Možda nešto

Previous topic - Next topic

Marko M

Malo igre. Pokušaj da se iskoriste delovi maketa koje sam upropastio. Ostalo je da mu uradim motore na krajevima krila, transportni modul odmah iza kabine i vertikalce. Možda i ispadne nešto od ovog krša.




Sandman

hehe.. konachno jedan istinski what-if na nashem forumu!! :D  :god :super

samo napred, zanimljivo ti izgleda ovakav sklop delova ;)

barem da stignesh do faze prajmerovanja pa da vidimo konture kako valja ;)

menestenasli

 :super
lepo ti izgleda ovo cudo!

aca

Kad ga zavrsis obavezno ga postavi da se vidi,nije ni malo lose pravi what if :super

Hawkeye

Smeo poduhvat,za svaku pohvalu,jedva cekam da vidim to cudo zavrseno  :super  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

oddball

hahah, super ideja! postapocalytric flying - something...  :super
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Marko M

Stigao je do prajmera ali jedva. Potrošio sam celu tubu super lepka na ovo čudo. Zaboravio sam koliki je problem kada se koriste delovi maketa različitih proizvodjača koji ne mogu da se zalepe ni revellovom Contactom ni Humbrolovim lepkom (samo su mi ta dva bila na raspolaganju). Moram da pohvalim Loctite gel koji je mnogo bolji od njihovog super lepka koji sam do sada koristio.

Ovo je sastavljeno od delova Apača, krila od Štuke, gondole motora su delovi hemijskih olovaka, spineri su vrhovi rezervoara F-18 u 1-48, a kraci rotora su od Apača, grba je od Miga 21 u 1-48, transportni modul je deo baterijske lampe, izduvnik centralnog motora je slamčica, a vertikalci su sečeni po meri. Osim standardnog naoružanja Apača (8 x Helfirea i dva lansera za nevodjene rakete) na nosačima sa gornje strane krila će doći Sidewinderi. Moram da pogledam šta imam od dekala pa ću odlučiti kako da ga ofarbam (ako se do tada ne raspadne - brinu me točkovi). Ako neko ima neku ideju za farbanje ........  :pilot





lord sir giga

Pa kume krsti ga da znamo kako da zovemo ovo cudo ( ja bi ga nazvao Aurora to mi je prvo palo na pamet)

divvac

lepo, ovo je neki osprey nove generacije! :) :) :)
a ja bojenje, hmmmm..... oces nesta egzoticno ili digitalnu kamuflazu?  :pilot
moja Prva turska

Dada

Vetrushka :)
Lepo si osmislio koncept masinice. Za farbanjac, hm... Mozda neka navy kamuflaza, posto vertikalno polece?

Sandman

Sioux Banshee? :)

dobro si ga nakrpio od svih tih ostataka!

shto se tiche kamuflaze mozda neka digitalna da mu skroz razbijesh siluetu... ali recimo neshto za zelenim i braon bojama odozgo, a sivo/plavo odozdo?

a moze i neka varijacija Ferris sheme...

Marko M

Nisam mu još smislio ime npr. AH-640 Super Osprey (tako bi ga Ameri verovatno nazvali). Pročitao sam skoro da je Osprey izuzetno ranjiv zbog čega je nekom palo na pamet da mu ugradi jedan minigan sa donje strane trupa sa poljem dejstva od 360 stepeni. Možete pročitati članak ovde http://www.defenseindustrydaily.com/baes-turret-to-trial-in-cv-22s-04618/
Prvo što mi je palo na pamet je da li bi ovaj minigan mogao uopšte da dejstvuje dok je Osprey na zemlji u LZ. A onda reko što jednostavno ne bi ukrstili Apača i Ospreya. Ovaj moj je brži i bolje naoružan ali nema toliku nosivost. Medjutim to nadoknadjuje inovativnim rešenjem transportnog modula koji se može u deliću sekunde otkačiti u LZ čime se letelica minimalno izlaže neprijateljskoj vatri. Modul se može i vinčovati ili odbaciti u niskom letu na tlo ili vodu što mu omogućavaju airbegovi sa donje strane modula (ispupčenja na rukohvatu baterijske lampe) ili se može spustiti padobranom sa veće visine. Jednom odbačen modul se može ponovo koristiti. Umesto modula letelica može nositi i posebnu platformu sa jednim lakšim oklopnim vozilom spremnim za dejstvo, a modul se može koristiti i za snabdevanje jedinica u okruženju (odbacivanjem u niskom letu ili padobranom). Naravno umesto njega se može nakačiti dodatno naoružanje npr. rotacioni lanser za rakete ili dodatni rezervoari za gorivo, a može se koristiti i za gašenje šumskih požara.

Što se kamuflaže tiče, nema šanse. Ovo čudo je toliko pipavo pa je svako maskiranje na njemu skoro nemoguće. Najverovatnije ću poslušati papa bera - nešto jednobojno ili neka low visibility šema.

BigBadWolf

Jel kasno da mu otvoris rampu pozadi? I ubacis klupe za sedenje?

Marko M

Quote from: BigBadWolf on 27-06-2009, 01:11:33
Jel kasno da mu otvoris rampu pozadi? I ubacis klupe za sedenje?

Hteo sam da ostavim rampu otvorenu. Planirao sam i da mu napravim otvore sa svake strane transportnog dela i da na njih montiran 2 M-60 (ostalo od UH-60) ali je deo od baterijske lampe koji sam koristio jako debeo. Šmirglanje na neku pristojnu debljinu bi mi oduzelo puno vremena, a nakon montiranja motora, ovo je jedini deo za koji mogu da uhvatim maketu, pa sam odustao od te ideje.

GBU-10

Smeo pokusaj,nema sta.
:naughty