Curtiss P-40 F-1 (1/48)

Previous topic - Next topic

gasha

Pedantno do bola. Pazi samo da sve cerine lutke ne ostanu celave.  Sobzirom da si uradio avion koji je tako ocuvan mozda si pretamno izvukao linije panela. Bodu oci. Druga stvar koja mi zapada u oci je garez iz izduvnika, mislim da je trebalo da bude mnogo blaze, da se providi boja kroz garez.

Ali da si ga odradio, svaka cast. Nigde trunka da je ostala da pokvari utisak. U komori da si ga farbao ne bi ovako ispao.

Zoki969

#16
Quote from: gasha on 18-07-2009, 08:27:03
Pedantno do bola. Pazi samo da sve cerine lutke ne ostanu celave.  Sobzirom da si uradio avion koji je tako ocuvan mozda si pretamno izvukao linije panela. Bodu oci. Druga stvar koja mi zapada u oci je garez iz izduvnika, mislim da je trebalo da bude mnogo blaze, da se providi boja kroz garez.

Ali da si ga odradio, svaka cast. Nigde trunka da je ostala da pokvari utisak. U komori da si ga farbao ne bi ovako ispao.

Kako je krenulo, jos ce se neko setiti da osnuje drustvo za zastitu prava lutaka  ;D :D ;) Ne sekirajte se, shisham ih diskretno i po malo  :zvizduc
Moram da prokomentarisem primedbu u vezi ocuvanosti. Nije da se branim, ali naprosto moram s obzirom da sam se nacitao tekstova i nagledao slika u vezi ovog projekta (kao i uvek). Linije nisu pretamne, radjene su, verovali ili ne, svetlo sivom bojom, naprosto fotografije daju takav utisak. Za razliku od post shadinga, koji se jedva primecuje na fotografijama, + dodatno izbledjivane svelim pigmentima na kraju ... Sto se samih Curtissa tice, generalno su bili samo prljavi (ponekad cak ni to), i po svemu sudeci, kvalitetno farbani,  jedino gde im je (pomalo i ponekad) otpadala boja bila su gazista, razmisljao sam (i jos uvek razmisljam) da malo chipujem srebrnom olovkom (minut-dva posla), ali mi se taj detalj naprosto ne svidja  ... A u vezi izdubnih tragova, radjeni su po fotografiji doticnog aviona, koga zanima moze je naci na 14-oj strani Ospreyeve publikacije "Osprey - Aircraft of the Aces 043 - P-40 Warhawk Aces of the MTO". Isto vazi i za izduvne tragove ostalih Curtissa koje sam uradio ... Radjeni su uglavnom po fotografijama, i na nekima su jaci, a negde slabiji ... Uostalom, videcete ....
Toliko, da ne razglabam previse ...
Jer, opet se sve svodi na ono sto uvek volim da kazem ... Sve je stvar ukusa, bitno je da coveka veseli  :cheers



schwab

Videh ovo uzivo u radu i pri kraju.
Savrseno izbalansirano farbanje sa pedantnim vederingom.
Sta reci, pravi Zokijevski rad nema sta.  :god

Lanmi

Pocela nova serija! Bice uzivanje gledati. Mozda na fotkama izduvi deluju malo jaci ali videcemo ga valjda uzivo. Ne bih nista dir'o. Cestitke, pa da ne cekamo predugo na sledecu epizodu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

alaleksic

Sta da kazem sem fantasticno...Svaka cast

airbamby

Odlican nema sta.
Svaka cast  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

pekar

Sto reče Gaša malko previše produvao na auspusi a ovo ostalo NIŠTA NE VALJA ! eto  :headbang
IL-76

Zoki969

Da se ne bih vise ponavljao u vezi izduvnih tragova, a da ne zvuci kao pravdanje  ;) ...


Mikoyan29

Svaka cast SUPER!!!
FANTASTS
MK "Oluj"