Moj prvi tenkic - IS2 Zvezda 1:35

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Pigmente mozes da kupis takodje i u obe prodavnice slikarske opreme u N.Fronta. Prva je cim od zelenjaka udjes u N.Fronta a druga je cuveni "RAŠKO" nekih 30m pre ukrštanja N.Fronta i Balkanske... U obe knjizare takodje imas i dobar izbor uljanih boja koje su odlicne za wash. u toj prvoj radnjici gore blize zelenjaku imas i dooobar izbor rembrandt cetkica svih vrsta/velicina/cena :)

Ja licno ne znam zasto svi komplikuju sa tim blatom... pa blato je, blato? uzmes beli lepak za drvo, razredis ga 40-50% sa toplom vodom u neku posudu i u to dosipas finu, obicnu zemlju. napravis smesu koliko gusto zelis i to naneses na maketu/podlogu... kad se osusi za 24h prelakiras tankim slojem laka (ja licno preko toga samo namazem pronto) i posle farbas/washujes/stavljas pastele....  iiii eto blata! :)   (Doduse, jednom sam cuo komentar da to nije "realno i autenticno" a ja ne znam sta bolje predstavlja blato od blata...)  :headbang

Sto se tice toga da si gresio, pa sam si rekao da si uzeo za pocetak prvo jeftinu maketu. jos 2-3 takve na kojima ces isprobati jos tehnika i uvezbati ove vec isprobane i posle udri!  :bravo

Pozdrav
Mirko

modellius

slazem se za blato,  imas celo leto da se nakupis prasine i prosejes, pe lepak za drvo kako je mrmot napisao ili lak za camce kako ja koristim, probaj oba pa koji ti vise odgovara, nema nista autenticnije od pravih stvari
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/