Eduard 1/72 S.P.A.D. S.XIII Dual Combo

Previous topic - Next topic

Profa

Pošto sam priupitan šta se to još krčka u mojoj kuhinji, evo prikaza ;)
Od mog dobrog prijatelja Srećka Bradića sam na poklon dobio ovaj kompletić i obećao da će da dobije prioritet - stvarno će mi biti zadovoljstvo za rad :D
Neću da davim sa istorijatom ::), idemo odma' na maketarski pos'o :D
Eduardov komplet izgleda ovako:


a meni je stigao ovako, pošto ga je Srećko započeo:


U planu su mi avioni na kojima su leteli Georges Guynemer i Francesco Baracca.

Hteo sam da slikam pre no što se dohvatim posla, ali mi je Canon rekao "change the batteries"  :headbang - rezervne nisam imao a da čekam nisam mogao :-\, pa sam počeo da radim na drvetu pošto je Srećko već sve preprskao osnovnom bojom:

U prirodi izgleda mnogo bolje nego ovako, pod svevidećim okom mog vernog Canona...

Drugog je već sastavio i počeo da ga boji, ali je iz njemu poznatih razloga digao ruke:


Nažalost, ovaj će morati u Mr. Musculo :-\ Srećom stigao mi je i paketić boja koje odgovaraju recepturi za bojenje: http://forum.burek.com/eduard-s-p-a-d-xiii-148-t419523.msg6648017.html#msg6648017. Boje su, da podsetim, različite na metalnim/drvenim i platnenim površinama.
Srebrne fleke na gornjem krilu su moje probe lakiranja makete Vallejo akrilnim metal mediumom (521), kog sam iskoristio za mešanje boja za Njepor.

Kabina sređena komplet i spremna za slaganje u trup:

Na jednoj od slika je i moja džinovska špenadla koju koristim za fotografisanje ;)

Nastavak: Skoro se nisam ovako napatio sa uklapanjem Eduardove makete :think.
Trup su dali u malo čudnom rasklopu - dve bočne polovine i gornja strana kao poklopac, sa sve integrisanim horizontalcem. E, sad, žljebovi za mitraljeze se na prednjem kraju prilično koškaju sa gornjom stranom instrument table, a isto važi i za bočne delove kabine na gornjem delu prema instrumentima sa leve i desne strane table. Tu  je palo žešče turpijanje i skalpelisanje, pri čemu sam morao da pazim da ne probijem plastiku:

Sklop polovina sa utaknutom instrument tablom i donji deo:

Sklop gornje površine - vidi se da će da je potrebno gitovanje...:


U međuvremenu sam prešao gitom Mr. Surfacer 500 levu stranu, a novim Vallejo ModelColor akrilnim desnu, pa ćemo da vidimo kad se osuše...

:pilot
Bogu fala što sam Lala! :)

menestenasli

Bas lepo izgleda. Imam i ja jedan SPAD XIII (academy) pa mi je ovaj projekat posebno zanimljiv.