Revell Me-262 1/72

Previous topic - Next topic

batana

Evo novog projekta uporedo sa Su-30kn







Kerber

Detalnjiji od Hasegawe, vise mi se dopada kao maketa. Academy ga sije po detaljima ali, i po netacnosti u konturi i dimenzijama...
Pazi na sklapanje nosa (deo odozdo sa sve kadicom nosnog tocka, da lepo obradis rubove kod uklapanja, i imaces problema sa motorskim gondolama, ako je stari kalup. Kod novog kalupa ocekuj vece nevolje kod uklapanja i cak trup moze da bude blago uvijen. Nista sto se ne da srediti sa malo vise truda i paznje. Raduje me pocetak na novoj maketi, a posto je to bio veoma lep i areodinamicki cist avion, bice i lepa maketa.
Napred !

ubermagog

i kompletno proseci kutije stajnog trapa u delu gde se uvlače točkovi, tako da se vidi kadica pilotske kabine i bočne strane trupa koje si već ofarbao!
potraži fotografije i biće ti jasno šta treba ...

čini mi se da to već ima odrađeno na nekoj od forumskih maketa pa pogledaj

drakii

Eto , bili brzi, ali vidi ranije postove, ja sam ga iskritikovao do daske, iako je najbolja maketa do sada, staklo bula, gledachu da ti ga dostavim, original je uzi nego shto treba, pozdrav

batana

Evo posle male pauze, zbog makete 1:1 koja treba da stigne u novembru tj, povlacenju-vozenje zene po lekarima, nastavljam sa ovim nasim malim primercima...






drakii

Da sam neki aeropata, rekao bih, da je kao i za mekete, najbolje za zenu kitovanje, sopstveno, lekari rade preshading po nekim kriterijumima, uz moje zelje da sve bude kako treba kako sa maketom 1:1 tako i sa kalupom, da se nastavi proizvodnja, a staklich stize....., morachu da se namuzim da to odradim, pa u pitanju je moj najobozavaniji avion, ne zameri na pseudokomici, moje makete 1:1, dva komada su sada 28 i 26 godina stare......

batana

Evo nastavka...
isbusip sam rupe za topove u nosu, i stavio insulinsku iglu koja je 0.4 mm, sto mu dodje otprilike ok dimenzija, odsekao plastican vrh i ...
evo slika pa vidite...







Messerschmitt

Поведи рачуна да ти цеви са унутрашње стране нису предугачке, или их скрати, јер у том простору треба да ставих тег како се макета неби чловила :think

batana

Prijatelju samo da se malo osusi lepak, sad sam radio....ce skratimo...

Kerber

Hm, cevi ne vire napolje, vec imaju oblogu secenu kao medicinska igla...mozes li da ih uvuces da im se samo otvor vidi u ovom elipsastom udubljenju...

sezan

Dobro otezaj vrh ali bas dobro!Ne stedi olovo!Ja sam stavio gomilu i ispostavilo se da nije bilo dovoljno ,pa sam morao da dodampar kuglica u otvor za prednji trap!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

drakii

U vezi virenja cevi, pogledaj na netu, ima lom slika na kojima se vidi koliko vire, a i ostali detalji, vidim da se trudish, gledachu shto pre da ti obezbedim adekvatan poklopac kabine, oshto je original, em uzi, pogotovo u zadnjem delu, a odlivak u unishtenom alatu....., pozdrav

batana

Nadam se da cu moci odlepiti cevi i malo ih uvuci, jer sam lepio superlepkom u gelu.... Hvala Drakii

drakii

Nadji shire igle od shprica, pa polako njima navlachenjem na zaleplene cevi i okretanjem  ih  odlepi  , pozdrav