Rogozarski IK-3 kampanja

Previous topic - Next topic

AEROPOXY

#30
Odakle ti podatak za 2163?
2161 je bio br.12 , unisten, Veliki Radinci, ima foto potvrda.
2162 je bio br.13 , zarobljen, ostecen, Zemun, ima foto potvrda, ovaj iz dva pogleda koje ste prilozili (Bernad/Heuvel)
Sva saznanja pre 2009. su bila zasnovana na par slika i pre poplave EBAY fotki sa slikama serijskih brojeva.

Nemoj da te zbunjuje fabricki broj (mali na kormilu, pisan kao Br.2 Br.3...do Br.13) i Vojnoevidencijski broj, VEBR, pisan na trupu ili na vrhu repa, kao No,2156, No2161...
Nisu u tesnoj vezi.

A napravljeno je 1+12 (2x6),ukupno 13,  postoji jos uvek misterija da li je br 7, kasnije, preradom prenumerisan u celni avion druge serije ili je ostao pod Br.7 .
Takodje, posto je pred rat vrsena revizija oznacavanja i obelezavanja, ne zna se da li je u ukupan broj uracunat i izgubljeni prototip i avion br.6 , Antona Ercigoja izgubljen sept. 1940.
Bilo je takvih slucajeva svodjenja trenutnog brojnog stanja pri prebojavanju i kod nekih drugih aviona, i dok EBAY ne izbaci neku novu potvrdu, 2163 nije postojao.

Warhawk

Pa na prvoj strani ovog posta piše 2163, to je i mene zbunilo.

Molim administratora ili autora da ispravi grešku i prijavi me za neki drugi slobodni...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Quote from: warhawk on 05-06-2010, 15:14:51
Pa na prvoj strani ovog posta piše 2163, to je i mene zbunilo.
Molim administratora ili autora da ispravi grešku i prijavi me za neki drugi slobodni...

prepravio sam - izbrisao 2163, a tebe stavio za 2153 - srecan rad :)

Warhawk

Da li je ova kampanja produžena do 06.04.2011, pošto je bilo priče o tome?

Moj IK-3 započinjem za nedelju-dve dana, pa bih da znam da li da radim ovde ili u Projektima u radu...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Zavrshena je ova kampanja, mozesh raditi IK-3 u kampanji "VVKJ - 70 godina od Aprilskog rata" - ona traje do 06.04.2011.

http://www.maketarskikutak.com/index.php/board,67.0.html

Warhawk

Iako sam već prijavljen za jedan od ovih? Možda je bolje da ovde kompletiramo kolekciju. Potrudiću se da bude gotov do aprila...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Ima josh jedan prijavljen IK-3 za VVKJ kampanju tako da no frx da se tamo prikljuchish - ova kampanja je zavrshena pre skoro godinu dana - ne mozesh sad pochinjati ovde svoj rad :D