Revell 1/76 Krupp Protze

Previous topic - Next topic

Messerschmitt

Ево друшто,готова је још једна макета...  :cheers
у питању је Revell 1/76 Krupp Protze & 37 mm PaK,јако добра макета,лепо се слаже,у сваком случају препоручујем је свима... :bravo
Једино морам мало wash поправити,нисам хтео нешто посебно да га прљам,мислим да је добро овако... :think
евентуално можда додам у сандук камиона неко буре или тако нешто... :think
Сви коментари добродошли!!!


















Momcha

Fino i ako je malo.Malo ga zaprljaj i mozda ne bi bilo lose da vinjeticu
odradis sa malo gipsa i dry brush-a kako bi bila verodostojnija.

Profa

Radio ja njega onomad (ima ga tu negde na MK), stvarno je bilo zadovoljstvo za sastavljanje i experimentisanje pravljenja kišne atmosfere...
Vidim da i ti imaš isti problem koji sam i ja imao - loše naleganje cirade na šoferku >:(
Inače si ga vrlo lepo odradio, mada mi se malo ne sviđaju fleke prljavštine, ne deluju (mi) prirodno...

Nažalost, moj je pod naletom košave završio u rinfuzu (od novogodišnjeg kupa nisam otvorio kutiju), nadam se da će ovaj tvoj duže trajati :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Trutek

Lijep rad...revell 76 znaci stari matchbox (kloni se t-34ke u 76ici-provjereno)...no kako momcha kaze, malo ga zaprasi i super...

Boki

S' obzirom na to koliko je ovo sitno, izgleda odlično.
Sviđa mi se kako si izveo efekat vode u kanalu pored puta.
Inače, prepuručujem ti da na njemu malo eksperimentišeš suvim pastelima. Sa malo rada postižu se odlični efekti, veruj mi.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Messerschmitt

#5
Хвала свима на коментарима!!! :super

@Momcha:Размишљао сам о некој вињети,али отом потом... што би рекли има дана... ;)

@Profa:Видео сам твој рад,морам ти признати да ми је помогао око пар недоумица :D А цираду сам једва некако и овако наместио...једва сам уцентрирао целу каросерију на шасију да би био раван,а онда још и цирада не належе... :cry
Јел мислиш на прљавштину на возилу или на подлози...?Искрено то ми је неки први озбиљнији wash,па можда и није баш лепо испао,и да,радио сам га браон тушем... :D

@Trutek:Хвала за коментар и информацију за Т-34... :cheers

@Boki:Ех да,пастели... :cry Немам нигде да их купим јер живим у Руми,ал кад скокнем до Бг-а,покушаћу да их нађем...знаш ли можда где их има?

Их са њим иде још пар фигурица било би одлично... :D
Још једном хвала за коментаре и савете... :super

Boki

Suve pastele možeš naći u bolje opremljenim knjižarama. Nisu skupe i traju dosta dugo.
Jedino treba paziti da budu SUVE a ne MASNE, jer masne nisu baš pogodne za ovu proceduru.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Bojan Ue

Pozdrav, pohvalicu ti rad, veoma mi se svida a i treba ovo sve ukomponovati u toj razmeri :super Pastele sam i ja gledao skoro, imas ih u Narodnog fronta na vise mesta. Zapravo u 2 knizare sa slikarskim materijalima, jedna je na uglu Balkanske i Narodnog fronta a druga jos malo napred ka Zelenjaku. U ovo prvoj imas jeftiniju varijantu oko 40din komad a ima i skupljih. Eto male pomoci. 

3EMYH

Super je krupp. NE mogu da se setim, ali cini mi se da ne daju soferku, kako si je pravio?

Profa

Mislio sam na prljavštinu na vozilu, trebao si malo bolje da skineš višak, naročito sa blatobrana - tačno se vidi kap koja se slila...
Bogu fala što sam Lala! :)

Messerschmitt

Хвала,хвала... :cheers

@Bojan Ue:Хвала за коментаре и за информације о пастелима,баш сам хтео да питам где их има у Београду... ;) :D :D

@3EMYH:Хвала,хвала...     Да у праву си,не дају шоферку,њу сам добио са Revell SdKfz 9 "FAMO" у 1/72.Добије се комад провидне пластике отприлике 20 X2 cm.Мада може да се нађе негде и тања,нпр. од оне фолије од лекова...
А правио сам је тако што сам исекао 2 комада величине једног оног окна,јер има онај стуб по средини,и убацио у рам...  није компликовано само мораш водити рачуна да ти се лепак не размаже када будеш лепио стакла... :think

@Profa:Да,у праву си,нисам ни приметио те мрље док нисам усликао макету...  :D  мораћу то скинути... :cry

@Boki:Хвала на савету,ту бих се двоумио... :D :D