Deseti jubilarni Beogradski pobednik

Previous topic - Next topic

gasha

Evo da se i ja oglasim.
Takmicenje je po meni bilo solidno organizovano, dobar prostor, satnica dobro ispostovana.
Najveca zamerka je sto nije bilo nista za pice. Naime ljudima koji su dosli sigurno bi prijala makar casa kisele vode da se okrepe i dodju sebi. Mislim da to nije bilo tesko obezbediti niti je veliki izdatak.
Sto se kotizacije i naplate standova tice iz iskustva znam da je to jedva dovoljno da se pokriju troskovi a vrlo cesto i nedovoljno. Tako da rasprave oko kotizacije i uzimanja para su totalno van pameti.
Sto se sudjenja tice mislim da bi tu novoosnovani Savez trebao da udje u proces licenciranja sudija. Da se napravi pravilnik i organizuje polaganje. Nakon toga obavezan staz od par takmicenja i tek potom licenca. Valjda ce i toga biti. Ovako svi znamo ko kako sudi pa je organizatorima ostavljeno da po svojoj savesti odaberu sudije. Nezadovoljnih ce uvek biti cak i da se sve ovo uradi, pa mislim da je nesvrsishodno na ovom topiku o tome raspravljati.

Sve u svemu mislim da je bilo dobro takmicenje, lepo smo se ispricali i zabavili. Banetu i ostalim organizatorima zelim da istraju i da se i narednih godina vidjamo na ovom vec moze se reci takmicenju sa tradicijom.

Sijamski_Mrmot

@Wittmann - drago mi je da se najzad slazemo oko toga da je na kvalitetu sudjenja potrebno poraditi u buducnosti i nadam se da ce se dovoljno nas aktivirati na tom polju. Kuckam sa telefona pa da ne duzim, poslacu ti veceras pm detaljnije pa da jednom i popricamo kako se valja. Poslednji interes bilo koga od nas je da se neko "uvredi ili ne daj boze, povredi" ...

Eto, da se moderatori ne uvrede ja bih ovde zakljucio diskusiju a ostatak cemo na pm ili da otvorimo temu za to pa da svi daju po neki predlog, sugestiju itd kako da se ovo popravi za ubuduce.

Pozdrav,
Mirko

RILE-NS

Quote from: iguanac on 01-07-2009, 09:48:55
bla bla bla bla bla bla makete bla bla bla bla bla bla bla
Ne ,samo bla,bla,bla,bla od maketa ni traga.

GBU-10

Samo vas posmatramo :uaaa(mislim na one koji se prepucavaju)
Jedva cekam ponovo Novosadski Ikar Kup-on je za primer svima,Pozdrav.

milten

Bilo je super. pazaris po koju maketu, vidis stare prijatelje i poznanike,
saznas po nesto sto nisi znao, nagledas se maketa, ostavis sve brige i probleme iza sebe makar na taj jedan dan ...
U kaficu u blizini u jednom trenutku skupilo se nas 14 ...

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

ubermagog

skupilo se vas 14, pa svi cirkate 4 kafice  :D
jel išlo od ruke do ruke  :cheers

divvac

lepa slicica...
samo mi zamolio ako moze objasnjenje slike :D tj. ko je ko ovde?
sa ove slike jedino prepoznajem sandman-a,papa bear-a, i tripka.
P.S. Ova ideja ne bi bila losa da moderator pokrene neki topic ili sta vec gde cemo moci da kacimo slike,da se zna ko je ko, da znam sa kim se dopisujem preko kutka :)
moja Prva turska

milten

Trojica u krupnom planu s leva na desno: ugovorac, milancho i asurbanipal


Evo i druge slike, u pozadini krajnje desno su Gasa i Rodeo...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

ALEX T

Organizacija takmicenja je bila dobra  kao i adekvatno mesto za isto.
Vazno je bilo sto je satnica  ispostovana/prijavljivanje/ jer je to ranije bilo veliki problem na vecini takmicenja.
Posle pauze od jedno 5-6 godina sam prisustvovao Pobedniku i nisam razocaran.
Puno kvalitetnih radova sto domacih maketara sto gostujucih/koji su uvelicali takmicenje u svakom pogledu/ i dosta poznatih lica kao i berza gde je bilo za svakog ponesto po pristupacnim cenama.
A sudjenje kao sudjenje.Uvek ce skripati biti nezadovoljnih ali mislim da je to moglo da se resi na licu mesta ali sta je tu je.
Vidim da su figure bile veliki problem.To specificna oblast-ja sam zamoljen da ih sudim ali sam odbio jer nemam predstavu sta i kako treba vrednovati tako da sam  sudio samo kadete i juniore.To mozemo ubuduce resiti da bar jedan sudija iz trojke radi tu oblast koju sudi ili da se napravi neki sudijski sto sa njihovim radovima da vide ucesnici ko im sudi.
Dosta strasti je bilo u postovima ali mi smo ovde zbog naseg hobija tako da se nadam da ce se ova energija preneti
u "Zavrsene Makete".

Pozdrav svima

MARINKO

Quote from: Sijamski_Mrmot on 27-06-2009, 20:00:54
Evo i ja kratko da raportiram,

Nisam slikao danas, to cu sutra :)

Kratki utisci, za prvi dan dobra posecenost, kad sam se prijavljivao oko 11h vec je bio trocifren broj maketa sto ce se sigurno uvecati sutra kada stigne jos "komsija" iz okruzenja, kao i kada stignu ekipe iz ostalih gradova Srbije.

Dve "zamerke" (mada to bas i nisu), nesto veci broj posetilaca "sa strane" koji dovedose sitnu decu, ne mogu organizatori da ih sprece da pipkaju makete i naslanjaju se na stolove i nesto "losiji" buvljak, mozda sutra bude bolje :) Pod losiji mislim na to da su prisutni bili samo MHobby i Lavirint uz nesto malo maketa od Poljaka, meni kao Beogradjaninu to nije bas extra jer sve to mogu da kupim i obicnim danima  :super

Lepa atmosfera prvog dana, videh dosta lepih maketica na stolovima... Vidimo se sutra pa da bude jos bolje :)

Mrm, mRm...
Mirko

Jedno od te dece je i moj sin, na koga je vikao onaj klimakterični deda iz ugla, bez ikakvog razloga- Dete je fotografisalo makete. A to što na forumu ima nas koji se bavimo ovim hobijem već oko 20 godina, a ne postujemo mnogo, ili čak nimalo, ne znači da smo "sa strane". Jednostavno ne želimo da slušamo i čitamo prepucavanja i kukanja. To sam gledao na takmičenjima još pre više od deset godina(Dule i baron-te ovaj uradio ovo te ono...). Najbolji komentar je dao IGUANAC, a ja ću ponoviti: blablablabla... Meni se lično svidelo sve oko organizacije, buvljaka itd. Pazario sam gomilu EXTRATECH eceraja, kao i još jedan Eduardov Dual Combo Hellcat za svega 30e.

Pozdrav svima



Trutek

Oce li biti rezlultati...zelio bih znati koji sam zavrsio posto me u prvih 5 nije bilo... ili se naknadno nije radio popis...

Hartmann

Quote from: milten on 01-07-2009, 18:51:34
Trojica u krupnom planu s leva na desno: ugovorac, milancho i asurbanipal


Evo i druge slike, u pozadini krajnje desno su Gasa i Rodeo...

Gle, mene nema! Izgleda da sam bio tad da dam "grok-grok" mito za prvo mesto  ;D
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: hartmann on 01-07-2009, 22:42:43
Gle, mene nema! Izgleda da sam bio tad da dam "grok-grok" mito za prvo mesto  ;D

viri ti ruka iza Milancovog potiljka :D stealthovao si se  :hahaha :naughty

Hartmann

Quote from: Sandman on 01-07-2009, 22:46:54
viri ti ruka iza Milancovog potiljka :D stealthovao si se  :hahaha :naughty

Da bre, sad videh  ;D  :mjetal  :doh
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

gasha

@hartmann  od sada te zovemo f-117