Pz.Kpfw.II Ausf. F/G, Tamiya 1/35

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Evo jos jednog Tamiya predstavnika oklopnjaka! I ovu maketu sam dobio od drugara, pa zbog lakseg transporta donesena je bez kutije, pa stoga nisam postavljao sliku kutije! Ovo maketa spada u malo starija, skromnija i jeftinija izdanja! Na pocetku me je prijatno iznenadila sastavnica jer na prvoj strani su dati malo obimniji istorijski podaci kao i tehnicki naravno. Data je i organizaciona struktura jedinica koje su se borile na africkom frontu sa ucescem ovog tenka. Moguce je raditi dve varijante G i F. Uz maketu su date i figure tenkiste kao i cetiri vojnika Afrika Korps u dinamicnim pozama. Na sastavnici je dat i detaljan opis njihovi uniformi, obelezja i sema farbanja. Evo sastavnice



Delovi su na nekoliko ramova, plastika je krem boje, dobrog je kvaliteta, odlivci su solidni, ima ponegde malo flasha, figure su malo losije odlivene sa malo vise flasha!



Gusenice su vinilne



Sama antena nije data, otvori izduvnika i mitraljeza su zaliveni, treba ih malo zabusiti, resetka iznad motora ima malo flasha koga treba ukloniti.
Sledi kamuflazna sema i obelezja koja su data za vise aparata ali jednostavno kamuflazna sema nema prevod za razliku od seme farbanja za vojnike koja je lepo data! Eto malo posla za traganje za dobrim profilima.



Maketa je solidna, jednostavna, prosecno detaljna, mislim da ce se lepo uklapati. Na njenoj bazi moze da se izradi lepa diorama uz malo volje. Mislim da dovoljno nudi spram cene! Nadam se da sam malo pomogao. Pozdrav!