Partizanski Ju-87B-2 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Hasegawina maketa Stuke je odlicna, potrebno je vrlo malo smirglanja jer se svi delovi uklapaju kako treba. Koristio sam takodje i Verlindenov Ju-87 update set koji se sadrzi od Jumo 211 motora, kompletne rezinske kabine, rezerovara za ulje kao i mitraljeza u krilu. Dekali su od firme Lift Here. Posto uglavnom radim sa Model Master enamel bojama koristio sam njihove RLM boje, RLM 65 odozdo i RLM 70 i RLM 71 odozgo. Luftwaffe traku oko trupa kao i krajeve krila sa donje strane sam prefarbao sa RLM 76. Maketa treba da ucestvuje sledece nedelje na konvenciji IPMS Sijetla. Do tada cu da promenim antenu posto mi se ova opustila tokom noci kao sto se i vidi na nekoliko slika.


Sandman

vec ti rekoh juche da je odlichno ispalo, ali sad evo i slika detalja motora!

ODLICHNO! definitivno motor izgleda ko pravi... :)

posebno mi se pored motora svidja i detalj zafarbane trake na repu, kao i kako je preshading lepo odradio posao! ;)

djos & filip

#2
SVAKA CAST, prelepo!!!!
:bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

ps: bilo bi lepo ako uspes da slikas i odozdo, cisto kao referencu za nas koji se odlucimo da ovo radimo u buducnosti.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

tripko

leti leti leti stuka, fantasticna je, pogotovu kako si je fotografisao, fenomenalno :pilot

Gusha

Bre postade pravi maketar bogatas! Tras velika razmera, tras Verlinden setovi i onda ubijes sve muhe okolo.Bravo sefe, ovo je ispalo do dzadza!

Sto rece ovde jedan maketar svojevremeno: "jel' se ovde takmicimo u sklapanje ili u rasklapanje?"

Bojan Ue

Bravo majstore, prelep rad, motor bas verno izgleda :bravo

gasha

Bravo majstore, odlican je. Evo jedne zanimljivosti koju mozes a i ne moras da odradis na tom avionu. Pretpostavljam da se radi o Stuki zarobljenoj kod Sanskog mosta 1945. kada je nemački pilot u noći greškom sleteo na partizanski aerodrom. Avion je nakon nekoliko akcija na strani partizana ostecen i tom prilikom je izgubio deo kabine oko mitraljeza i sam mitraljez. Do kraja rata je leteo bez mitraljeza. U svakom slucaju maketa se moze radi u obe varijante, posto je nekoliko akcija leteo neostecen.


Boki

Odlična je. :super
Naročito mi se sviđaju detalji i suptilan chipping.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

pekar

 :mjetal jest da je 48-ca ali je :super.Mozda bi malko trebala da bude zaprljana ali je ok.
IL-76

djnik

Hvala svima! Jos samo da popravim tu antenu i maketa ce biti 100% gotova. Gasho, znam da je na toj stuci skinut mitraljez ali sam ga ja namerno ostavio jer mi je ovako maketa zanimljiva plus na mitraljezu dolazi i veoma zanimljivi ecovani nisan.

Zoki969

Sta reci nego kao i uvek ...
Bravo Djole !!! :super