Tamiya Nakajima Ki 44-IIc "Shoki" (1/72)

Previous topic - Next topic

Sandman

konachno da u slikama vidim sve to shto si mi vec prichao da te je muchilo u radu....

prosto neverovatno da je za toliko mnogo omashen panel na poklopcu motora!  ::)

svaka chast na strpljenju... ne odustaj, chekamo te u farbari ;)

Hartmann

Evo najzad sklopih kauling sa trupom...

Motor je ofarban u Gun metal, opran crnom i drajbrasovan srebrnom. Postavljanje u kauling je bilo lako.




A onda sam zalepio kauling za trup. Samo gornji deo kaulinga, uz svo smirglanje i doterivanje, se uklopio. Donji ima zazor od 1-2mm.


Kauling je ustvari veci od trupa, tako da preliva..


Donja strana je ok.


Svi zazori su popunjeni razvucenom plastikom i zagitovani.






Usisnik je takodje postavljen i zagitovan.



Maketa je spremna za prajmer!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djos & filip

Ovo bas lepo napreduje, mukotrpno ali....bice to lepa pticica

Samo napred

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PELE

Pratim od pocetka, svaka ti cast!

Samo napred! :)


Pozz

Dada

Au Goxy, sa kakvom panjinom od makete si se uhvatio u kostac :D

Hartmann

#20
Nisam hteo sad da postavljam slike, al moram jer me zanima misljenje mojih 'veterana' sta dalje..

Maketa je predjena jednim slojem Humrolovog prajmera No.1 i ispravljene su greske. Kad je sve to bilo gotovo, presao sam Humbrolovom gloss crnom. Pri tom je nastala granulacija boje na povrsini...
, ,

...koja se i vidi kada sam presao 'Alcladovim' Semmi-gloss aluminijumom...


Ispalo je kao da sam farbao sa obicnom enamel srebrnom...
,

Iz daljine lepo izgleda, al' iz blizine se primecuje granulacija.


Pitanje je: dal je ovo zbog Humbrolovih boja, ili se meni nesto brash sj**o?

Videcu danas da sa 'Mr. Krpom' pokusam da ispoliram malo. Inace cu kasnije naneti 'Alcladov' Dark aluminium na pojedinim paralelenim panelima.

Hvala unapred.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

mutayu

Rekao bih da mu (Alcladu) ova Humbrol crna nije dovoljno dobra.

Kerber

Alclad izgleda najbolje 'vata samo na svoj primer (neka njihova crna gloss).
Da nije ovoliko izgranulisala tvoja primer boja, ne bih ti nista vise ni preporucivao da radis, al' ovako...probaj da poliras, mozda uspe. Inace, nemoj da ti maketa sija k'o ogledalo. Japonezi su sve bili, al' onako amerikanski sjajni - jok vala, ili ja ne videh tako nesto. Cak ni prototipovi  se ne sjaje "alkladovski nerealno". Video sam samo nosni deo Ki.60 da se malo jace sija, al' recimo Ki.61 ne...i ona silesija dvomotoraca takodje. Vise se sija Zero u zelenom "odelu".
Aj' nek ti je maketarski Bog na pomoci da dovrsis ovaj panj...

Hartmann

@Kerber: Jeste, trebao sam mozda akrilnom crnom...Necu nista da diram, jer poliranjem bih mozda i skinuo Alclad. Neka ostane ovako, ionako se ne cimam mnogo oko ove makete. Znam za sjaj kod Japanaca i ono sto sam hteo je u stvari ovo na slikama koje slede, kad sam sinoc naneo 'Alclad' Dark Aluminium.

@Lekic: Tacno, sledeci put cu za prajmer stavljati neku akrilnu crnu. Za lakiranje jeste ta fora, nisam ni nameravao da dobijem visoki sjaj, samo mi se ne svidja ova granulacija   :-\

A evo slika od sinoc:

Na pojedinim panelima je nanet 'Alclad' Dark Aluminium.


E, ovo je ono sto sam hteo. Dark alu je ispao cak SVETLIJI od semi-matt aluminijuma, cak se i bolje ponasa pri nanosenju. Vise je 'techan' nego semi-matt. Ocigledno da semi-matt nije za ovo..


