Pz.Kpfw.IV Ausf D, Tamiya 1/35

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Evo predstavicu ovu maketu koju mi je sinoc doneo drugar iz Holandije. Slike kutije nema jer nije mogao da vuce i nju pa cu samo sadrzaj predstaviti a slika kutije je lako dostupna na netu. Na prvoj strani sastavnice dat je kratak istorijat i osnovne tehnicke karakteristike



Zatim sledi sematski prikaz rane i kasne verzije i razlike



Zatim sama sastavnica koja je pregledna



Data je i sema farbanja posade a na kraju sastavnice kamuflazne seme i oznake. Kamuflazne seme su jednobojne, a oznake  pokrivaju evropsko ratiste( Poljska, Francuska,Balkan) i africko.



Delovi su rasporedjeni na cetiri rama, radjeni su od tamno sive plastike koja je kvalitetna, odlivci su odlicni, dato je puno detalja, dosta dodatne opreme i alata sto mi se svidelo.Sama antena nije data vec je dato uputstvo na sastavnici kako je treba izraditi zagrevanjem dela rama! To se bar moze lako srediti. Moguce je raditi ranu i kasnu varijantu, date su dodatne oklopne ploce za kasnu varijantu, a za africku verziju kanisteri, drugaciji motorni sistem hladjenja, gepek iza kupole. Data je i posada tenka, figure su lepo izlivene.



Gusenice su vinilne



Deluje mi da je dobra maketa i da ce se lepo uklapati. Iako spada u jeftinije i skromnije Tamiya makete mislim da je kvalitetom i detaljima premasila Panthera A i Pz.Kpfw II F/G istog proizvodjaca u istoj razmeri, koji takodje spadaju u skromnije makete. Uostalom Panthera je vec predstavio kolega Milanco, a ja cu drugom prilikom i Pz.Kpfw II. Pozdrav!