Mig 21 bis 1/72

Previous topic - Next topic

sha

Oshmirglao sam rupice, poravnao ih, izduvao sa kompresorom koliko je moglo. Marker sam koliko toliko obrisao sa alkoholom, probao sam na plastici razmrljao se tako da sam odlucio da ga uklonim.



misa

Quote from: sha on 14-05-2009, 12:57:51
...Marker sam koliko toliko obrisao sa alkoholom, probao sam na plastici razmrljao se tako da sam odlucio da ga uklonim.

Puno sreće ti želim. Ja nisam uspeo da uklonim marker iz panel linija, te je nastavio da se probija kroz farbu. Zato sam i odustao od makete harikena...

Pozdrav,
Miša :)

PELE

Malo bolje maskiraj mlaznik, probice ti boja... :-\

Inace lepo radis...


Pozz

sha

Ofarban je, malo me zeznuo na vrhu vertikalca sa zelenom ali nije strasno.




sezan

Lepo si ga ofarbao!Koju boju si koristio,cini mi se da mu je "granulacija" malo krupnija?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

sha

Humbrol met 56. Malo mi se zaglavljiva i u pishtolju iako sam je razredio ono bas bas.

drakii

Verovatno znate, ali da dodam, ko ima strpljenja i erbrash, isprskash spojeve panela i nitne cenom bojom, sa malo nitro razredjivacha ili pazljivo nitro bojom , crnom ili vrlo tamno sivom, pa kada se osushi predjesh kamuflaznom bojom ili bojom metala, pa onda dok se nije dibidus osushila, nekoliko kineskih okruglih drvenih chachkalica i po urezotinama iskopas novododanu boju, efekat ko kod pravog aviona...... :headbang

sha


djos & filip

Prenosim moje licno misljenje a posto nisam expert (daleko od toga) ne mora biti uzeto kao merodavno.

Generalno maketa lepo izgleda, kad dodju oznake bice jos bolja. Ali mi linije panela previse upadaju u oci, mnogo zacrnjene. Iskreno, ja bih jos jednom presao celu maketu tankim slojem srebrne tek da ubijem ovu granulaciju i malo umanjim crnilo. Posto sam i ja u prljanju jos pocetnik, ipak big se potrudio da zona zatamnjenja panela bude sto uza uz liniju, cini mi se da su ti linije predebele.

Naravno ako ti zadovoljstvo cini experimentisanje probaj ako ne ostavi ovako. MAKETARENJE I ONAKO TREBA DA BUDE CISTO ZADOVOLJSTVO, zato i ne volim da kritikujem radove  :headbang

U svakom slucaju ovako ili onako teraj dalje, pa da uzivamo u gotovom izdanju  :super

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PELE

#24
Uvek je lepo videti Migonju, ma kako god izgledao! :)

Jos nisam strucan da delim savete, ali cu reci sta treba da popravis.

Sto se same farbe tice, mogao si da koristis Humbrol 11, jer nije tako zrnasta boja kao ova. Moras malo vise da poradis na spojevima, primecuju se, pogotovo kod pito-cevi. Za boju stajnog trapa nisam bas siguran. Obicno je u boji metala, samo ne znam koju verziju radis. Mislim da je u pitanju Poljski Mig ako se ne varam...

Samo napred, svaka maketa ce ti biti sve bolja i bolja!



Pozz

Kerber

Jos jedan sloj , tanji, srebrne i pokrice taman dovoljno malo prejak peshading...nije frka. To se jos da srediti, a ako preteras, pa se izgubi deo preshadinga, mozes posle i da mu das "wash"....i pigmente....

E, ovo za marker...moze i time  da se odradi preshading, ja sam koristio kod Jaka-9 taj princip, s tim sto sam posle toga presao ruku pronta preko, da ga slucajno ne "pokrene" razredjivac. I nije...sad, koristio sam marker za pisanje po CD-ima, znaci tanak, sa lepim vrhom, oni bucmasti su izgleda druga prica...