DDR Migonja

Previous topic - Next topic

Dada

Evo jos jednog projekta koji se krchka :)
U pitanju je Revell dva'e's kec F13 u 1/72... Raduckam ga direktno iz kutije. Maketa kao maketa manje vise, koristim je za test farbanjca Max Meyer bojama, a kao prajmer koristim Tamiya prajmer u spreju... On ostavlja mat podlogu da bi se boja lakse uhvatila. nisam hteo da se aluminijum previse shljashti, pa nije bilo dodatnog smirglanja podloge papirom 2000.
Iako je maketa blizu kraja, kacim je u projeke jer je veoma moguce da ce popiti turu muscula :) No videcemo vec.

To je to za sada... Zadovoljan sam kako je ispalo farbanje. I da, farbica je mnogo manje porozna sa ovakvim prajmerom.
Vidimo se uskoro:)

Sandman

opaa!!  :o

odlichno ti izgleda ovaj nijansirani "metal" - jako uverljivo i realno! ;)

si radio onu foru sa dodavanjem bele i crne i max meyer boje za drugachije tonove?

Dada

Fala gazdo :)
Ona tamno plava za "korejanske" korsere je u pitanju...

oddball

Зашто би га фркнуо у мускуло, мени делује баш добро на овим фоткама. Добра је фора са нијансирањем боје метала, придодаје реалистичности.  :super
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Ehehe Pedja... Ko zna sta moze od narednih experimenata da krene po zlu :) Hemija je to :D

drakii

hm , taj musculo, mislim da je prethodna sugestija UR, leeeepo za sada, ajde da vidimo finish, pozdrav :bravo

Nemsy_29

Migonja lep kao i uvek  ;D ;D


Ja trazim 21 F-13 al ne mogu nigde da ga nadjem  :cry :cry

oddball

Quote from: papa_bear on 24-04-2009, 14:06:41
Ehehe Pedja... Ko zna sta moze od narednih experimenata da krene po zlu :) Hemija je to :D
Тестирај прво, употреби неко парче пластике као заморче: А стварно би био бедак да слети у Мускуло будући да си добро радио до сада.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Odlicno!  :o

Kakav Musculo covece :), jedva cekam da zavrsis maketu!



Pozz

Hawkeye

AAAA jos malo pa gotovo  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

djnik

Bas je brz na slikama :) Paneli se lepo razlikuju po bojama! Super, jos malo!

sezan

Super je! Ja cu jos jednog da radim samo zbog tih DDR oznaka!Mnogo su dobre!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

matilda

ta mani se guljenja,jesi  lud???? leteca vododvodna cev sa krilima i max mayer farbom, sta je to nesto novo??? mayer pravi auto lakove??!

Boki

Baš je dobar :super . Nijansiranje panela izgleda odlično. Ja ovo ne bih u Musculo. :think

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

'fala svima na podrsci :D
Quote from: matilda on 24-04-2009, 23:11:57
ta mani se guljenja,jesi  lud????
Nisi me jos upoznao :D :D :D :D :D
Sto se tice Majerovih farbica... Da to su lakovi za kolica i to ona lepa besna :)
Jedna ovdasnja maketarska legenda ih je otkrila i mogu reci da rade posao veoma lepo... sada jos uvek experimentisem sa odnosom razredjivaca, farbe i podloge, pa ne izgleda 100% kako bih zeleo. Problem je sto za ovakve farbe podloga mora biti totalno sredjena. Ne sme biti ogrebotinica, ulegnuca jer sve to reflektuje svetlo pod nekim uvrnutim uglom, pa izgleda kao da je jez puzao tuda :P :)