Deseti jubilarni Beogradski pobednik

Previous topic - Next topic

Trutek

Evo da se i ja malo javim...posto sam iz Hrvatske ali bio sam ovaj vikend u Beogradu, međutim nisam se od posla stigao ranije javiti...Prvi puta sam bio u Beogradu i bilo mi je odlično, posjetio sam Vas "Jugoslavenski Vazduhoplovni Muzej" i utvrdu "Kelemegdan" , koji su me usput ugodno iznenadili postavom koje sadrzavaju (ispricavam se ako sam krivo napisao nisam jos sve pohvatao), upoznao sam nekoliko za mene divnih ljudi koji ce mi, nadam se pomoci, ako zatreba i pomoci u bilo koje dana ili noci (barem sam takav dojam sreo).

Na natjecanje nisam bas i nesto obracao paznju jer vec prvog dana sam upoznao puno ljudi i vise mi je bilo zanimljivije pricati s njima nego pratiti natjecanje...dokaz u to ide i da nisam stigao niti pogledati malo bolje makete koje su prisustvovale natjecanju...onako vise kriskom oka, dok sam neke makete, prvenstveno diorame, malo poblize, i figure isto, jer me to zanima kao maketara, doduse bilo je i izvrsnih aviona...da me nebi krivo shvatili...

Na kraju nisam niti vidio sve rezultate jer mi to nije bilo bitno, kao sto sam napomenuo, to je bilo vise onako usput, dok sam prvenstveno ciljao na druzenje s ljudima i upoznavanje novih maketarskih kolega...

Neke odluke sudaca su me malo iznenadile ali sad necu i nezelim o tome jer smatram da bi bilo pomalo "nezahvalno" komentirati odluke sudaca posto sam samo jednom bio na "Beogradskom Pobedniku"...

Sve u svemo bilo mi je ovo jos jedno divno iskustvo, druzenje i upoznavanje DIVNIH ljudi u mome zivotu i nadam se ne i zadnje jer toliko sam odusevljen da cu probati i prije drugog "Beogradskog Pobednika" doci kod Vas jer, kao sto sam vec rekao, bilo mi je predivno i da mogu svaki vikend bi bio dolje kada bi bilo kao ovaj vikend...

Sve pohvale  :super :bravo :cheers organizatorima na organiziranju natjecanja koje je imalo svoje pluseve i svoje minusove, doduse kada pogledamo koje natjecanje nema pluseve i minuseve...sve je to realnost s kojom se moramo suociti i teziti da ima vise pluseva nego minuseva...

P.S.: Ovom prilikom bih želio zahvaliti u ime deckiju iz "Hrvatske udruge vojnih minijaturista" (ove godine nas je bilo samo dvojica, nadam se sljedece i vise) Banetu i Zvonku na gostoprimstvu, i svima ostali koji su sudjelovali da se osjecamo kao kod kuce...

Hvala Vam od srca !!!  :cheers :cheers :cheers

Vidimo se dogodine ako ne i prije...

Sijamski_Mrmot

#76
@stefa - Ovo ce da zvuci neobicno jer cu ja, inace poznat kao glavni kriticar, da branim nasa takmicenja u neku ruku, svestan sam ja koliko je tesko organizovati takmicenje, naci prostor, pomoc, sponzore itd.. pri tome jedini "prihod" ti je kotizacija od 400din po taknmicaru i nesto sice koju nakupis od 5-6 tezgi na buvljaku... Ipak je ovo Srbija, eto pogledaj primet Politike, nasao nas kolega vezu, oni poslali novinara, ovaj objavio "clanak" od 5 recenica u kojima cak ni ja kao maketar nisam razumeo sta je hteo da kaze a kamoli neko sa strane....  Zato smatram da su organizatori odradili zadovoljavajuc posao (naravno, uvek moze bolje) sa druge strane dao si i neke lepe predloge s tim sto je dzabe super okruzenje ako gosti odu nezadovoljni drugim delom, tj sudjenjem... zatpo treba raditi na unapredjenju svega...

