Jakovlev(Yakovlev)Jak_3

Previous topic - Next topic

Dada

Evo konacno da i ja nesto okacim na kutak...
U pitanju je 1/48 Eduard Yak_3 koji je kupljen u jednoj poznatoj radnji iza zepter banke jesenas.
Maketa je radjena u semi jugoslovenskog ratnog vazduhoplovstva...







Ostalo je jos da se maketa izlakira, postave dekali i uradi weathering i da se okace manji delovi poklopaca tockova.
Izvinjavam se sto su slike malo losijeg kvaliteta jer su slikane telefonom, obecavam kada ga zavrsim da cu dostaviti slike sa digitalca.
Svi predlozi i zamerke su dobrodosli!!! ;D

Kerber

Ovako dosta dobro izgleda - ima onaj febomenalni oblik Yak-3...
Da, bolja kamera ti definitivno ovde fali, ali, taman dok ga zavrsis, snaci ces ze i za fotke dobrog aparata. Vidjao sam tu maketu kod gazda M, pre nego sto se srecno udomila, i jako mi se dopalo kako su je priredili za sastavljanje - bar onako na brzinu...
Taj avion meni, uz Zero , Spitove (do Mk.IX) i Macchije potvrdjuje teoriju da lep avion mora i da leti lepo.
Uzivaj u lepoti ovog YAK-3, a nama, kad ga dovrsis pusti fotke, da malo i mi uzivnemo... ;D
Sve najbolje ! ;D

Srdjan

Sto je lep avionciiiiic...  :o :o :o :o


Dada

i ja se slazem da jak ima extra liniju, kao i spit...

Sandman

lepo izgleda!
chetkom si ga radio?

Dada

Ma jok, radjen je airbrushom, samo se ne vidi na slikama jer su lose... Inace imam onaj revellov razval od ab, ja mislim da je starter class
ili tako nesto, uglavnom radi na principu vakuma :-\

Dada

nije jos gotov, ali sam nabavio digitalac pa sam ga uslikao






Sandman

Quote from: Dr Raptor on 07-01-2007, 12:44:39
nije jos gotov, ali sam nabavio digitalac pa sam ga uslikao

sad se vec bolje vide detalji ;)
lepo izgleda kamuflaza...
jedino za onu antenu od vertikalca do kokpita - da nije malo predebela?  ???
ne znam chime si radio, ali to bi mogao da eventualno zamenish....
... ili sa tanko razvuchenim rastopljenim ramom od delova, ili sa nekim koncem?

i malo samo probaj da osvetljenje sredish ;) stavi ako imash jednu-dve lampe stone, i nemoj tada koristiti blic... ;)

samo napred, dobro ti ide ovaj avion ;)

Dada

Ma da probacu da stavim malo deblji najlon za pecanje umesto ovog konca

prelude

Quote from: Dr Raptor on 07-01-2007, 18:35:08
Ma da probacu da stavim malo deblji najlon za pecanje umesto ovog konca

Ma kud "malo deblji" ... Ti bi baš da se vidi jel? A ne bi trebalo, bar ovako na fotkama, da se uopće puno vidi!
Ako već moraš ribički najlon (ima i boljih rješenja: špru, izvučene niti ženske najlon čarape etc.), nek bude najtanji koji nađeš (0,08-0,10) i po mogućnosti nek ne bude neke zelenkaste ili plavičaste boje, već neki srednje ili tamnosive. Ako je npr. zelene boje, to će se i vidjeti, bez obzira koliko tanak bio.
Obzirom ćeš ga morati lijepiti cianoakrilatom - OPREZ - to ljepilo vremenom "radi", pa zalijepi tu žicu u laganini "opuštenom" položaju. Ja sam ga svojevremeno zalijepio po PS-u, pa je vremenom savinulo štap antenu u bananu... Kako ovdje nema štap antene, moguće je da će puknuti i odvojiti se.

Dada

NAstavak radova i na jaku...
Stavljeni su i dekali jugoslovenskog rv (sfrj)





Slike su standardno losheg kvaliteta, ali nadam se nekoj donaciji uskoro za digitalac...
Ostalo je da se maketa izlakira jos par puta i neke sitnice oko stajnog trapa

Dada

#11
Evo ga, radovi se polako privode kraju...



Razbio sam se sa ovim dekalima, dok sam i sve sakupio i pokacio :o :o

Znam da su slike sxtra loshe, a da li maketa moze da prodje onako u globalu ???
P.S. Zamenjen je konac koji je simulirao radio-antenu sa najlonom za pecanje debljine 0.08

Dada

Hello :) Evo i mene opet... Zaboravite na slike i avion koji ste videli u postovima iznad... Naravno i on je prosao kroz MrMusculo :) Sada nosi oznake sa sumadijskih manevara. Boje su mix by Preza :D Posto posle dugog vecanja dogovoreno je da ovaj Jakisha nije nosio sive boje koje vuku na plavo, vec ovako nesto...
Koriscene su MM Aircraft gray FS 16473;MM autentic serija russian topside blue, za trecu boju nisam siguran, moram da proverim koja je "ona tamnija sivo-braon"
Dekali narafski Lift Here... Nije ostalo jos mnogo, Treba da se sredi prostor za broj na vertikalcu, da se busi zadnjia sekcija kenopija i provuce antena, stajni trap, najveci posao ce biti oko malih vrata stajnog trapa jer su jedna izgubljena, izgleda na pranju delova, pa moram da ih scratchujem... Dosta smaranja, evo slicica...


Pozdrav do sledeceg photoshutinga :)


Sandman

lepo ti "goveche" :D

sam mi se chini sa slike da na prednjem delu levog krila - na spoju trupa i krila prelaz izmedju tamnei svetle sive malo ima manje blage ivice, za razliku od ostalih kammo polja.... me samo vara utisak ili...?  :-\

airbamby

Bas lep Jak super izgleda za sada nadam se da gosin misicavi vise nece videti ovu maketu  :D
Svaka cast odlican je
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj