SdKfz 184 Elefant Dragon 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

maketa je bila namenjena za kup Nemanje Pavlovica....ali na zalost smo zakasnili :(  pa evo da se prijavimo barem na kutak.
Maketa je opet rad u porodicnoj kooperaciji. Dragonova maketa, lepo izgleda, nisam bas najbolje upoznat sa ovom masinom ali mi deluje krajnje korektno.
Osnovni delovi sklopljeni, i prvi put smo probali da uradimo nesto sto ce liciti na zimerit. Koliko smo uspeli...ne znam. Ja sam radio donji deo a Filip kupolu. Radjeno Humbrol gitom i malom zubarskom spahtlom.

Toliko za sada sve kritike dobrodosle :)




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Bojan Ue

Bravo momci lepo ste poceli i lepo ste se uhvatili u kostac sa cimeritom, ipak je ovo 1/72 pa treba dosta paznje i strpljenja. Dopada mi se. Kakve su mu gusenice, posto vidim da su gumene a deluje bar sa slike da imaju lep detalj?  :cheers

Sandman

ne znam kakav je bio cimerit na Elefantu - da li ovaj sa "crticama" ili kao na Jagdpantheru (kvadratici), ali nije loshe za prvi pokushaj - malo je dodushe na kupoli filipu razredjeno ispala textura, no dobro, vremenom ce se usavrshiti...

koliko ste razredili git pre "urezivanja" cimerita? deluje kao da je git bio mozda malo redji?  :-\

mozda je bolja varijanta da ste probali da technim lepkom namazete jedan mali deo gde ce ici cimerit pa onda shrafcigerom onim malim sajdzijskim (ili mozda vrhom testerice za medicinske ampule) da bockate po maaaaalo prosushenom lepku - posle kad se to malo prosushi premaze se josh jednom tanko lepkom... mislim da je @ki tako radio cimerit na Tigru u 1/72 pre godinu-dve ....  naravno, miliput smesa je mozda i najbolje reshenje za "uradi sam" cimerit... samo je treba naci negde po netu, poshto kod nas nisam vidjao ovaj proizvod....

ovo su ideje za ovu vrstu cimerita - za kvadratasti ("vafl") se mozda moze postici ok rezultat najobichnijim rezbarenjem linija skalpelom...

kako god, samo gurajte dalje pa da vidimo kasnije kamuflazu ;)

djos & filip

Istina, po slikama sto smo nasli u pitanju su crtice, NARAVNO NE KAO NASE :) ali....
git je definitivno bio redji nego sto treba, ali nas je bio strah da se ne stvrdne prebrzo, pa smo preterali...iako smo radili deo po deo.

Preprskacemo ga danas prajmerom, pa ako ne bude licilo ni na sta, smirgla pa jos jedan pokusaj. Ako iole bude OK idemo dalje.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Momcha

Elefant je imao zimmerit sa linijama,znaci ok je pokusaj samo sto su vam su vam te linije razbacane po tenku.
Zimmerit u linijama je bio "disciplinovan" po tenku  ;D

Videcemo kako ce da ispadne kada ga ofarbate.Inace za sada mi
se svidja kako napreduje.

djos & filip

Definitivno ce u radionicu na novi sloj  :cry

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......