New Bedford whaler

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo mene nazad i u brodomaketarstvu. Academijeva maketa koja se prilicno dobro sklopila, jedino sto im na sastavnici nije bas 'idealno prikazano' kako razvuci konopce, tako da sam na svoju ruku razvukao iste.
Ima par gresaka koje ce biti popravljene ako mi ruke ikad prestanu sa drhtanjem :)






Messerschmitt

ооо леп рад јако!!!Баш ми се свиђа!!!Лепо и педантно си га урадио...!!! :super :bravo
А што се дрхтања тиче,саветујем ти једно,мање вина-мање вина!!!! :cheers :cheers :cheers

alek

Lep brodic samo cini mi se da je maketa bas mala? Kada je tako velika razmera onda rigging i nema neku mnogo znacajnu funkciju tako da nemoj da brines sto nije kao u sastavnici ;)
Posebno mi se svidja paluba, lepo si uradio drvo samo si trebao (i to mu mogu da ti kazem bas dosta fali) da one "panele" u pozitivu lepo drybrushom istaknes tamnije braon bojom i bila bi za jos klasu lepsa. Jedra su mu takodje koliko vidim bas simpaticno izlivena i da si im odradio wash (jako blagi, puno puno razredjenom svetlosivom) bila bi takodje fenomenalna ali dobro, nadam se da ces da pravis jos nekog jedrenjaka pa ces imati prilike da uradis i tako nesto. Jako je malo ljudi na ovom forumu koje interesuju jedrenjaci pa i brodovi uopste tako da je ova tvoja maketica lepo osvezenje.

3EMYH

Alek, hvala na savetu, imam jos jendog jedrenjaka pa cu taman na njemu to da primenim. Bilo mi je frka da radim wash na jedrima da ih ne zeznem, ali cu na sledecem da probam.

alek

Bas mi je drago sto imas jos jedan jedrenjak za pravljenje, malo da zivne ovaj deo foruma (ja takodje radim na tome, i zavrsavam Golden Hind :) )
Sto se tice washa na jedrima to sam ti predlozio jer mi se cini da su dosta reljefna i imaju udubljenja gde bi wash mogao da se zadrzi. Naravno kao sto rekoh dosta blagi wash sa svetlo, svetlo sivom. Mozes da vidis kako sam ja uradio jedro na vikingskom brodu mada nije to isto, mnogo je manja razmera kod vikinga i jedro je lakse za bojenje tj daje vise prostora. Ako nije tajna kazi mi koj jedrenjak imas u steku a i koja je velicina ove maketice.
Poz

3EMYH

Nije tajna, :) imam jos cutty sark isto academijev ali nisam siguran za razmeru, isto je ovako mali kao i ovaj, pogledacu kad dodjem kuci.

alek

Aha, ok. Nisam video uzivo Academy Cutty Sark ali zato imam Revell i mogu da ti kazem da je dobra maketa. Veliki je brod kada se sastavi, ima lepe detalje, reljefno uradjeno drvo i prava je steta sto mi je to bila maltene prva maketa koju sam pravio :( Nisam imao pojma i sada nije to to a nije ni zavrsen skroz pa ako nekada budem mogao, mozda ga restauriram.
Nekako mi se cini da ce taj Academy CS da lici dosta na ovaj brodic  ::)
Samo napred bas me zanima kako ce da izgleda :) Poz