Tamiya Nakajima Ki 44-IIc "Shoki" (1/72)

Previous topic - Next topic

djnik


Hartmann

Hehe, evo mene posle 3 meseca:

Nastavak rada:

Nakon postavljanja dekala usledio je wash sa suvim sivim pastelom izmesanim sa malo vode i deterdzenta. Postavljeni su tankovi za gorivo, repni tocak, poklopci repnog stajnog trapa i unutrasnji poklopci glavnog stajnog trapa. Kad se sve to osusilo, maketa je izlakirana MM mat lakom radi vederinga.
Vedering je uradjen drybrushem sa 'Molak' srebrnom bojom, a detalji pojacani srebrnom olovkom.

Evo fotki:

, , ,

, , ,

,, ,
,


Juce je maketa preprskana sa izmesanim MM polusjajnim i MM mat lakom u razmeri 50-50. Danas su oleo nozice na stajnom trapu su izlakirane "Futureom", a gume sa MM mat lakom.

Sledi postavljanje sitnica i poklopca kabine i maketa je finito  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

hm, mozda nisi trebao preko "cufti" da radish chiping - uglavnom su njih najvishe odrzavali jer su simbol nacije, mada je lepo ispalo guljenje boje.... jedino na poklopcu motora mozda malo da predefinishesh oblik oguljotina, nekako mi suvishe deluju istovetno - napravi neku od njih da bude malo izduzenijeg oblika...

wash mi nekako chudno deluje, moguce zbog dubokih linija panela - kao da se na nekim mestima nagomilala boja od washa, a na nekim je previshe svetla  :-\

vidim da si farbao u crveno detalje na zadnjoj ivici krila - navigaciona/poziciona svetla?

ajd, nadam se da ce uskoro finalne fotke ;)

Hartmann

Konacno zavrsen!  :mjetal

Dodani su scratchbuild topovi u krilima, pito cev i drzac antene.
Antena je uradjena od strune iz Madjarske i ofarbana u srebrno.
Vedering pastelima su uradjeni tragovi izduvnih gasova  - prvo braon, pa crnim, pa sivim pastelom. Takodje i tragovi kod topova u krilima sivim pastelom.
Poklopac kabine je 'bucnut' u Future, a zatim ramovi ofarbani u 'Molak' Silver. Sitne neravnine izmedju poklopca kabine i trupa su popunjeni Blu Takom i zafarbani.
Navigaciona svetla su ponovo zafarbana kapljicama 'Revelove' Kleer blue i red.

Evo krajnjeg rezultata:

, , , , , ,

, , , ,

, , ,



To vam je to, decaci i devojcice...maketa zavrsena za godinu dana.. :uaaa  :think , a ima malo i  :love
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

OLE! :D

sledecu maketu cesh raditi minimum 3 godine, ako i dalje to ostane sledeci projekat ;)

shala mala.. shta reci nego da si uspeo da koliko toliko izvuchesh tu prastaru maketu da lichi na neshto ;)

Kerber

E, kad pre ga zavrsi.... ;)

Na kraju je lepo ispao. Mozda si mogao da mu zapunis malo one rovove kod flapsova, al' sad...jbg.
Kakav je panj bio kad se izvade delovi iz kutije - sad je bombona.
E, sledecu maketu, lakse malo...ne zuriti previse... :D
Pozz !

misa

Svaka ti čast Goxy kad imaš živaca za ovako nešto. Meni je avionče baš simpatično, naročito zato što je pedatno urađeno na osnovu krš makete. Nekako deluje kao reklama za Tamiyu iz sedamdesetih godina heheh.

Pozdrav,
Miša :)

airbamby

Zaista lepo izgleda.
Svaka cast na ogromnom ulozenom trudu  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj