oshtecenih 262, a takodje i za njega predvidjeni stajni trap od oborenih P 47 D Thunderbolta, kao i par produzenih glavnih remenjaca za krila sa kotvama za po dva mlazna motora. Desno je pseudo projekt Me 262 T 1a, ili mornarichka verzija sa sklopivim krilima, kukom za zaustavljanje, izmeshtenom kabinom u nosni deo  aviona, sa topovima od 30 mm  ispod kabine i u korenu krila, inache je bilo priche u Reihluftsministerijumu 0 toj opciji, ali nije bilo planova,a josh manje realizacije.

Slike 10 do 13 prikazuju deltashe Me 262, odnosno Me 362 bi bio desno, ideje koje nisu realizovane, levi je trebalo da bude napracvljen sa krilima koje je projektovao Dr.Aleksander Lipish, po predprojektu Me 262.5.

Gusha

#20
Niko nista nije brisao, nesto si zabrlj'o kod postavljanja teksta.Za brisanje sam Ja zaduzen, i naravno, brisem sve sto nije u vezi sa temom! Ovaj put se to nije dogodilo! :admin :hica 

Bojan Ue

Lepo si uradio ovo pojasnjenje projekata, sad se prica polako zaokruzuje :o Jedva cekam da vidim i preostali deo :o

SLAYER

#22
 :o :o :o :o :o :oTi stvaaaaaarno nisi normalan! :drunk Naravno,u pozitivnom smislu!Svaka cast,svaka cast! :) :)

Ja sam ovo slicno razmisljao da uradim gomilu King Tiger-a!Ceo bataljon!

lord sir giga

Lepa kolekcija, samo kad zavrsis koliko si planirao komada, lepo napravis za svaku maketu kracu recenziju.
Kad zavrsis recenzije objavis knjigu, i da svi vide ko su maketari i kako to mi radimo.
@ :mjetal pa i ti odradis King Tiger-a, koliko i Drakii 262 pa i ti izdas knjigu.

Gusha

To izdanje o 262 se krcka vec godinama, al nikako da sednemo da ga sredimo i objavimo.Bice, nadamo se...

drakii

#25
 Moj vrlo poshtovani i dragi je u pravu, spremam ja poodavno knjishku o 262, pa sam i sa Gushom pricao, ali nekako dodje vreme koje je za tu radnju nevreme, a i ubi mi volju internet po tom pitanju, ali ce bude bre, zakovao Srbin ekser u svoju glavu,a nije poneo keser   :mjetal
Opet sam razlepio, osushi mi se lepak, mentalni, pa da zalepim. HVALA ti Gusho sto nisi obrisao, ali ja sam napisao i ga nema    :hijack,  D:)  ili sam toliko od premora odlepio, da sam van svesti ispustio komandu. Naravno, svako moze da pogreshi, greshim i ja, ali vratim film i setim se gde sam omanuo, a ovde nema dela o omanushki. Nema veze, chu pishem opet, a i da se zahvalim Barbarosi na pomochi oku ubacivanja slichica, a kada ih zavrshim, dacu i recenziju i sistematizovacu ih i hronoloshki i tehnoloshki   :mjetal

Boki

Wow! Kakva kolekcija :o . Video sam deo na takmičenju u Nišu, ali nisam ima predstavu o tome kolika je.
Želim ti dovoljno slobodnog vremena i volje da ih uskoro završiš. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drakii

Evo mene opet, nastavak opisa, slike 14,15 i 16 prikazuju dvosede, Me 262 B 1/ U 1, biche sa oznakama iz Revellove kutije nochnog lovca,  a Me 262 B 2/ U 1/R 1 je sa produzenim trupom, "bradavicom" na nosu, zavrshen tek posle kapitulacije Nemacai poleteo u Francuskoj juna 1945. bez antena, skinuli ih, barabe, a zatim slike 17,18 i 19 prikazuju dva prototipa na kojima su ispitivani lastini repovi, wr.nr.170089 i wr.nr.130083, slichni, ali se razlikuju, dalje na slikama 23 i 24 su prototipovi za ispitivanje motora Jumo 004 H i Jumo 004 C, prvi nije dobio H motore, sachekao je zavrshen bombardovanje u hangaru, a drugi je dobio C motore, ali kojiko se zna nije polete, zakasno za rat, uzeli ga Britanci, sledi slika 25 ,levo je mistel, pripremljen, ali ne iskorishchen, wr.111303 trup, desno je prvi prototip, u drugoj varijaciji, bilo ih je chetiri dorada istog, samo trba pre kompletiranja da mu doradim - ostruzem i smanjim ugao napadne ivice krila od  trupa do mesta gde bi pochinjala gondola mlaznog motora kasnije. Toliko za sada, nastavak sledi, ne zamerite, a pretpostavljam da vam ne smeta shturo objashnjenje , poshto ima dosta podataka u dostupnoj literaturi, naravno i na netu.  Z one koji pitaju ima li gotovih, imam par komada, ali otom potom, a i od ovih, prikazanih nekoliko cheka samo bojenje. Pozdrav   :pilot

drakii

Uuups, ja napisah : moj vrlo poshtovani i dragi...., da neko ne pomisli svashta, izostalaje rech prijatelj, ali nikako da nahvatam vreme da poradim malo vishe na Messerschmittima 262, osim poneshto sitno, izgleda da sam malo preterao pa mi se olabavila volja, ali nisam podlozan odustajanju, pa ce za par dana da bude prezentovan kvartet....., a i Barbarossaa delje vrlo lepu 262, che ga teram da je prikaze, do skorog vidjenja, pozdrav,   :headbang   :pilot

drakii

Beshe nekada davno u brdovitoj zemlji seljaka na balkanu, nekog kasnijeg aprila 262-ojki gomila, e sada se pokrenula, samo da nahvatam nekog da ubacimo neku slichku josh, a ide dalje, samo NIKADA ne zapochinjite toliku gomilu, ubija u pojam, chak sam i ja iako patoloshki uporan osetio zamor od pojave tolikog broja, ali nema predaje, idemo dalje, pozdrav