F-84 Thunderjet JRV 1/72

Previous topic - Next topic

drakii

Izuzetno dobra maketa, ne mora kako neko reche da se juri Tamigawa, odnosno Tamiya, Hasegawa ga ne radi, niti ga je radila, beshe nekada davno u jednoj zemlji seljaka na brdovitom balkanu, nabasotina Frog F 84,  od pr skoro 50 godina, chitavih 19 delova sa rezervoarima, nisam ga ni pocheo, zavrshi ga za Nish , septembar 2009.god.,  :bravo   :super   :pilot 

gasha

Evo napretka. Po mom misljenju bocni poklopci su se solidno uklopili, malo gitovanja MR Surfacer-om je zavrsilo stvar. Svetlije povrsine na krilu i trupu su zbog popravki neposredno pred slikanje, kada se osusi ujednacice se. Plava boja donjih povrsina je muckana. Nadam se da sam tu negde sa nijansom, koliko se sa fotki moze proceniti. Preshading nije radjen zbog sheme bojenja, sve cu da odradim postshadingom.
@Dragance Color shema koju si ti dao nije ni priblizno tacna, uzmi onu koja dolazi sa Lift Here decalima. Ovaj avion je bash specificno ofarban.





To Be Continued...

Dada

Lepo napredujes. Samo zar nije trebalo da donjake budu u PRU Blue boji? Ova mi deluje nekako previse plava!? I nisam znao da su flekice braon, ja bio ubedjen da su zelene :) Ja cu ga verovatno raditi u klasicnoj kamuflaznoj semi.

gasha

@ Papa flekice jesu dark green, koriscena gunze boja ;) donja povrsina je pravljena miksovanjem. Meni lici dosta, pru blue nema da se nadje. E sada ako odudara doradicemo jos jedared. Mada fotke dosta lazu, vidis da ti se dark green cini kao braon.

gasha

@ Pele  Za svetlije flekice sam pojasnio u prvom postu. kada se osusi izravnace se. Soft prelazi se sredjuju u narednoj fazi dorada. Naravno da se ne ljutim za kritike, njih i ocekujem kako bi maketa na osnovu sugestija bila doradjena i sto bolje uradjena.  Poenta ovih slika u radu i jeste da se iskomentarisu kvaliteti i mane rada i sugerise na propuste. :pilot

Sandman

Quote from: gasha on 04-05-2009, 11:17:02
pru blue nema da se nadje.

si proverio u M-Hobby-ju ili Papircolor-u za Humbrol 230?

mislim da je PELE u pravu za levo krilo - izmedju zelenih polja se vidi dosta shiroko polje mnooogo svetlije sive - omashka ili namerno? malko chudno izgleda za nijansiranje panela...  :-\

inache ok ide....

sezan

Veoma lepa kamuflaza,jos kad budes uradio linije panela ima da bude "ko pucka"!Ne znam za donju boju,iskreno nikad je nisam video na nasim aparatima!I meni se desava da mi negde prelazi na kamuflazi budu meksi a negde ostriji, ali pocetnik sam sa AB ,pa jos vezbam...Ukupan utisak...super,samo nastavi i uzivaj u radu!To je najbitnije(po meni)!Ziveli!!!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

@gasha : Samo napred, bice ovo odlicna maketa! Obrisao sam predhodni post, misleci da sam nesto pogresno napisao.... ::) ;D


Pozz

gasha

#23
@ sandman info koji sam dobio je da se Humbrol 230 ne pravivise. Svetla boja sveza, kada se osusi bice isto (niko ne cita postove samo se gledaju slike   :naughty


Donja povrsina je slikana sa i bez blica. Recite mi na kojoj je slicnija trazenoj boji ?

Sandman

Quote from: gasha on 04-05-2009, 11:34:02
(niko ne cita postove samo se gledaju slike   :naughty

ok, moj propust... preleteo sam text  :-[ ko radi i chita SVE postove na forumu deshava se i da pogreshi :P :D

shto se tiche PRU Blue, ne znam.. proveri da li moze da se negde na netu nadje MM2 serija - oni imaju autentik PRU blue...mada MM2 serija valjda ide iz USA pa se ne shalje za Evropu.... a za Humbrol - mozda takodje negde na netu moze da se nadje ako nema kod nas....

bilo bi dobro da popravish tu plavu jer ova sa slika definitivno mnogo vuche na plavu, dok PRU ima vishe cyana u sebi....

dragan_mig31

uf super izgleda....jedva cekam da vidim dekale naovu masinu :)

sezan

Blic na aparatima definitivno dodatno "oplavljuje" boju,i to dosta!Isto se desilo kada sam postavio fotografije Revellovog Me 262,u obe varijante!Sa blicom je previse plava!
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6623.0.html
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Quote from: gasha on 04-05-2009, 11:34:02
Donja povrsina je slikana sa i bez blica. Recite mi na kojoj je slicnija trazenoj boji ?

na onoj slici bez blica deluje slichnije... pogledaj akro Sejbr shto su radili djnik i papa_bear - plave povrshine na tim avionima su ta nijansa koja ti treba....

gasha


gasha

#29
Stigli smo do decala. Krenuo sam da lepim stencile pa me interesuje koje stencile bi trebalo zalepiti. Stavio sam prva dva ali mi nesto odudaraju. Menjao sam boju donjih povrsina nadam se da je sada malo pribliznija.