UBPOK 1/72

Previous topic - Next topic

Mixon

...I tako sam resio da ih malo doteram i napravim...











Ako nista drugo, bar su slike lepo ispale  ::) :D

Nikola

Meni ovo izgleda super.
jedno pitanje: ako su ubpok zar ne bi trebalo to da im pise na ledjima?

rodeo

  Mislim da ti je ovo najbolji rad do sada. Kako si pravio natpise na ledjima?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Mixon

#3
Hvala ljudi!!!!!  ;D ;D ;D

Quote from: Nikola on 18-12-2006, 00:55:48
Meni ovo izgleda super.
jedno pitanje: ako su ubpok zar ne bi trebalo to da im pise na ledjima?

I mene je to interesovalo, ali na fotografijama, a dosta sam video nasao sam na ledjima natpis latinicom POLICIJA, a na jednom prsluku, pisalo je i cirilicom. UBPOK sam video na rukavima i u gornjim uglovima prsluka.

Mixon

Quote from: Rodeo Clown on 18-12-2006, 07:33:09
 Mislim da ti je ovo najbolji rad do sada. Kako si pravio natpise na ledjima?
Pa sad trudim se, svaki put sve bolje i bolje! ;D
Natpisi su, hm... U Coreldraw-u 2x6mm  ;D

medico

Corel 2x6mm HMHM ...hajde probaj malo detaljnije da nam objasnish ne mislim na pripremu u Corelu vec da li je stampa i kako bela   :) !?
koj stampach , koji decal papir ...hajde daj par recenica  ;)

Mixon

Quote from: medico on 18-12-2006, 22:20:41
Corel 2x6mm HMHM ...hajde probaj malo detaljnije da nam objasnish ne mislim na pripremu u Corelu vec da li je stampa i kako bela   :) !?
koj stampach , koji decal papir ...hajde daj par recenica  ;)

Izvinjavam se!
Necete verovati, stampano je na obicnom papiru, podloga je crni pravougaonik 2x6mm i bela slova preko. Stampac je pljuckavac hp  ;D
Kad se isece, pozadi se stavi malkice super lepka, koji je jako tecan, onda zalepis i ne mislis!  ;D
Posle se dotera okolo crnom farbicom, i to je to!
Ustvari ovo je bila proba, ali mi se dopala, pa sam tako odradio sve!

Sandman

Quote from: Mixon on 19-12-2006, 00:36:59
Necete verovati, stampano je na obicnom papiru, podloga je crni pravougaonik 2x6mm i bela slova preko. Stampac je pljuckavac hp  ;D

drugim rechima u corelu si napravio samo crni pravougaonik sa belim slovima a shtampach je radio samo "mackanje" crne pozadine, jer beli kertridz tj. belo mastilo ne postoji kod HP-ova.... barem ovih komercijalnih koji se mogu kupiti kod nas... ne znam da li postoji neki shtampach sem legendarnog ALPS-a koji moze i belu boju da shtampa?!

Quote
Posle se dotera okolo crnom farbicom, i to je to!
Ustvari ovo je bila proba, ali mi se dopala, pa sam tako odradio sve!

Ej, a reci nam, jesi li posle prelakirao preko ovog natpisa ili ne?
ovo te pitam jer, s obzirom da si koristio Inkjet shtampach, mastilo se lako razliva kad je odshtampano na obichnom papiru....
papir upija bilo kakvu vlagu, lepak ili slichne "technosti" pa lako moze da razmrlja odshtampanu boju!
reshenje bi moglo biti lakiranje tog natpisa nakon sushenja mastila?

inache, jako dobro si uradio sve ove figurice - klanjam ti se na onako preciznim maskirnim sharama imajuci u vidu razmeru, a i generalni utisak je SUPER! ;)
BRAVO!!
samo nastavi.....

e da... i ne zaboravi na WASH!!!  ;) :D ;D

medico

#8
za kucne uslove sasvim dobri rezultati !

druga opcija ...decal papir + ostampati crno polje a slova providna( ili bezbojna) a mesto gde leze decal ofarbati u belo ! kada zalepish decal posle ivice i okolinu doterash crnom ....ovo ti predlazem jer ne znam kako si se snasao sa papirom koji je za tu razmeru poprilicno debeo ...mada ovako sa fotki lepo izgleda !

Mixon

Ma dobro izgleda i uzivo... Mislim bar...  ??? ::)

Preko stampe, sam istipkao bezbojnom mat (ne znam koji je naziv za nju)