me 262 revell 1/72

Previous topic - Next topic

tripko

Ove nedelje sam se bacio na posao.
Predstavljam vam me 262 u 1/72 od revella zaista fina maketa, za sada.
Sem poklopca kabine koji zivi krs i moracu da nabavim vakumsu kabinu ili cu sam je pravimi.
Kutije stajnog trapa su ofarbane i tu imam nedoumica. Dal prednja kutija stajnog trapa u
boji aluminijuma ili rlm 02 kao i sami poklopci, i za zadnje dve kutije horizontalni delovi jesu li
i oni u aluminujumu ili rlm 02 kao i poklopci. Ima dole slika sa naznacenom crvenom strelicom
da znate o cemu pricam. To me trenutno zanima jel sam vidjao i da je sve
aluminijum i da je sve u rlm 02 i u kombinaciji.
Eceraj koji sam koristio je od extra tech_a set za me 262 koji bas lepo pashe za maketu.
Evo slika da ne tupim dalje




sezan

To se kaze "profi"(u mom selu)! :bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Bojan Ue

Odlicno si poceo projekat!  :super Vidim da si uradio malo hirurskih rezova i otvorio kutije stajnog trapa da se vidi kadica kokpita. Lepo si mu dodao i ove instalacije! I ja sam se pitao ranije za boju stajnog trapa i evo sta mi je Drakii odgovorio:
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6489.0.html
Nadam se da ce pomoci. Pozdrav!  :caooo

PELE

Uf... :o

Super uzgleda za sada!

Mislim da ce biti jedan od najboljih Me-262 na forumu!


Pozz

P.S - Kad ce F-84 JRV? ::) ;D

gasha

Pocetak obecava. Odlicno izgleda.Gledaj da ne cekamo na nastavak dugo. Eceraj je cudo koliko oplemeni maketu. Ako bude trebala pomoc oko vakuma javi se.

tripko

Za f-84 moram jedan deo koji sam izgubio da napravim kopiju.
A i ovo ce pricekati jos uvek ne znam dal cu da radim shemu sa deklima
iz kutije ili cu nabavite neke dekale + ta vakumska kabina.
Za sada moram da razjasnim farbanja stajnog trapa.

Warhawk

Fantazija kako dobro izgledaju te kutije stajnog trapa...  :-X

Nikad mi neće biti jasno zašto su to tako idiotski napravili da se OOB sav detalj prekrije...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Gusha

Kutije stajnog trapa mozes da farbas u RLM66 ili aluminijum.RLM02 malo teze.Za same noge stajnog trapa 66 ili 02

aca

Ovaj kokpit mi se bas svidja.

tripko

za poklopac kabine planiram falcon set5 set tipa za 11 aviona ili bas taj od squadrona, videcu jos.

djnik

Wunderbar! Stajni trap je prva liga.

medico

 :mjetal zar je moguce tripko opet maketari !?
dobar pocetak druskane !

Hartmann

Uuuu...odlicno, odlicno  :)!!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

tripko

Hvala svima na komentarima.
Medico maketarim ja ali crko mi je digitalac pa nema slika.
Ovako sam odlucio kutije obe ce ostati u boji aluminijuma dok noge i poklopci kutija stajnog trapa
ce biti rlm 02, ali razmiljam dal noge da bojim u rlm 66 ili 02 to mi je jos uvek mala dilema.
Posto sam vidjao svaststa, na rekonstruisane avione ne mozes da se oslonis po pitanju farbanja
jedino na fotografije i vec uradjene modele.

drakii

Gusha greshi, kutije stajnog trapa su po RLM standardu bojene sivom 02, izuzetak su pojedini prototipovi, i avioni proizvedeni pred sam kraj rata u Aviji, pa i nekoliko u Augsburgu, kojima je kutija stajnog trapa bila boje metala ima detalja u tamno sivoj boji, RLM 66 i slichnim sivim tonovima, kao i zicane instalacije najcheshche boja natron papira, najslichnije boji RLM 79a i boje mesinga (brass), kao i plava boca, sa komprimiranim vazduhom sa leve strane samo, kao i poneka zica crvene boje unutrashnjost kabine je RLM 66, ali se to odnosi na kadicu, a boja unutrashenjr stane trupa kod kabine je ili RLM 02 ili cheshche RLM 66. Ako mi javish werke nummer , mogu da ti ischacham vishe detalja, poshto vidim da si izuzetno lepo zapocheo, napominjem i da RLM 02 nije kod svih firmi i u svim dperiodima rata istovetna od sive sa dominirajuchom zelenom, slichno light olive, pa do sive sa jedva primetnom zelenom notom, kod 262 je bila sivija siva, pozdrav