@Trutek - Oseticu se po prvi put u poslednje vreme "pozitivno" prozvanim  :cheers I sledeci put sam za druzenje, pice, pricu, komentarisanje, razmenu iskustava... delom cemo nastaviti sve to i na MSN  kao i prethodnih godinu dana, a dogodine valjda necu u vreme vase CK biti na moru pa se i vidimo. Irena je vec zagrejana za "gostovanja" preko :)  P.S. nisam zaboravio za onu figuru koju si trazio samo sam malo u guzvi, ocekuj da na tome poradim narednih dana :)

@Wittmann - Izivini, po prvi put cu se nekome obratiti na ovoj temi direktno, ali sam si me jos prosle godine pitao da li imam nesto da kazem... Steta je sto je tebi kao predsedniku sudijske komisije, sekretaru, ili kako vec bese, od 3 strane komentara za oko zapala samo prica "ko je prvi doveo strance"... Valjda je realno ocekivati da ti prvi "reagujes" na zamerke oko sudjenja i predlozis kako da se to ispravi ubuduce. Sve ovo bih ti rekao i uzivo ali kad su izasle liste, mislim da vec nisi bio tu, ili te barem ja nisam video. Organizatorima se nisam javno zalio jer, kao sto napisah, nisu oni odgovorni za pristup sudija njihovom "poslu". Ne bih zeleo da sad ovde nastavimo prepisku i smaramo ostale, mozes mi slobodno napisati pm pa da jednom zaista razmenimo utiske i misljenja, mozda ja naucim nesto od tebe, mozda ti od mene, svejedno, ako se iz toga izrodi jedna pametna ideja ili akcija koje poboljsaju stanje ubuduce, bice super!

Pozdrav
Mirko

Sneni

Jedno pitanjce, u vezi makete Space Shuttle, pitam se čemu onoliki vedering i ostalo... pretpostavljam da je u pitanju neki what-if, da li je uz maketu bilo neko pojašnjenje šta je bio autorov cilj? Inače maketa odlično izgleda, samo me stalno kopka šta je zapravo trebalo da bude postignuto??? ;) ;) ;)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

rodeo

Naziv makete je glasio "Spejs satl u recesiji" tako da predpostavljam da je to neka vrsta autorskog koncepta sto je potpuno legitimno.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

ugovorac

Hteo bih da napomenem da je i na ovom takmicenju bilo i Bugara,momaka koji u zadnje vreme redovno dolaze na nasa takmicenja i koji po obicaju donose veoma kvalitetne radove.

milten

Quote from: Sijamski_Mrmot on 28-06-2009, 20:03:42
Ne zelim da ispadnem uvredljiv ali figure je sudila totalno nestrucna ekipa sto se vidi i po plasmanu... pobednik je figura koja (ovo nije samo moje misljenje) nije dobro uradjena , pogotovu lice (sto svuda preko granice  vuce pola ocene). Svaka cast autoru ali nas nekoliko koji radimo figure se slozilo oko ovoga. .

nije dobro uradjeno lice!? -Mozda ... ni sam nisam bio zadovoljan kako je ispalo lice.
Ali ...
Postolje je uradjeno po meri za figuru, sa oborenim uglom za vodu. Uradjeno je recno dno, ubacene su ribe i barske bilke i sve to je zaliveno rezinskom vodom sto je bilo posebno tesko posto se radi o delu vode koji se nalazi na ivici postolja. Nisam video da je to neko ovde kod nas uradio. Pa je ubaceno nekoliko vrsti biljcica i trave delom prirodnog a delom vestackog porekla. Za samu figuru su radjeni dekali u Corelu pa stampani na dekal papiru. Pa je posle u celu tu pricu trebalo uklopiti konjanika i konja. Uostalom evo kako je sve islo ...
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4884.15.html
i na kraju...
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6783.0.html

Figura o kojoj je rec je ostavila najjaci utisak na sudije zato sto ima najkompletniju pozadnu. (pretpostavljam)
Nisam video na nekoj figuri u konkurenciji slican okolis ...nas nekoliko koji radimo figure se slozilo oko ovoga.
Svaki ciga svoga konja hvali ..


MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Messerschmitt

Боље би било да качите још слика и ранг листу него што се свађате и препирете,било па прошло.а свађати се можете и преко PM. :jok

Sijamski_Mrmot

Miltene, kao prvo nisam ni znao da je figura tvoja kada sam komentarisao... Nisam rekao ni da je losa, samo da se meni licno ne svidja lice i jos neki detalji... I nisam "hvalio svog konja", nisi dobro procitao moj post. Rekao sam da je autor nemackog oficira ostecen jer je to realno bila kompletno najbolje uradjena figura. Taj oficir niti je moja niti irenina figura pa meni ni u dzep ni iz njega. Sto je realno, realno je... To bi i sudije uvidele da su uopste gledale pazljivo i to je poenta moje cele price. Izvini ako si se uvredio, da sam znao da ne volis kritike na svoje radove, ne bih ih ni iznosio. Pozdrav, Mirko

milten

Volim kritike na svoje radove, pomazu mi da bolje radim i nisam se uvredio.
Kada sam rekao: "Svaki ciga svoga konja hvali" mislio sam na sebe.
Odgovorio sam zato sto sam prozvan a usput i meni se dopala figura nemackog oficira od 120 mm...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Profa

