Diorama - "German Ruin"

Previous topic - Next topic

Goran

Radi se o maketi Custom Dioramics - German Ruin -. Radnju diorame sam planirao smjestiti u predgrađe Berlina, 1945. godina. Mjerilo je 1:35. Od vozila i figura na dioramu dolazi ruski GAZ i 4 ICM-ove figure.

Početak izrade:





Imitaciju drvenih greda na zgradi sam radio od furnira, bojano je airbrushom, weathering i suhe pastele:





I par slika pred sam dovršetak:







Srdjan

Ovo je bas opasno  :) Podseca me na neke od onih scena iz Call of Duty  :D Svaka cast majstore!!!

Mixon

Hej, oni Rusi se jos uvek odmaraju na plocniku?  ;D ::)

Goran


Aki

odlicno si uradio zgradu :)
i kamion je super
ma sve je odlicno :)

nesha

Stvarno me odusevljavas ;D  Kako si radio zgradu?

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Goran

Quote from: nesha on 12-12-2006, 09:51:50
Stvarno me odusevljavas ;D  Kako si radio zgradu?

Zgrada je kupljena, proizvođač VLS Custom Cioramics, ja sam radio cestu, tratoar i ostatak diorame.

Goran

Eto konačno se diorami bliži kraj. Dodao sam još malo cigle i šute po cesti i pločniku, moram još prefarbat i potamnit sivom bojom razmrvljenu ciglu, iz MiniArt-ovog seta "Building Accessories" uzeo sam uličnu svjetiljku, obojana je prvo primerom, zatim MM-ovim Steel metalizerom, wash sa rust i crnom bojom.
Figure samo što nisu, trebam još na njima napraviti drybrush malo i to je to.
Nadam se da će sutra biti sve gotovo.

Evo slika:









Srdjan

Majko mila, kol'ko je dobroooo  ::)  ::)  ::)


Goran

Hvala, čekao sam dosta da stigne ova ulična lampa, pa da se polako i ta diorama privede kraju..

Sijamski_Mrmot

#11
E ovako :)

Sto se radova tice, odlican posao! sve je ispalo super i zaista deluje realisticno.

Imam samo jednu zamerku na "pricu" scene a to je da koliko god gladni bili, neverujem da su u predgradju berlina bas tako raskosno sedeli na sred ulice bez zaklona i krkali... Ko god je imao priliku da odgleda bilo koji film na tu temu na discovery ili slicno, ukljucujuci i "Hollywood" produkciju (pa i nedavno emitovan "Hitler") slozice se sa time... ulicne borbe u Berlinu su bile kao i u ruskim gradovima cudne, nikad se nije znalo ko drzi tacno koju zgradu i kad ce ista da "promeni" vlasnika. Neki manji "zaklon" bi resio i ovu sitnicu. Posto nisi jos uvek zalepio figure (bar po poslednjim slikama) mislim da imas jos vremena da se pozabavis time. Jos jedan predlog je i da tovarni deo kamionceta napunis necim, bar sa par kutija, lanaca, kofica... bode oci ovako prazan.


ah, da, narocito me odusevila ulicna lampa :)

Mirko

Goran

Prijedlog je na mjestu, zaista ne bi bilo loše napraviti neki zaklon, budem se malo pozabavio sa time. Za tovarni dio kamiona imam bačve i karnistere, te par kutija sa oružjem, zaboravio sam to napisati, definitivno neće biti prazan.

Sijamski_Mrmot

Quote from: Goran on 24-01-2007, 12:44:08
Prijedlog je na mjestu, zaista ne bi bilo loše napraviti neki zaklon, budem se malo pozabavio sa time. Za tovarni dio kamiona imam bačve i karnistere, te par kutija sa oružjem, zaboravio sam to napisati, definitivno neće biti prazan.

Sto se zaklona tice, kombinacija nekih "probushenih guma", sandbagova i ponekog kamena/daske ce biti sasvim dovoljna :)

Goran

Probat ću tako. Baš imam i guma i vreća, a za "daske" još lakše.