1:72 kp mig-15 bis

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

onda idem posle da kupim pronto do lokalni supermarket :) isprobacu prvo na staru maketu pa onda ako sve bude ok izlakiram i ovo malo migche :)
samo me zanima kako onda pronto reaguje kad je premazano sa matt lak narocito onaj italerijov jer nemam drug a taj je mislam na nitro baza???????

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 02-05-2007, 15:27:00
samo me zanima kako onda pronto reaguje kad je premazano sa matt lak narocito onaj italerijov jer nemam drug a taj je mislam na nitro baza???????

mislim da nece biti problema jer je Pronto na akrilnoj bazi!


Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 02-05-2007, 15:30:45
ok hvala ti puno :)

nema na chemu, ajd bash jav shta si uradio pa da vidimo i nove slike uskoro ;)

Boki

Super ti je ovaj MiG. Biće to jeko lepa maketa.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

evo uzeo sam pronto i sam premackao maketu u dva sloja i mislim da je sasvim dovoljno.ovaj pronto nemora se nanositi sa plosnatom cetkom moze cak i so okruglu isprobao sam i ne poznaje se da je nanosen sa cetkom




Kerber

Ja chipping radim ostrom cackalicom i iglicom, zamocenim u "srebrnu boju, pa tako dobijes male povrsine koje je lako uvecati i terati na koju hoces stranu... ili ono - prvo ofarbam do gde ce biti ljustenja boje u srebrno, pa kad nanesem kamuflaznu boju, skoro odmah (posle 5-6 minuta, ako je akrilna ili posle 25 min ako je uljana boja), parchetom lepljive trake, skidam po malo boje ...izgleda k'o izguljotina.....i jeste izguljena boja....
Lanmi je uradio opasan chipping na njegovom Shidenu, imas na galeriji....solju.

Probaj nesto, samo cetkicu nemoj...uvek je prevelika za nasu dimenziju maketa -  "72....Cetkicom radim samo drybrush....

Dada

Da samo nemoj cetkom >:D >:D >:D :-X... Super ja petnaestica... samo napred

dragan_mig31

evo ga danas je dobio dekali i wathering :)