Panzer III F,Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Momcha

Evo neceg novog.Maketa je zapoceta u okviru kampanje "Zvezdini modeli" na O.M.F.-u ali sobzirom da cu uspeti da je zavrsim za koji dan
ici ce i na Nemanja memorial.DAkle u pitanju je Panzer III F.Zvezdina maketa.Kako sam nasao u recenzijama na netu to su u stvari stari
Dragonovi kalupi koji su dosli u ruke Rusa  ;D Na nekim sajtovima je maketa ishvaljena,mada ja ne bih delio misljenje sa njima.Moguce je da
je i maketa koje sam se ja docepao vec poslednja tura odlivaka od tih Dragonovih kalupa.Sta zapravo "ne valja".Detalji su nekako oskudni,grubi
i predebeli,tako da sam neke delove (ne mnogo njih) morao da zamenim "kvalitetnijim.Da ne duzim mnogo evo slika:

Na ovim slikama mozete videti da su zamnjena bocna vrata na kupoli,stavio sam Italeri jer su detaljnija.Rucice za pridrzavanje
sam napravio od spajalica jer su tanje od datih.Mrezaste filtere sam iseko/izdubio brusilicom a zatim iskoristio mrezicu iz nekog seta,tako da mi ovako bolje-realnije izgleda.
Prva farba koja je isla je Tamiya Panzer Gray.Preprskao sam samo jedan sloj jer ce vozilo ustvari biti zarobljeni Ruski model.

Drugi sloj je MM akril Rusian Armor.Dosta tamna zelena boja.

Prosvetljavanje detalja u dve razlicite nijanse

I da ne zaboravim,posto ce biti podloge za vozilo tockove sam uradio tako da ce moci da nalegnu na neravan teren

Toliko za sad.Update uskoro
Pozdrav

dragos

Eh,konacno da i Rusi nesto zaplene Nemcima...Odlicna ideja za tockove,samo napred!

Bojan Ue

Odlicna ideja Momcho i odlicna realizacija za sad! Dobro je ovo sa tockovima ispalo, znaci bice brdovito  :D

Momcha

Mali update.Uradicu jos malo chipinga na sasiji i vrlo malo jos na kupoli.Lenjivci su ofarbani.

Sandman

odlichno izgleda chipping - jesi li ga radio sa solju, ili je i to bila kombinacija hairspray + so?

poklopci motora koji su malo svetliji su "colour modulation"?

a ovaj "otvoreni" panel na prednjem desnom delu, iznad tochkova, ofarban je u onaj crveni prajmer ili neku drugu crvenu? deluje mi malo jarkija crvena da je u pitanju?

sve u svemu, mislim da je ovo do sada tvoj najbolje ofarban tenk... bash si se potrudio, a tu je verujem i nagomilano prizeljkivanje kompresora tokom zadnjih par meseci ;)

jedva chekam da ovo vidim uzivo!

Momcha

Hvala   ;D chiping sam radio Valleyo bojama.Svetlije nijanse chipinga sam nanosio sundjerom
a Panzer Gray cetkicom.Nisam ni razmisljao o C.M.-u ali ispade tako i svidja mi se.S`obzirom da sam
farbao novim A.B.-om i novim kompresorom i vise sam nego li zadovoljan.Ovog puta sam za red primer koristio
tamniju boju crvene.Ustavri i ova i ona koju sam na ranijim modelima koristio mogu da preodju.Igrom slucaja sam skoro bio u
MIN-u u hangaru gde se vagoni prave i koriste i svetliji red primer i tamniji.Totalno je svejedno.

Boki

Ruski Pz III; sviđa mi se ideja. Nisam ih video mnogo. Kakve će oznake da nosi (ako nije tajna :) )?
Naravno, ovo do sada je fenomenalno odrađeno. Mnogo mi se sviđa kako si postavio točkove. Baš će diorami dati "četvrtu dimenziju". :super
Od kada si sredio svoj maketarski kutak stalno nas oduševljavaš kvalitetom i tempom radova.
Da znaš da si me inspirisao da se ozbiljno bacim na sređivanje sopstvenog radnog prostora. :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

Odlican rad druze :)
svaka cast za ciping ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Goran A.

Lepo si ga izgulio. Istakni malo detalje na onoj kutiji (ivce) na levoj strani pozadi, cini mi se da bi moglo. Sve u svemu, odlicno!

Momcha

Boki,mnogo znaci kad imas svoj kutak za rad.Imas i vise inspiracije i niko ti ne smeta  ;D
@AG02:prvo cu morati da uradim wash i weathering.Kad to zavrsim uradicu jos malo chipinga i naravno na kraju
sta je jos ostalo da se detaljise.

drakii

Nije loshe avionche, samo zaboravio Momcha da mu stavi krila i vertikalac, valjda che da nauchi vremenom, a pogreshna i razmera, da je bar 1:32, ali tu je negde, shalim, dobro izgleda, dopada, malo sam tenci napravio, ali leepo je.