Ju88G-1 Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

DjG

Nova "osamdesetosmica" u Hasegavinoj gami izasla je na trziste pre 20-ak dana. Rec je o Verziji nocnog lovca Ju88G-1. Jos kada je prva maketa Ju88A-4 izasla na trziste po rasklopu je bilo jasno da opasni Japanci spremaju citavu seriju maketa Junkersa 88. Odvojeni vertikalac, krajevi krila, donji deo trupa, kabinska gondola, itd.



U kutiji dobijate novi, odgovarajuci vertikalac, detalje u kabini i zatvoreni nos aviona. Detalji u kokpitu su takvi da vam nece trebati Eduard ili Aires osim ako ste se bas zainatili. Poklopac kabine odgovara varijanti sa jednim zadnjim mitraljezom. Tu su i novi motori – zvezdasti BMW801D, kao i nova elisa. Eleroni nisu isti kao na varijanti A-4 pa su i oni zamenjeni novima. Na donjem delu trupa nalazi se kontejner sa topovima 20mm a opciono se moze postaviti i "cuveni" par topova na ledjima – Schrage Musik, ukoliko zelite tu varijantu. Krila se lepe za trup preko "ramenjaca" koje se ubacuju u trup prilikom njegovog spajanja. Tako vam je obezbedjena pravilna geometrija, odnosno ugao nagiba krila. Jasno, u kutiji su i antene radara koje su jako precizno izlivene (ja necu koristiti "ec"). Stajni trap je dobro detaljisan a staklarija  kristalno prozirna.

Sve je u perfektnom negativu, sto ne treba isticati jer smo se na to navikli kada je rec o Hasegavi. Maketa odmah po otvaranju kutije pocinje da vice - "sastavi me, sastavi me" sto ce ljubitelji sedamdesetdvojke znati da iskoriste nakon dugih godina ljubomornog gledanja u one koji rade 1/48 i one fenomenalne Dragonove Junkerse. Istina, necemo zaboraviti Ertlovu maketu Junkersa u varijanti "G", u 1/72. Ona je godinama zadovoljavala svojim kvalitetom, uz neophodne odgovarajuce dorade, odnosno prepravke.
Medjutim ovo je to – sastavis tako kako je dato u kutiji i – kraj.

Pokusao sam da na fotografijama predstavim kako izgleda plastika a tu su i detalji iz sastavnice i sheme farbanja koje se dobijaju u kutiji. Sve sheme su varijacije na temu – RLM76 sveobuhvatno i mrlje RLM75 na gornjim povrsinama. Samo jedna varijanta ima crno obojene donje povrsine sto cete, verujem moci da vidite na fotografiji. Ovde – mala digresija na zadatu temu. Ja cu ga raditi sa dekalima firme "HAD" u verziji RLM76 sveobuhvatno i "zmijice" RLM75, RLM70 i RLM82 gornje povrsine (strasno).

Posle ove makete treba ocekivati Ju88G-6, sa rednim motorom a posle, po svoj prilici, i Ju188 itd.

Konacno rekao bih, ko je cekao maketu ovog tipa aviona – ovakvu maketu mora da ima.
Fenomenalno, tehnicki perfektno precizno i, kao sto jednom rekoh – Hasegawa je zakon.
To bi bilo to, u najkracem.


Hvala na posvecenom vremenu za citanje ovog "inbox" predstavljanja.

Kerber

UUUUH, BRATE ! ;D

Ovako izgleda strava....
imam AMT-Ertl, ceka na rad, ali ovo je detaljnije 50% i nadam se da je bolje resen spoj motora na krilo no kod AMT...
Sheme bojenja su raznovrsne, te bih te zamolio za detaljan i veliki sken, posto bih se mozda odlucio za neku shemu farbanja odatle. ;)
Pozz
Bane

DjG

#2
Quote from: Kerber on 19-12-2006, 09:43:49
UUUUH, BRATE ! ;D

Ovako izgleda strava....
imam AMT-Ertl, ceka na rad, ali ovo je detaljnije 50% i nadam se da je bolje resen spoj motora na krilo no kod AMT...

SPOJ MOTORA I KRILA RESEN JE OVAKO...


Kerber

Ima "stepenik" - dobro je.
Kod AMT se lepi na sudar - nema tog falca, i jedva se uklopi. Jos su ga tako izlili da ako samo zalepis motor na deo sa krilom, on ode na gore... To se poprilicno doradjuje, al' sad nema nazad... 8)
Svejedno - uzivaj u odlicnoj maketi.
Pozz   :D

DjG

Quote from: Kerber on 21-12-2006, 09:28:58
Ima "stepenik" - dobro je.
Kod AMT se lepi na sudar - nema tog falca, i jedva se uklopi. Jos su ga tako izlili da ako samo zalepis motor na deo sa krilom, on ode na gore... To se poprilicno doradjuje, al' sad nema nazad... 8)
Svejedno - uzivaj u odlicnoj maketi.
Pozz   :D


Vidi se u "dry fit"-u da, nakon sklapanja gornje i donje polutke krila, sa malo stavljenog lepka, tacno mozes da ubacis deo pocetka gondole motora. Preko spoja naneses tecni lepak i nema zime.
Inace to za AMT-ovu maketu znam. kad je Dule Lekic radio Mistela, za ono takmicenje u Austriji, bas mi je pricao o tom problemu.