УМ Петљаков Пе-2 Пешка 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Поз другари макетари,
Пешка се прави. Такође као и све моје макете које су у производњи склапају се до припреме за ербраш. Рецензија овде: http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4186.0.html.

Наравно, прво фотке:


Унутрашњост у већини склопљена. Делови се јако лепо уклапају, никакву додатну дораду нисам радио. Малтене као код Академија. Слепио сам Тамијином траком труп чисто да бисте имали представу како би изгледао као склопљен. Уз макету сам добио и ецерај. Мислим да ће највећи проблем бити елисе, нешто ми сумњиво делује тај склоп. Али о-том-потом. Симпа авиончић скроз!

Хоуп ју лајк ит!
Поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'


oddball

Ako se odlucis da ga sklapas neces se zeznuti nikako. Provalio sam da se po difoltu dobiju sve verzije, cak i one sa skijama.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Imam skoro zavrsenog UM Peshku, ostaju jos dekalcici.
Majstor Pedja, lepo si za sada krenuo, samo savet je da nadjes fotke masine koju ces raditi jer u sastavnicama su malo izbrljali sa repom, staklarijom i izduvima.

oddball

Завршавај га па да меркамо чији је лепши  :super

Ево пар речи о прогресу до сада. Мало су радови спори, у ствари мало више, али лагано се ради. И овај је у фази испробавања техника тако да ће се видети гомила грешака.



На ове три фотке (које нису неког завидног квалитета) се види како је рађена унутрашњост. Ништа посебно, мада руски авиони нису ни били познати по томе. Али Украјинци су лепо урадили унутрашњост, комплетно и детаљно, али су превидели једну малу ствар: провидни делови и нису нешто нарочито провидни. Једина замерка (са моје стране) је мали ниво детаља у кутијама стајног трапа.. Ја сам стречбилдовао ребра код крила што ће се видети на овим доњим фоткама. Фарбао четкицом, сива није баш та сива коју су рује користиле на својим авионима.



Хех, да. Имам још једну велику замерку, наиме декале инструмент табле су иштампали контра тако да су били потпуно неупотребљиви. Срећа у несрећи је да су инструмент табе од провидне пластике па сам их изнутра офарбао сребрном бојом а свуда около црном као што треба.




У носу сам додао и по кутијицу за муницију са сваке стране. Делимично склопљен, гитован и ошмирглан. Остало је још пар ствари да се среди и ускоро ћу га спремити за прскалицу.
Један бочни прозор је испао па треба и њега да вратим и углавим. Мораћу мало да проширим лежиште али ћу моћи да га придржавам изнутра да не упадне поново.
'Ајд' сад распал'те  :)

хоуп ју лајк ит!
поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

divvac

znaci,ovaki bi trebao moje pe-2 da izgleda ;)
i ja imam jedan Pe-2...jedva cekam da ga sklopim  :cheers
samo da potvrdim jednu stvar,traka sa kojom se veliki delovi maketa lepe je KREP TRAKA?
moja Prva turska

Dada

@odball Ma sklopicu ja njega jednom... Ostaje samo da prelomim, JRV ili Poljak.
Lepo napredujes, super si izvukao kontrolnu tablu, slicno sam nesto i ja pokusao, ali nisam se bas proslavio :P . Svidja mi se skrec u krilima, pojasevi su ludnica :) . Jedino sto bi po meni revell 45 ili 55 bila prikladnija za unutrasnjost.
Steta samo sto je toliko gruba maketa, ja sam na mojoj smirglao krila i popunjavao linije panela prajmerom da ne strce toliko..
Nastavi da nas izvestavas ;)

matilda

e vidis to je lepo, da se negde vidi i progres. nema eno kod mene na lampu se uselili slepi misevi koliko je koristim. lepo boga mi,samo udri.

oddball

Инадр ван бек фром д дед!
Исти систем као и код ЛаГГ-3. Боје које су коришћене призвођач је дао у својој саставници, која је дословце праћена. Тробојна шема фарбана уз помоћ блу така, после прскан Пронтом за паркет, па декали који су имали мали силверинг, али то се решило додатним прскањем када су сви декали били позиционирани. На сликама се види да је остало још малкице, али уживо се не примећује. Видећемо да ли ће тако остати и када се препрска полусјајним лаком. Неким декалима није ту место али мало "what-if" зачина са моје стране  :)  пошто ова Пешка иде као поклон. Нисам превише задовољан како је испао, Дада је био у праву када је рекао да је УМ могао мало више да се потруди око уклапања делова.

Фотке:



Хоуп ју лајк ит!
поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

OOO jurbekfromdded :)
Lepo izadje na kraju, boje su otprilike ok, jedino mi bodu oci oni prenaglaseni detalji... Zbog toga sam ja moju peshku rasturio, pregitovao i sada ceka na rezanje panelizacije i detalja...

Pedja

Lepo izgleda,boje su dobre,ja bih dodao wash i naravno malo senčenja.Imam  jednog Pe 2 od Bilek-a, no nisam se nešto udubljivao u samu maketu kakva je ,stoji i čeka svoje vreme.

Nažalost uočuju se i minusi :(

Boja ima finiš narančine kore i dekali srebre.
Ali to se uočuje uglavnom izbliza ;)

Josip

PELE

Super ovo izgleda! Jedva cekam fotke zavrsene makete!  :cheers


Pozz

oddball

bice malo izvucena panelizacija i mozda malo prljanja, posto ide na poklon onda necu raditi jak vedering. narandzina kora se vidi malo ali ce nestati kada budem preprskao polu-sjajni lak u finisu.

@ JŽ: nije to od boje vec od pronta koji je nanesen er brasom. ali u pravu si da se vidi, i bice sredjeno.

gled ju lakj it.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!