Airfix 1/72 BAe Hawk

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo necheg na chemu sam zapocheo rad josh pre nekih 7-8 godina i nikako da smognem snage da zavrshim...  :-[ :(

U pitanju je Airfix-ov Hawk dat sa dekalima za akro-grupu Red Arrows i kamuflani primerak....
medjutim, poshto su Airfix dekali katastrofalno raspasovani sa bojama, reshio sam da ova maketa bude finishirana kao neki pustinjski primerak....ostaje samo da nadjem dekale neke od bliskoistochnih zemalja koje koriste ovaj avion (Indonezija, Abu Dabi, Bruneji, Dubai, Kuvajt...)... izbor je zaista shirok.... ovaj avion koristi dosta zemalja, tako da treba izabrati  ;)

Da li sluchajno neko na forumu ima dekale za ovaj avion a da to nisu Red Arrows ili RAF oznakei?  :-\

Shto se same makete tiche, ostalo je samo gitovanja gde treba i da se ceo avion kamuflira, zavisno od oznaka koje budem koristio....
Tochkovi su zalepljeni, ali to mi nemojte zameriti jer je to sve uradjeno krajem 90-ih godina kada nisam imao airbrush, pa je bilo lakshe ofarbati ceo avion sa vec zalepljenim tochkovima ;)

Svakog dana chovek nauchi po neshto novo ;)

A sad, da pikchaZ....  :D








dragan_mig31

sandman ja imam hawk 100 od italerija u 1:72 i jedva cekma da ga radim.ovi arapski hawkovi su zakon jedini problem je sto dekali su vrlo retki.ako hoces ja mogu da ti dam za svicarski ili malezijski hawk.to su mi dekali ostali od druge makete.e sad ako mozes da negde nagjes dekale za hawk iz zimbabve rv to bi bilo zakon da se uradi.eo ti slika.


Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 11-12-2006, 11:02:31
sandman ja imam hawk 100 od italerija u 1:72 i jedva cekma da ga radim.ovi arapski hawkovi su zakon jedini problem je sto dekali su vrlo retki.ako hoces ja mogu da ti dam za svicarski ili malezijski hawk.to su mi dekali ostali od druge makete.e sad ako mozes da negde nagjes dekale za hawk iz zimbabve rv to bi bilo zakon da se uradi.eo ti slika.

ej draganche, za malezijski bi mi mozda dobro doshlo!
shvajcarske dekale imam uz Revellov Red Arrows Hawk, ali mi je to suvishe "obichno".. uradjen je u belo cervenim nijansama, a i to nije kamuflaza!

u koje boje se farba malezijski Hawk?
hajde sachuvaj ti meni te dekale za malezijca, pa cemo se vec dogovoriti ;)

hvala unapred! ;)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 11-12-2006, 11:15:36
Quote from: dragan_mig31 on 11-12-2006, 11:02:31
sandman ja imam hawk 100 od italerija u 1:72 i jedva cekma da ga radim.ovi arapski hawkovi su zakon jedini problem je sto dekali su vrlo retki.ako hoces ja mogu da ti dam za svicarski ili malezijski hawk.to su mi dekali ostali od druge makete.e sad ako mozes da negde nagjes dekale za hawk iz zimbabve rv to bi bilo zakon da se uradi.eo ti slika.

ej draganche, za malezijski bi mi mozda dobro doshlo!
shvajcarske dekale imam uz Revellov Red Arrows Hawk, ali mi je to suvishe "obichno".. uradjen je u belo cervenim nijansama, a i to nije kamuflaza!

u koje boje se farba malezijski Hawk?
hajde sachuvaj ti meni te dekale za malezijca, pa cemo se vec dogovoriti ;)


ok onda reci mi kad hoces da ti pratim dekale.za shemu ces da se malo pomucis jer ja nemam shema farbanja.a maleziski hawkovi mislim da su skroz sivi ali to su se hawk 100 i hawk 200.a mislim da sam negdge ima slike od maskirni malezijski hawk t.mk1??

hvala unapred! ;)

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 11-12-2006, 13:17:38
ok onda reci mi kad hoces da ti pratim dekale.za shemu ces da se malo pomucis jer ja nemam shema farbanja.a maleziski hawkovi mislim da su skroz sivi ali to su se hawk 100 i hawk 200.a mislim da sam negdge ima slike od maskirni malezijski hawk t.mk1??

javicu ti ja preko PM ili preko maila, ne se brinesh ;)
nashao sam neke slike MAL hawkova, i jesu sivi, a za te kamuflazne moram da potrazim... ovi su malo dosadno jednobojni  :-\

pozz....

Sandman

poslednjih para dana sam se igrao sa gitovanjem na ovom Sokolu...
bilo je dosta spojeva koje je trebalo zagitovati jer je pasovanje delova bilo ne bash sjajno na pojedinim mestima....
najvishe muke mi je zadao onaj deo iza samog kokpita, malo je loshe izgleda izliven i chak i pri samom lepljenju njegovom za trup sam imao problema da ga uklopim sa trupom... kako god da sam ga postavio malo je ukrivo stajao... na tom delu je panelizacija skroz otishla, i necu je urezivati jer su na ovoj maketi gravure ispupchene pa ne bih da mesham te dve vrste detalja...
spojevi polutki trupa i spojevi trupa sa krilima su takodje bili problematichni... a i usisnici za vazduh....
ovo je ipak stara maketa, tako da opet nije ni loshe toliko ;)

evo i slika spojeva koji su gitovani:

         

         

         



za sad toliko... sledi lepljenje nekih sitnih delova po krilima, a onda moram da se odluchim u koju cu ga kamuflazu farbati...
ako uspem da nadjem negde set World Wide Hawks radio bih ga kao Saudijsko Arabijski...  :-\