Mig-21 F-13 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

PELE

Evo, nasao sam nesto slicno:




Nadam se da ce posluziti. :)


Pozdrav! ;)

drakii

Ma uradi ga sa "nasim" (JRV) oznakama, jeste plehan ali ima i onaj "504" sa sharkmouth-om, naravno ovo je samo predlog, ne zameri, tvoj je izbor, pozdrav

UrbanKnight

#17
Sve sto okacite koristi  ;) ako ne sada, onda kasnije, ako ne meni onda drugom.

Farbao sam ga u silver jer nisam mogao da nadjem aluminium. Sada da naglasim nijanse pojedinih panela.  Kokpit je siv, a donji deo instrument table ce ostati zelen, gore je crn. Dekal sa instrumentima je preko, pa ne bi da ofarbam to. Opet sam zabrljao  :-\ . Najvise me nervira nedostatak walkaround galerija JRV, jedva sam iskopao par slika u boji.

Ne bi bilo lose da se napravi odeljak walkaround galerja i sema sarbanja igracaka koje su se koristile kod nas.

Dakle bice JRV, on je Aluminium tj plekan???  ???
Sad ne razumem sto neki Ceski migovi imaju zeleni kokpit. Da ih nisu tako ofarbali posle eventualnog remonta.


Goran A.

Ceski migovi su malo drugaciji.

legenda

Ajme izvini da se ovako kasno javim...ali tek sada vidim tvoj rad....moras korigirati ...
ali poznato je da
F-13 nije imao ovu zelenkastu boju u cockpitu....to je tek pocelo od varijante M dalje....

citao sam to u starem YUVAM Aeroplanu iz 89 god. i iz Scale Aircraft Modeller DEc 89...

boja u F- 13 Cockpitima je bila svetlosiva "a little bit darker than FS26439 with black instrument panel and side consoles."..SK-1 sjedalo je takoder light grey  with blue or grey headrest...

!!!!!

UrbanKnight

#20
Kasno Marko na Kosovo stize... sto se tice boja. Hajde da se otvori topik gde ce da budu sve seme bojenja i slike vazduhoplova koje su se koristile kod nas...  0:)

Samo problemi, prskao sam maketu u 90 (silver) jako lepo ispadne, a na pojedinim mestima sa 99 (aluminijum) da bih naglasio svetlije i tamnije panele. Ovo mi se na prethodnoj maketi nije desavalo, da kada odlepljujem traku za maskiranje (krep traku, izolir traku... ) boja ostaje na traci tj odlepljuje se sa plastike. Namucih se...

Sad sam presao prontom preko, naglasio izduv... slike za par minuta


Slikano je mobilnim pa je malo mutno...

Goran A.

Jesi li oprao maketu sapunom ili deterdzentom za sudje?

Goran A.

Quote from: UrbanKnight on 21-12-2008, 19:11:38
Hajde da se otvori topik gde ce da budu sve seme bojenja i slike vazduhoplova koje su se koristile kod nas...  0:)



Kad bi to moglo samo da se uradi...

UrbanKnight

Ne nisam prao...Mislis da se zamastilo pa se nece hvata boja... jbmliga... vidis moguuce... mada mislim da nije to... prespricao sam ja sve to ponovo. Samo da mi digitalac padne saka pa ce biti bolje slike.

A za ovo sto ne bi moglo da se uradi, kad ima za Luftwaffe i japance... moz i za ovo...

Goran A.

Maketa je u sustini masna ne mnogo ali kad operes delove videces razliku, neki kalupi se mazu odvajacem da se plastika ne bi zalepila. Pocesto je i to dovoljno da se boja skine.

UrbanKnight

Problemi i dalje...  :(

Nesto sam hteo da popravim... i popravio, ali sad kada sam ponovo prskao sa AB, koristio sam revell99 (Aluminijum), a ne silver.

El se meni cini ili Revel 99 aluminijum izgleda nekako "zrnasto"???, siver je zakon... bilo kako bilo, ti "zrnasti" delovi su naprskani sprejom za rernu.. :)

Goran A.

Revell 99 nista ne valja, cestice ne bi trebalo da se vide a u toj boji su suvise krupne,

UrbanKnight

Evo cisto da nagovestim da je maketa pri kraju, elem posle 4-3 meseca dokopao sam se revelove devedesetice...  :headbang
Jos koliko sutra ili prekosutra kacim slike zavrsene :) slikano telefonom, ne zamerite...