F-84 G THUNDERJET 1:72 ACAEDMY

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

danas sam malo imao vremena pa sa maketu izlakirao sa pronto i sam zalepoi dekale.dekali su legli kao da su farbani na samu maketu...




PELE

Super su legli dekali, sad samo polako...

Bice odlican na kraju, k'o po obicaju...... :)




Pozz

gasha

Imas semu za farbanje ili si na osnovu nekih fotki radio? Ne vidoh ovo, pa zato pitam.

oddball

Мислим да је Драган-Че сликао са блицем па су зато боје оволико светлије. Ако је тако Драгане сликај без блица па макар и по мало лошијем светлу јер ће нијансе боја бити аутентичније.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

gasha

Nisam mislio na boje, zelena ce se "zagasiti" nakon mata, vise me interesuje sama sema, raspored boja.

Dada


gasha

Super, nisam video ceo avion ranije. Znaci shema je na ovim jetovima bilo koliko ti dusa zeli

dragan_mig31

shema je od Lift here set B-72LH "U.S. Jets In Yugoslav Air Force, part I"





http://lifthereserbia.50webs.com/B-72LH.htm

dragan_mig31

Quote from: medico on 21-05-2009, 00:42:44
Quote from: dragan_mig31 on 20-05-2009, 19:02:44
danas sam malo radio i ofarbao gornji deo kamuflaze.boje su gunze akrilne i opet kazem da izgledaju jako dobro i finish je super ali da je proces farbanja najveci problem.boli me prst sa koj pritiskam triger na AB jer sam farbao mozda 20 minuta dok nisam ovo dobio.

ne razumem ...20min je super brzo po mojim standardima !?


pa kad radim sa uljane boje obicno mi treba max 5-10 minuta da bi ispricao kamuflazu :D

drakii

Pa Dragane,  :bravo,  vidi se, nash chovek, lepo ti ide, svaka ti chast i na izboru i opusu, da umem da zavidim, zavideo bih ti na kolichini izradjenih stvari za relativno kratko vreme, bez brige i opterechenja, nisu sve makete za takmichenja, bar  ja mislim da je vaznije raditi za svoju dushu, a nesebichnost si dokaza svojim prikazima, da sa nama podelish svoje zadovoljstvo, samo napred, pozdrav   :super,   :pilot

dragan_mig31

jos da postavim naoruzanje i gotov je







PELE

Auh, pa odlicno izgleda!  :o Matiranjem i wash-om si mu dao realan izgled.

Jedva cekam da ga vidim naoruzanog do zuba... ;D



Pozz

gasha

Stavi mu stencile, gledaj na slikama nasih gde su rasporedjeni pa ih tako postavi. Izgledace jos bolje. Koju si boju upotrebio za ojacanja kabine?

drakii

Vrlo, vrlo leeeepo, samo napred Dragane, pozdrav, iznad sveka mi se svidja shto si ga bash ovako zgotovio. :bravo

Bojan Ue

Dragane bravo! Ovo stvarno opasno izgleda, kamuflaza je fenomenalna i deluje mi sve jako verno a i panele si super naglasio! Mnogo mi se svidja  :bravo