Heller 1-72 Messerschmitt Bf 108 B Taifun

Previous topic - Next topic

Vizant

#15
Daklem ako otvorimo citabe
kaze kabina 'vako na ovoj shemi

ili
a moze i kako si ti uradio


PELE

#16
Kamuflaza je radjena cetkicom???

Nemam reci...  :mjetal  :god  :o

Svaka cast! Jedva cekam da vidim dekale...

Mislim da je ram bio u boji metala, kao sto je to ovde uradjeno :

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,3863.0.html

Ispravite me ako gresim... :-X

Pozz...

Messerschmitt

Уф,одлично је испао,јако ми се свиђа :cheers
Свака част за четкање,јел имаш неку посебну технику??

Bojan Ue

#18
 Profini radovi su mi bili inspiracija, on je majstor cetkice ovde! Gledao sam njegove makete i citao komentare! Iskreno receno lakse mi je cetkicom da odradim ovu tufnastu africku semu nego splinter semu sa ostrim prelazom jer kad radim cetkicom moram malo da razredim boju i idem iz bar 2 sloja a zbog toga boja zna nekada da zadje ispod trake ili napravi mikro bedem tamo gde je u dodiru sa trakom. Za ovaj motling kao sto rekoh skratio sam okruglu cetkicu br 2 na 1/3 i onda sa vrlo malo boje nerazredjene, uglavnom pod pravim uglom, na povrsinu tapkao i polako iz nekoliko puta dobio osnovnu konturu tufne. Kad se to prisusilo jos sam jednom ponovio postupak ali tapkao samo centar tufne da bi on bio malo veceg intenziteta boje nego periferija. I to je to nije puno tesko, a treba prvo malo provezbati na nekom parcetu plastike cisto da se udje u stos. Ni ja nisam verovao da ce ovako ispasti pogotovo sto mi je prvo avionce :cheers   E, a kad je u pitanju meki prelaz na granici donjih i gornjih povrsina jos moram da razmislim i da provezbam ali pretpostavljam da je princip isti samo sa malo zakosenijom cetkicom ??? Pozdrav i hvala na komentarima svima, drago mi je da vam se svidja  :cheers
Treba da uradim signalizaciju danas i da izlakiram maketu pa sutra da nastavim sa dekalima.

Profa

E, sad... ja se malo zarumeneh... :-[
Svaka čast, lepo izgleda! Jedino što bi sad mogao još suvkastom četkicom i smeđom bojom da pređeš ivice tufni, da ubiješ malo "tačkice" koje su ti pobegle ;)
U pravu si za granicu kamuflaže, samo lagano zakošenom četkicom i rešen problem :)

Vidite ljudi da nije teško raditi četkicom :D

p.s. Što se tiče splintera i generalno oštrih razgraničenja boja: ja ne razređujem boju i ne beži mi ispod trake. Kada se stvori, kako ti kažeš, "mikro bedem", rešava ga vodena 2000 šmirgla ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

p.p.s (:)) ili smirgla, ili pasta za zube u kombinaciji sa vlaznom pamucnom krpom, to je jos finije  ;)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Bojan Ue

Eh Profo, oko sokolovo, u pravu si za ove pobegle tackice ali ja mu stavih lak sinoc. Probacu da ih pokrijem kad budem izmatirao maketu. Hvala vam za ove dodatne savete  :super Pozdrav!

Bojan Ue

Pozdrav drugari! Polako privodim kraju ovu maketu, nije mi bio aparat tu par dana pa veceras uslikah minuli rad. Izvinjavam se na malo losijim slikama! A danas mi nije bio dan za maketarstvo nikako :cry Prvo sam jutros gledajuci maketu na dlanu uspeo da je ispustim iz ruke, pa je dozivela probni let i uspeo sam da polomim desni horizontalac ali je pukao samo lepljeni spoj pa sam to brze bolje uspeo pazljivo da vratim i koliko toliko uspeo da sredim bez vecih posledica! Zatim sam posle matiranja makete pokusao da izvucem panel linije grafitnom olovkom tako sto sam zalepio traku i uz nju lagano vukao, al i tu nastade komplikacija-trakom sam uspeo da pocepam deo dekala na levom krilu na donoj povrsini :headbang iako sam dekale zastitio lakom! Takodje se na vecim dekalima vidi da su malo pozutela polja izmedju slova jer nisam uspeo u potpunosti da ih izbledim iako su se suncali na prozoru nekoliko dana. Uspeo sam i da umrljam malo maketu na donjakama a i sa uklapanjem kabine sam imao problema.Nije bas lepo legla, imam malo zjapova al tu nisam mogao nista jer tako su odliveni! Eto lepo je pocelo ali mi se malo iskomplikovalo pri kraju ali sta je tu je, ovo mi je prvenac pa ce naredna biti bolja ::) Ostalo je da malo popravim neke detalje bojom pre zavrsnog matiranja i da dodam blago trag od izduva i mozda uradim blago ciping pa cu staviti malo bolje slike medju zavrsene radove! Svi saveti i predlozi su dobrodosli! Evo i slika danasnje katastrofe:




Pozdrav!

Warhawk

Ti paneli su nacrtani??  Uopste ne izgleda loshe...

Simpatichan mali...  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

i uz taj mali peh sa dekalom, gledajuci slike, sasvim lepo izgleda maketa - imajuci u vidu da ti je ovo prvenac....  :god :super

dosta toga si verovatno nauchio, pa cesh an asvakoj sledecoj maketi primenjivati stecheno iskustvo ;)

samo napred!

Hawkeye

Samo popravi to i ovako odlicna maketa bice bez greske  :bravo  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

djos & filip

Ma samo napred ovo izgleda stvarno lepo. Znajuci koliko aparat otkriva i ono sto se ne vidi golim okom, ovo u prirodi sigurno izgleda odlicno. Ja bi licno popravio obavesno oznake, lakirao i nastavio da uzivam u pogledu  :D

Iduci ce sigurno biti jos bolji ali i ovaj je   :super

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Bojan Ue

Hvala svima na podrsci i savetima :super Nego razmisljam kako bih mogao ovaj dekal da popavim, da li bojom ili imate neku drugu ideju ??? Pozdrav!

anki

Mali savet i za te kabine kad nece da legnu lepo ili kad su lose odlivene pa se ne uklapaju dobro. U toj situaciji kabinu stavi pre farbanja i maskiraj, eventualno gituj po potrebi pa farbaj sve zajedno. Ja licno uglavnom tako radim. Prednost ove metode je i sto nepokretni deo kabine (vetroban) koji je obicno sastavni deo trupa na ovaj nacin izgleda prirodnije i kao prirodni nastavak trupa.

medico

vrlo lepo !
trebalo je da odseces visak noseceg filma pa registraciju i krstove odvojeno da lepis ! stoji kritika za vetrobran .... ako provalis da lose fituje prvo je zalepi pa onda Mr.Surfacerom gituj i smirglaj , za lepljenje mozse da koristis i 2 komponenetni epoxy Bison lepak potpuno je providan pa i ako malo zabrljas tesko ce se primetiti naravno ne zamagljauje kabinu !