DKM Bismarck 1/350 Academy + WEM

Previous topic - Next topic

morlak

Dobar dan, nastavljamo. Vratio sam se sibicarenju, a i stavljeno je nesto eceraja, nakon cega moram izreci par kritika na racun WEM. Sastavnica je toliko jadna, da je prakticno neupotrebljiva, svodi se na savjete tipa "sami istrazite", a sami su cini mi se slabije istrazivali, pa imam gomilu okana sa bocnim poklopcem u visku, i okna sa donjim poklopcem u manjku, zbog cega sam morao vecinom odvojeno lijepiti okna i poklopce.
Sto se sibica tice, gornja paluba je skoro gotova:





Pozdrav.

kapetan

Svaka čast, samo napred! Pratim obavezno!
Pozzz, Bojan!

morlak

Hvala Bojane!

Sibicarenje je do daljnjeg gotovo, nakon znatne intervencije turpijom, zbog cega mi je iznimno drago, ostale su male povrsine na komandnom mostu, u medjuvremenu prelazim na finije i zanimljivije stvari, sljede ventilacioni otvori, a zatim temeljna farba. Moram priznati da sam zadovoljan, sad vec cijela stvar pocinje na nesto da lici  :D






poz

morlak


morlak

idemo dalje..ovaj Academy je katastrofa, svaku stranicu treba korigovati.







poz

Miroslav Š.

Danas kada te videh i sada nakon pregleda ovih stranica i tvog rada...da, ovo i liči na tebe :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

morlak

Hvala Miroslave, drzacu to kao kompliment  :)

Usljedio je finis farbanja, zatim nekakvo sredstvo za ciscenje parketa za sjaj, koje se nikad nije ljudski osusilo, zatim MIG wash, neutral, rdja i watermarks. Potom, vallejo mat lak akrilni, dva tanka sloja, medjutim nesto ne vidim efekte, cak mi se cini da se wash slabije vidi nakon mat lakiranja, a trebalo bi biti obratno. Prilazem:






Pozdrav.

morlak

Zaboravih napomenuti, tu je i ruzina, dry brush maslinastom bojom. Da li sam pretjerao, cijenjenom auditorijumu na ocjenu  :D

minolovac

Imali smo nekih rasprava o ruzini. Znam da ju suci na natjecanjima vole. Moje osobno mišljenje, a nemoram biti u pravu je da brod mora biti kao da je izašao iz brodogradilišta. Neko vrijeme sam plovio i znam da bi barba objesio brodarskog da je bilo toliko hrđe na brodu. Osim toga, Bismarck je bio nov brod, i mislim da je triput prebojavan, jednostavno nije moglo biti hrđe na njemu. Pogotovo podvodni dio, gdje se pojavljuje obrast, bio bi puno ravnomjerniji, ovako izgleda kao da je bio izvan mora, na kiši.
To je moje mišljenje, a ti radi kako ti paše i uživaj.
Pozdrav

KuKLiNsKi

čisto iz iskustva s mora što se donjeg djela tiče...
na plastičnu barku ili jet-ski u roku od 2 mjeseca nakupi se oko 3mm trave da bi čovjek mislio, da je godinama u moru.
a Bis je bio u groznim vodama i to cjeli od metala.

morlak

Zdravo,

nije me bilo odavno, pa se sa velikim zadovoljstvom vracam, uz dosta pomaka na projektu. Posto mi se u medjuvremenu ugasio profil, pa sam ga aktivirao pod istim imenom, molim admine da me upute ukoliko moram zapoceti novi topic. Zasad dodajem par slicica:

20180227_210540
20180323_010814
20180325_234125
20180221_230647
20180323_012130

Pozdrav.

morlak

Zdravo,

da nastavimo, kao sto se vidi, tikovina na komandnom mostu nije sibicarenje, vec koristenje ostataka gotove palube, u ovom slucaju Fujimi Shokaku.








Ovo su sve bile slike od ranije, a friski update je:



Pozdrav.

zolle

Svaka čast za strpljenje i pedantnost  :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

凸(¬‿¬)凸