Jbg, sad ono sto je trebalo tamnije da bude, ispalo je svetlije... :P. Razmisljao sam da predjem celu maketu sa Dark alu, ali mi je receno da postoji opasnost od pucanja boje kad se nanese jos jedan sloj, tako da necu da diram.
, ,

Na greskama se uci, naravno  :). Idemo dalje..
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

E, evo malo 'frishkog rada' uradjenog danas. Ima puno gresaka, ko da sam farbao nogama  :P. Boje su mi se ispreskakale uprkos masking trakama, a nemaskirani Alklad je u medjuvremenu oksidirao i postavo svetliji u odnosu na onaj koji je bio maskiran...ma, ispravice se i nauceno je za kasnije  ;)!

Evo slicki:

Nakon "Alklada", nanete su:

- GS H24 Orange yellow na ivicama krila
- GS H62 IJA grey na pokretnim povrsinama
- MM 4768 Acrylic flat black na gazecim povrsinama
- MM 4769 Acrylic flat white za 'home defence' oznake i
- Mr.Color 125 Cowling color za antiglare povrsine.

,

Ivice krila ofarbane sa GS H24 za identifikaciju prijatelj/neprijatelj


Pri skidanju maski desilo se ovo. Alklad koji nije bio prekriven maskama je u medjuvremenu oksidirao (maske su skinute tek nakon 24h), pa je postao svetliji od ovog koji je bio ispod maski, plus bela boja je jos malo posvetlela..


Ofarbano gaziste.






Ovde se bas vidi razlika izmedju ne- i oksidiranog Alklada. Sve ce se to ispraviti, samo sto je dodatan posao :P.


Eto, neje me sramota  ;D!

Btw, videh ovaj topik za komentare, pa bih da i meni udelite neki.. :zvizduc
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Da, inace MM akrilna bela i crna boja su za IZBEGAVANJE!!! Razredjivao sam ih MM "Acrylic cleaner"-om i jako su nestabilne, u vidu cas je gusto, cas retko pri izlasku iz brasha. Takodje se boja jako brzo susi na igli erbrasha i deformise mlaz. Mnogo mora da se pazi pri radu sa njima. Par puta mi se ispljuckala boja po maketi.
Prvom prilikom prelazim na Tamija ili GS belu i crnu, a ovo "neka hvala" za iduci put.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

barbarossa


Sandman

maskiranje si odlichno uradio.. nisam ni ochekivao od tebe da ispadne neshto manje pedantno ;)

e sad.. oksidirani Alclad... jel mislish da ga ponovo naprskash na onim mestima koja su bila pod maskom pa ostala "neoksidirana" ili mozda da sachekash 24h da vidish da li ce taj alclad (koji je bio pod maskom) sutradan takodje da oksidira?  ::)

ako prskash novi sloj preko ovog, mali je rizik, jer chini mi se da si mi ti sam rekao da svaki sledeci sloj moze da nagrize prethodne... neshto kao shto se deshava i sa MM metalajzerima...

nishta.. sledeci put tanki sloj future-a preko alclada pre maskiranja.. ne bi trebalo da smeta sjaju mnogo, a opet zashtitilo bi alclad od maske...

airbamby

 :think
Bas cudno ja nisam imao problema sa MM akril Crnom, bela i hoce malo da zeza...
Nego sto si razredjivao sa cleanerom? Ja koristim njihov razredjivac i to je to....
Sama maketa ce ne sumnjam biti atraktivna.
Samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

Mozes da se zalis koliko god hoces, ali meni ovo izgleda super!

U pocetku sam mislio da nece izaci na dobro jer je srebrna bila zrnasta, ali koliko vidim popravio si to!

Ja da sam na tvom mestu, ostavio bih onu "izbledelu" srebrnu...ne mogu recima da objasnim, ali izgleda veoma realno! Ova narandzasta i bela su pun pogodak, boje su ozivele avion!

Svaka tebi cast za ovu maketu, od onog panja ispade veoma lepa maketa!

Ajd jos malo, pa da je vidimo na nekom takmicenju!  ;)


Pozz