Heller 1/72 Alouette III JRV WIP

Previous topic - Next topic

Warhawk

Ista priča kao sa Bf-108 - burazer kupio maketu, Extratech eceraje i Lift Here dekale i sad me davi da mu ja sastavljam. Morao sam da privremeno odložim Julku zbog ovoga (inače će me daviti do besvesti - a Surfacer mi je pri kraju  :zvizduc)



Sve u svemu, lako se sklapa (za ovo dosad mi je trebalo samo 2-3 dana). Palo je i rezanje u kontradetalj, a onda dodjoh do staklarije! Neverovatno koliko se to loše uklapa i napred ispao ogroman stepenik pa je radila brusilica... pa Surfacer ;D Sve u svemu napokon se izborih s tim i izmaskirao sam kabinu koristeći 3M traku i neku najobičniju sa buvljaka (za manje panele). Sredina će biti zaštićena Maskol-om


Jedino što mi je zasmetalo kod eceraja je što su neki delovi previše pljosnati (mana svih eceraja) pa sam elisu malo "zadebljao" sa par slojeva Surfacera. Takodje nameravam da ne koristim pojedine ecovane delove, jer su oni iz kutije daleko realističniji...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mrkva

#1
E ovaj projekt cu pratiti s osobitim zanimanjem ;D . Nadam se sto vecoj kolicini slika i objasnjenja makete u radu kao i gotove makete :cheers
EDIT: Jos jednu stvar sam zaboravio pitati, sto je to surfacer?

gasha

u lave, ovo davno nije vidjeno. Aj samo nemoj da razvuces na par meseci. Da ga vidimo uskoro gotovog.

Sandman

odlichno.. imam istu ovu maketu i dodatke (eceraj i dekali) pa me zivo zanima kako ce sve to da ispadne na kraju ;)

svidja mi se kako si izmaskirao staklariju ;)

ubermagog

svaka čast na temi!

obrati pažnju na neke razlike između naše "civilne" i te francuske žandarske koja je u kutiji...

na žalost nema mnogo dostupnih fotografija JRV primeraka, ali bi trebalo da odgovaraju standardnim civilnim (bez posebnih dodataka, čekrka, kutija i sl.)

PELE


Warhawk

Mali update...

Isprskao sam belu i stavio maske za plavu. Iako se ta tanka linija dobija kao dekal, nekako mi je sigurnije da odmah i nju izmaskiram nego da posle dekal ne pasuje...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dragan_mig31

auuu opako.ovo je perciznost :) svaka cast

medico

vrlo pedantno posebno mi se svidja sto ces raditi linije na trupu sa maskama a ne decalima !

PELE

Fenomenalan posao radis!  :pilot

Jedva cekam dekale...


Pozz

pekar

Pa bratac ovo što videh do sad je dobro i ne sumnjam da će do kraja biti nekih problema.
IL-76

drakii

E kada Bata kaze da je dobro za piliponker, onda je dobro, ajde finish, pozdrav, bravo za temu.