Models by meloras

Previous topic - Next topic

meloras

PZII



Posle slikanja je dobio jos jedan sloj laka,wash,kao i izbeljene delove unutrasnjosti...

meloras

#1
airfix pz IV u 72ci,mali i prasnjav


Mixon

Hej, sto nisi sredio malo te tenkove, onaj gore ti je zardjao, a ovaj drugi sav prasnjav... Mogao si obrisati tu prasinu!  >:D ;)
Salim se naravno! E mnogo mi se svidja onaj zardjali, aj daj sliku skroz zavrsenog!
Pozdrav

meloras

Onaj gore pzII je sad u fazi zavrsavanja pa ce uskoro biti prebacen u zavrsene makete.Moram neke sitne greskice da popravim.
Ovaj dole mali me je upropastio jer sam svojom krivicom odbio da pazarim oker boju uljanu za airbrish (dok sam imao gasa) pa sam radio rucno.Nije toliko lose ispalo ali posto je "pustinjski" morao sam "malo" prasine da nabacim.
Verovatno bi trebalo necim da skinem visak te prasine sa njega.

Sandman

na PzII mi se chini da je suvishe jak kontrast izmedju boje samog tenka i weatheringa tj. blatnjavljenja...
chime si radio to blato? ako su pasteli ili pigmenti mozda bi mogao nekako da malo ublazish taj efekat?
da skinesh recimo alkoholom vishak?

i josh neshto shto mi ovako kao laiku u kategoriji tenkova deluje malo chudno su gusenice...
naime, donji delovi gusenica na ovom PzII su podignuti ka tochkovima shto mi se malo kosi sa zakonom gravitacije!?
OK je gornje delove gusenica staviti kao da padaju na dole ka tochkovima, tj. da vise, ali mi je malo chudno da donje delove gusenica dignesh uvis - ka tochkovima....
Jedino (ako su gusenice vec zalepljene za tochkove) mozda da postavish neke prepreke ispod gusenica pa da izgleda da su zato gusenice izdignute od zemlje...
mozda ti je to i bila ideja?  ::)

meloras

Jeste bila ideja.Zato je u maketama u radu.Planirano je da se napravi diorama kako tenk stiji negde na polju u Poljskioj sa blatom i pogotovo dosta trave i malo kamenja.Recimo da se zaglavio na nekom kamenu ili da je bas krenuo da prelazi neki manji kamen kad je motor zaribao pa posada mora da ga oravi.Inace uz njega ide lik u kupoli koji osmatra dvogledom okolinu,komandir sa strane (jos neznam tacno gde) i lik koji izlazi iz "engine compartmenta" posle (ne)uspesne opravke motora.

Problem kod cele makete je sto nema i one male tockice iznad ovih standardnih na koje se kace gusenice kao na drugim tenkovima.

Inace vec sam mu ispravio neke greskice pa cemo videti za koji dan ako ga zavrsim do tad kakav je  ;D

Vizant

Tako ti je to sandmene kad trcis pred rudu  ;D (za gravitaciju)