Aman bre ljudi, smoriste oko suđenja... ::) ::) ::)
Mrmote, sledeći put na takmičenju lepo presavij tabak, napiši žalbu i gotova priča - nisam brojao ali ovde ima 10ak tvojih postova sa kritikama suđenja... što je otprilike tvoj prosek na istu temu posle svakog takmičenja...
Bilo pa prošlo, lepo smo se proveli - neko se s' nekim ispričao, neko nekog izbegavao, kako god - bilo takmičenje i čekamo sledeća ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

 :jok ....samo vas gledam !
sitne raspravke prenesite na PM nivo inace ce topic popiti katanac !

Asurbanipal

Organizacija takmicenja na nivou.
Svaka cast organizatoru i sledece godine da bude jos vise ucesnika
:super

Sijamski_Mrmot

@profa - no comment, znam zasto si napisao sta si napisao ali... 

@milten - eto, obojici nam se svidela ta figura pa sam kazi da li je realno da je bila 4ta...

@medico - druze nemas nijedan razlog za zakljucavanje topica, bar ga ja nisam dao... Niti neko nekog vredja niti smo offtopic, samo diskutujemo o takmicenju i nekim detaljima posle istog a na razlicite stavove svi imamo pravo...

Pozdrav,
Mirko

iguanac

bla bla bla bla bla bla makete bla bla bla bla bla bla bla
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

modellius

Quote from: Sijamski_Mrmot on 30-06-2009, 23:00:35


@Wittmann - Izivini, po prvi put cu se nekome obratiti na ovoj temi direktno, ali sam si me jos prosle godine pitao da li imam nesto da kazem... Steta je sto je tebi kao predsedniku sudijske komisije, sekretaru, ili kako vec bese, od 3 strane komentara za oko zapala samo prica "ko je prvi doveo strance"... Valjda je realno ocekivati da ti prvi "reagujes" na zamerke oko sudjenja i predlozis kako da se to ispravi ubuduce. Sve ovo bih ti rekao i uzivo ali kad su izasle liste, mislim da vec nisi bio tu, ili te barem ja nisam video. Organizatorima se nisam javno zalio jer, kao sto napisah, nisu oni odgovorni za pristup sudija njihovom "poslu". Ne bih zeleo da sad ovde nastavimo prepisku i smaramo ostale, mozes mi slobodno napisati pm pa da jednom zaista razmenimo utiske i misljenja, mozda ja naucim nesto od tebe, mozda ti od mene, svejedno, ako se iz toga izrodi jedna pametna ideja ili akcija koje poboljsaju stanje ubuduce, bice super!

Pozdrav
Mirko

Ne zelim da reagujem, pogotovu ne ovako, na forumu, jer cemo ponovo uci u neke nepotebne rasprave gde ce mozda biti izreceno nesto sto ne bi trebalo, pa se jos neko moze i uvrediti da ne kazem povrediti, ali, pojedinci treba da shvate da na svakom takmicenju ORGANIZATOR je najvaznija licnost i on donosi konacne odluke, nase je da kao predstavnici saveza uputimo na mogucnosti, ukoliko uocimo neku nepravilnost skrenemo paznju na to, ali mi ne mozemo niti zelimo nikoga da nateramo da radi po nasem, to je stvar izbora, tj slobodne volje, na koju organizator svakako ima pravo. Postoje pravila za sankcionisanje takmicenja ukoliko dodje do nekih tezih povreda pravilnika, ali tu svakako ne spada " moja je maketa lepsa od tvoje..." ili " sudija nema pojma...".Sudjenje figura je kod nas, a i uopste sudjenje maketa,  jos zaista problematicna stavka, jer po mom LICNOM misljenju najrelevantniji za sudjenje u figurama se takmice u tim kategorijama.....Na kraju krajeva jos nije proslo ni jedno takmicenje a da se neko nije osetio ostecenim. Ja na zalost nisam mogao da budem na takmicenju u potpunosti zbog posla, bio sam samo kratko, u nedelju pre podne, a u razgovoru sa organizatorima oni su me uverili da se sve odvija kako treba. Za sve budece zamerke, predloge, ideje, pitanja na P.M., trudicu se da svakome izadjem u susret, pozdrav.
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/