Mustang P51D Academy 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Ovo je prvi Filipov samostalni post, pa ostavljam da on sam predstavi svoj projekat u radu  :D

Dobar dan .
Maketu sam dobio od jednog tatinog drugara ( maketara koji se preselio u Ameriku  :'()
Odlucio sam da radim partizansku verziju (ne volim amerikance)
Za sada sam ofarbao kabinu i detalje instrumenata, pa idem dalje  :super
Pozdrav svima

Filip





Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Samo napred Filipe, ovo će da bude nesvakidašnja šema  :super
Za sada je kabina odlična, svaka čast!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Boki

Bravo Filipe. Odličan izbor. Samo napred. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

Samo napred Filipe,bice zanimljivo pratiti ovu temu...
Kabina odlicna,idemo dalje  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Bojan Ue

Odlicno, partizanski Mustang :super Lepo napredujes, samo navali!

djos & filip

Drage kolege

posto je dete umorno otislo na spavanje zamolilo me je da ja postavim slike veceras.

Mustang je odstojao u tursiji, pa kako se priblizilo vreme takmicenja ponovo je aktuelan  :)

Jedina razlika od proslog posta je da smo otvorili porodicno takmicenje tako da obojica radimo istu maketu pa ciji ce biti bolji ide na novogodisnji kup  >:D

Trupovi zalepljeni i osmirglani, kabine ofarbane, idemo dalje. (napomena SVAKO RADI SVOJU MAKETU i nema pomaganja D:)

Za sada toliko, veliki pozdrav



Filipova kabina:



moja kabina  ;D






Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

modellius

wow, super, cekamo nastavak!!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Otto Skorzeny

Bravo momci! Samo napred!
Interesuje me kakav je i koliko tačan Academy mustang?

djos & filip

@Otto Skorzeny

Ne znam iskreno, lepo izgleda, sa dosta detalja u kabini, ali mi se cini da je dosta omasen na prvi pogled. Kabina mi deluje presiroko gledana odozgo, krila su uz svo natezanje nekako mnogo horizontalna......sve slike gotovih maketa mi se cine prihbatljive ali da sam imao hasegawu pri ruci sigurno bi ga radili pre nego academy,

Ali sta je tu je, SREDICEMO GA NEKAKO  :zvizduc

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Koliko se secam academy i hasegawa ista stvar, u principu ne valja ni jedan ni drugi i traze doradu. Poklopac i vetrobran kabine su tri broja veci. Ima tu jos sto sta. Najbolje raditi otvorenu kabinu sa drugim poklopcem, ostalo moze da prodje.

ubermagog

poklopac motora je previše zakrivljen (naduvan) i trebalo bi ga malo izravnati, a i spoj repa i dela koji ga spaja sa trupom (dorsal fin) nije "pod uglom" već je u kontinualnom zakrivljenju od trupa do napadne ivice repa ...
ovde dve stvari se mogu srediti, ko hoće...

inače je pristojna maketa kad se sklopi  :)

Kerber

Ma, vidi se odma' ko je cale....
Zasto si detetu oteo pojaseve? ;)
Sala na stranu , lepo ste zapoceli, a koliko znam ovu maketu, ima tu gresku u konturi na koju je ukazao G-din Suba, al' da lepo deluje kad se sklopi - deluje. Lici na Mustanga. I lepo se sklapa, mislim da necete nesto puno da kitujete i smirglate. Otvorite poklopac, ionako ima sta da se vidi, a da se ne uoci odmah sirina.
Taman da zavrsite do NG.Kupa, posto za Nis necete stici, a lepo bi bilo.
Uspesno sklapanje do kraja !
Pozz !

Aranza

..to je najbitnije  ;)

Quote from: Kerber on 27-10-2009, 00:47:07
Lici na Mustanga.

...dobro je ispraviti katastrofalnu grešku proizvođača ali ovdje to nije strašno. Obzirom da mu je temeljna chrom-silver ona će sama uraditi da kapotaža izgleda elegantnije. Inače jako lijepo napreduje.

Goran A.

Prepisujes od deteta! Pa prepisi onda i ostalo!

sezan

Blago tebi!Filip je to decko ozbiljno shvatio i ozbiljno radi,za svoje godine preozbiljno!A moja cera gleda samo da "molerise" po maketama ali bukvalno i to po mogucnosti u sto vise boja i sto drecavijih!Ludilooo!Mnogo vam je super!Bas uzivate!  :super
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA