Macchi MC.205 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Shakal

Lepo izgleda.
Mislim da je Sandman u pravu-sajlu si trebao ostaviti za kraj. Znam da bi meni sigurno smetala...

PELE

#16
@sezan - Naravno da cu slikati, nije nikakav problem. ;)

E sad, antenu sam skinuo, tacnije otkinuo sam je slucajno prilikom smirglanja... ;D

Zalepicu je kada budem celu maskirao Blutack-om.

Naprskao sam belu pozadi i napred kod propelera...





Zatim sam danas maskirao i isprskao akrilnu Euro Green...






Nastavak sledi...

Izvinjavam se na losem kvalitetu slika. :-X

Pozz

Profa

Sajla je bukvalno poslednja stvar koja se montira, baš pred stavljanje u vitrinu...
Inače OK izgleda, 'ajde još da vidimo zmijice ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

Lep, ravnomeran i tanak sloj. Ja bih se pre odlucio da preprskam svetlijom pa onda tamnijom ali videcemo. Mozda ovo tvoje resenje bude bolje. Pazi na debljinu taka kada krenes da maskiras, subjektivni osecaj boja ume da prevari.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Bojan Ue

Odlicno napredujes, super je kamuflaza koju si izabrao i jedva cekam da je vidim :super

PELE

@Bojan Ue : I ja jedva cekam da je vidim ;D, danas sam pokusao da maskiram i racunam da ce mi trebati jedan ceo dan za kamuflazu... ::) :o


Pozz

UrbanKnight

E kako napreduje?
Koji boju bi koristio za pesak zutu jel Rev.el 16?

PELE

Hah, kako napreduje....paaaa.........nikako!  ;D

Najverovatnije ce biti neki What-If. Nemam jos toliko iskustva da bih uradio onako komplikovanu kamuflazu, a ni alata... :'(

Boje su: MM Euro Green, MM Sand, bela je Humbrol-ova.



Pozz

GBU-10

Odkad si ti presao na propelerce? :think
U svakom slucaju ti dobro ide i nadam se da
ces ih raditi isto tako dobro kao mlaznjake.
Ne zameri na pitanju,ja to cisto iz radoznalosti.Pozdrav.

PELE

@GBU-10 : Ma nisam presao na propelerce, to sam uzeo onako bzvz kada sam bio u BG-u...svidela mi se kutija, a i cena... ;D :naughty


Pozz

menestenasli

Sto odustajes od te kamuflaze?!? Izguraj do kraja, najgore sto moze da se desi je mr musculo!
Boja je jasno ogranicena, linije su krivudave, probaj cetkicom bez maskiranja - radio sam ju-87 sa varijantom ove kamuflaze (neka zelenkasta dvobojna preko koje ide mreza pesak zute) - uopste nece biti komplikovano.

Bojan Ue

Hej Pele ne odustaj, nemoj sad da ocajavas, kad sam se ja na prvencu uhvatio u kostac sa onim tufnicama na Tajfunu izguraces i ti ovo, bar je iskustvo na tvojoj strani! Kao sto rece kolega pre mene uzmi cetkicu ako nisi siguran sa brasem pa polako probaj. Lepu si kamuflazu izabrao steta da je ne zavrsis! Samo napred!  :super

Bojan Ue

Kako napreduje kamuflaza? Obraduj mi i reci da si nastavio sa "smoke ring" kamuflazom  :pilot

PELE

Maketa je pokojna...R.I.P...
               
              ;D

Bojan Ue

Trebao si to da izguras do kraja, znam da si mogao a uz to je i dobra maketa  :pilot Sad moras da se vadis opet na nekom Migonji  :D