Polikarpov I-16 tip 24 Eduard 1/48 Weekend

Previous topic - Next topic

Dada

Jeste da mi je taj avion krajnje nesimpatican (bure sa krilima) ali si ga lepo uradio, veoma lepo! Wash je prva liga!

alaleksic

Ovo je bas dobro ispalo...Svaka cast

gasha

Vidi se da je faks pri kraju. Bacio si se na manufakturu zesce. Nema sta ko pravi je :pilot

Zoki969

Bravo Darko, zaista je odlican ...
Sto se preporuka tice, slazem se. Eduardov I 16 je sigurno najbolji u 1/48 (usudjujem se da kazem cak u svim razmerama). Jedino sto mislim da su "obicne" kutije daleko bolje od weekenda jer resavaju problem prozorcica u kutijama stajnog trapa, kokpit izgleda mnogo bolje (lepse rucice, pojasevi u boji, ecovana tabla, vratanca) i jos po nesto (ko ce se setiti svega).
Ali, da ne razglabam previse o ovome, ono sto sam zaista hteo je da uputim pohvale na Darkov racun.
Dakle, jos jednom, Bravo i svaka cast ! ;)


Ser Gilles

Glupo bi bilo da te ja amater hvalim, ali meni je ovo savršeno!
Ajde završavaj fax pa da pijemo! :mjetal

medico

bamby, nadmasio si sebe !  :D
pokusavam da nadjem silvering na decalima ali neide , bravo ! ja se definitivno ne bih upustio u lepljenje decala te velicine vec bi pravio shablon . jedina zamerka ide na malo neobicne lokacije efekata guljenja farbe .... neime izgleda kao da su poklopce 'mitorljeza' otvarali priuceni ruski seljaci pajserima mesto da su odvrtali srafove ? Malo samo srebrne na i oko tih srafova i sto se mene toce pun pogodak !

Kerber

Ovo za priucene muzike si blizu...
Ko je znao da popravlja i "tera" bicikl, smatran je tehnicki potkovanim, pa je lako mogao da napipa i avijaciju, kao pilot cak (posle pilotskog kursa) i mehanicarsku sluzbu.
A koliko su bili "majstori", govori podatak da je prva transa (oko 30-ak La5 lovaca), povucena na doradu u trenutku kad je opstanak armija na frontu bio pod velikim znakom pitanja, jer je 7 aviona palo na prvom letu....Razlog - "aviomehanicari" su sklapali krila na trup umesto srafcigerima - cekicem. Jednostavno nisu znali sta je sraf, pa su ga lepo ukucavali u rupice, sto je dovelo do naprsnuca ramenjace i spoja krilo-trup, pa se to sve lepo lomilo u korenu...jbg !


aca

Mislim da je ovo najlepse letece bure koje sam ja video :super