Ba-6 1/72

Previous topic - Next topic

nesha

Evo ga moj novi projekat: ruski oklopni automobil BA-6 u 1/72, proizvodi UM.
Maketica je fina, skoro da nema potrebe da se gituje i lepo se uklapa, ama bas! :)
Morao ja malo da ga doradim-nekako mi falilo ono mnostvo nitni na istom, te sam malo prekopao po literaturi i planovima, pa malo rucki na vratima od zice, pa malo prstenova za dizanje na kupoli od licne, ba malo lima od konzerve za stitnike otvora za hladjenje i kajisice za cuvanje zimskih gusenica (2 dela od lim+komadic licne za predjicu) i nogostup na papucici  :)
Morao sam da mu malo popravim stranu kupole, jer je bila deformisana... :( Videcemo posle osnovne boje kako je uspelo.
Zabusio farove. To bi bilo sve od dorada. Koriscena i Armorscale metalna cevka.
Evo gomila slika iz raznih uglova...
Nadam se komentarima i kritikama  :cheers












Sandman

lepo lepo :)

BA vozila su mi jedna od omiljenih iz ovog perioda - shto se tiche tochkasha....

koju si cevku koristio, Armorscale ili neku drugu?

jedno pitanjce imam i vezano za gume na tochkovima - ovo bi trebalo da su gumene gume - da li si ih samo "zakachio" za felne tj. tochkove, ili si ih ipak nekim lepkom fiksirao? Ako si lepio zanima me koji si lepak koristio za spoj gume i plastike - superlepak ili neki Revell univerzalni...?

jedino shto mi mozda maaaalkice bode ochi su zakivci u samogradnji - deluju malo vece, no imajuci u vidu razmeru, teshko da bi i moglo da se napravi bolje ;)

ajd sad u farbaru ;)

nesha

Eto ti, ni ne citas sata sam napiso-a toliko sam se trudio  :'( ;) Armorscale cevka je u pitanju.
Jesu zakivci "malo" preveliki, znam, kad se ofarba nije tako strasno-nocas je dobio prvi sloj boje  :)
Gume su zaista gumene, jos ih nisam lepio, turene su samo za probu. Mislim da ce super lepak odraditi posao.
Nazad na rad, danas jedino mogu da se posvetim zanatu :-\

Sandman

omashio sam taj deo gde si napisao za cevku - naravouchenije: ne pisati po forumu u sitne sate kad ti se spava :D

ajd, super, samo napred, ja se isto zezam trenutno sa jednim UM-om sa gumenim gumama... ali ih ima manje ;)

djos & filip

Totalno mi je promakao ovaj rad  :think

Stvarno interesantan model, i sve sto si do sada odradio lepo izgleda. Posto je post malko stariji jel ima napretka u radu?
Bilo bi lepo ovo videti u zavrsenim projektima

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nesha

Ima napretka, pao je prvi i drugi sloj boje, pa sjajni lak pa vosovanje, pa dekali, pa borba sa silveringom jer su dekali katastrofa i nisu bas legli kako bi bilo pozeljno, pa mat lak. Sad ide ostarevanje. Nisam slikao za sad nista jer je aparat draga odnela sa sobom u svojtu. Kad se vrati, bice i slika. Obecajem  :)

Bojan Ue

Mnogo lepo izgleda ovaj projekat sa ovim silnim doradama, valjda ce i slika biti uskoro, jedva cekam da vidim kako je palo farbanje!  :super

bokaso 1

Druze Neso aerim.... Svaka ti dala za ideju.... Da znas da mi se jako svidja.... Jedino, naravno to nije mana nitne nisu jednake i krupne su.... Ako moze mali savet onako drugarski.... Ja ih radio od  izolacije od zice.... Skini izolaciju recimo od licne sa UTP kabla.... Ziletom naseckaj koliko hoces zakivaka i zalepi drvofisom.... Kad se osusi usredini ostane rupa e nju popuni sa drvofixom... Svaki zakivak ti je isti, i sto ih tanje seces budu realniji... Drvofix sam nanosio cackalicom....  Meni je uspelo.... :cheers

nesha

HmHmHm... UTP kabl...nije losa ideja, a i sigurno lakse nego rastegnuti spru. Pokusacemo sledecom prilikom imam jos koji BA u steku  ;D
Hvala za savet  :)